Bugun...
Bizi izleyin:


Recep Cahit Özer


Facebookta Paylaş

ÇANAKKALE BÜYÜKŞEHİR OLURSA
Tarih: 05-12-2016 12:02:00 Güncelleme: 19-12-2016 09:20:00


ÇANAKKALE BÜYÜKŞEHİR OLURSA; Neden olsun durup dururken?

 

Öncelikle bunu iyi anlamak ve çözmek lazım. Çanakkale niye Büyükşehir yapılmaya çalışılıyor? Bunun kesinlikle tek cevabı var. AKP olarak Çanakkale belediyesini almak. Daha önce nüfusu 500.000 i geçen vilayetleri bütünleşmiş şehir kapsamına almak gibi bir projeleri vardı, rafa kaldırdılar.

 

Ama 1 Kasım 2015 seçimlerinde bir baktılar ki az farkla da olsa Çanakkale'de AKP 1.parti oldu. Hedef neydi? Çanakkale Belediyesini almak .. O halde buyurun Büyükşehir,

 

ŞİMDİİİ; Çanakkale'yi delicesine kazanma ve belediye ye AKP Bayrağı asma hırsı nerden bu kadar çılgın bir hal aldı dersiniz? Şöyle diyebiliriz. Çanakkale yeniden piyasa yapmaya başladı. Tartışmasız dünyanın en güzel şehri. 253.000 şehit bu toprakları Vatanın Merkezi yaptı.

 

Boğaz köprüsü geliyor. Dün 2 lira yapan arazi bugün 25 lira oldu. Korkunç bir rant birtakım insanların iştahını kabartıyor, biliyorum ki şimdiden bir çoklarının ağızlarının suyu akıyor.

 

Belediyeyi alırsak şurası benim Belediyeyi alırsak burası oğlumun Belediyeyi alırsak bu arazi benim... İşte böyle cümleleri beyninden ve yüreğinden geçiren o kadar çok AKP'li var ki dostlar, ürkütte say. Olur mu olmaz mı? Kazanırlar mı, kazanamazlar mı? Konusunu sonra işleyip, sonra anlatacağız.

 

Pekala; Çanakkale Büyükşehir olursa ne değişecek ilk olarak, anlatalım. 680 köy mahalle olacak önce. Suyun ton fiyatı aynı olacak. Yani Barbaros mahallesindeki bir vatandaş su ücretine kaç para veriyorsa Biga'nın Bezirganlar Mahallesi de aynı ücretten ödeyecek harcadığı suyun ücretini.

 

Yenicenin Yağdıran köyündeki bir vatandaş baş göz ettiği evladına iki göz bir ev yapmaya kalksa; Çanakkale'de ki bir müteahhidin yaptığını yapacak mimara plan çizdirecek statik ve mekanik hesapları yapılacak DASK yapılacak. Yapı denetime mutlaka uğranılacak Daha temel atmadan 12.000 civarı bir parayı harcayacak.

 

Terzialan gibi beldeler de mahalle olacak. Yani şimdinin Terzialan Belediye Başkanı 2 sene sonrasının muhtarı olacak. Çanakkale Belediyesini Büyükşehir yapıp ta kazanma düşüncesi Çanakkale'yi manevi başkent gibi yapma fikrinin de ham maddesi AKP'liler için. Çünkü bu zamana kadar Çanakkale'deki siyaseti kavga boyutuna getirdikleri tek şey Çanakkale Belediyesi. ,

 

Onun için bu hırs Onun için bu plan Bekleyelim ve görelim Bu süreçte bu konuda söylememiz gerekenleri hiç kimseden korkmadan açıkça yazacağız. Benim öyle bir düşüncem Yok ama

 

Korkaklar Kahraman olamaz. Hem de ASLA…

 Bu yazı 2864 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • CUMHURİYETİN Işığı ÇANAKKALEYİ Aydınlattı
  CUMHURİYETİN Işığı ÇANAKKALEYİ Aydınlattı
 • Çanakkale'nin Eşsiz Lezzetleri... MUTLAKA TADIN...
  Çanakkale'nin Eşsiz Lezzetleri... MUTLAKA TADIN...
 • Atatürk
  Atatürk
 • Cumhuriyetin Sesi Oldu..
  Cumhuriyetin Sesi Oldu..
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GESTAŞ Deniz Ulaşım AŞ.
  GESTAŞ Deniz Ulaşım AŞ.
 • ÇOMÜ / Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
  ÇOMÜ / Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
 • Şehitler Diyarı Çanakkale
  Şehitler Diyarı Çanakkale
 • Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı
  Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı
 • Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü Kutlu Olsun...
  Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü Kutlu Olsun...
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
VİDEO GALERİ
YUKARI