İDDİALAR VAHİM, İTHAMLAR ÇİRKİN..!

Devlete ait T.K.İ Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğünden alınan 30 bin tonluk kömür işi Çanakkale siyasetini bulandırırken milyonlarca lira değerinde ki kömürün karası AK Parti’ye yapıştı.
Ranttan gelen parayla yapıldığı ileri sürülen kokain ve seks partisi iddiaları tartışmaları daha da çirkinleştirirken ortalık fena karıştı…

İDDİALAR VAHİM, İTHAMLAR ÇİRKİN..!
Yayınlama: 30.05.2022
8.249
A+
A-

Devlete ait T.K.İ Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğünden alınan 30 bin tonluk kömür işi Çanakkale siyasetini bulandırırken milyonlarca lira değerinde ki kömürün karası AK Parti’ye yapıştı.

Ranttan gelen parayla yapıldığı ileri sürülen kokain ve seks partisi iddiaları tartışmaları daha da çirkinleştirirken ortalık fena karıştı…

 

AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Çanlı işadamı Mücahit Esin’in, siyasi kimliğini kullanarak milyonluk kömür işini aldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. PVC pen işi yapmasına rağmen devlete ait T.K.İ Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğünden 30 bin ton kömür alarak pazarladığı iddia edilen Esin’in uzun süredir siyasi kimliğini kullanarak ilçede kamu ve özel sektör üzerinde baskı oluşturarak ticaret yaptığı ileri sürüldü.

 

GÖZLER AK PARTİ’YE ÇEVRİLDİ…

 

Bu iddialar AK Parti il ve ilçe teşkilatı içinde büyük sıkıntı yaratırken partililer arasında yaşanan tartışmalar geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya düştü. Rant parasıyla seks ve kokain partileri yapıldığı ileri sürülen o paylaşımlarda hakaretler havada uçuştu. Yazışmalar kısa süre sonra paylaşımı yapanlar tarafından silinse de CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, AK Partililerin birbirleri hakkında iddia ve hakaretlerini içeren yazışmaları şahsi sosyal medya hesabından paylaşarak deşifre etti. Gözler AK Parti il başkanlığına çevrilirken yaşananlar hakkında bir açıklama yada işlem yapılıp yapılmayacağı merakla bekleniyor.

 

30 BİN TON KÖMÜR, KOKAİN VE SEKS PARTİSİ…

 

Her şey akşam saatlerinde Baki Tekne isimli kişinin sosyal medyada “TKİ 30 bin ton kömür, Arnavut köy, otel, ilişki, kokain, sınırsız aşk ne güzel memleket ya. Merhaba taşeron M.E” ifadelerini içeren iddiaları paylaşmasıyla başladı.

Baki Tekne’nin yaptığı paylaşıma Rıfat Demir isimli kullanıcıda dahil olarak; “Kurumları tehdit etme, ben AKP İl Yönetimindeyim, benim işimi çözün demeler falan da var mı arkadaşta” ifadelerini kullanması ile karşılıklı hakaretleşmeye dönüştü.

 

MÜCAHİT ESİN DEMEKTEN KORKMAYIN…

 

Baki Tekne’nin 30 bin ton kömür, seks ve kokain partisi iddialarını kullanırken “Taşeron M.E” olarak ifade ettiği kişinin ismini ise Berattin Tekne açıkladı. Tartışmalara giren Berattin Tekne; “İlde yönetimde olan Mücahit Esin demekten bu kadar korkmayın” tepkisini gösterdi.

 

NERDE HIRSIZ VARSA PARTİ YETKİLİSİ OLDU…

 

Birbirinde şok iddiaların ortaya atıldığı konuşmaya katılan Coşkun Taşkın ise AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek; “Reis duy sesimizi. Nerde hırsız varsa, parti yetkilisi oldu. Bu memleket sevdalısı insanımın emeğine ihanet edenleri kovmanı bekliyoruz. Sadece sana değil artık bize de yazık” ifadelerini kullandı.

 

SİLİNEN PAYLAŞIMLARI CHP İL BAŞKANI PAYLAŞTI…

 

Çan TKİ, AK Partili İl Yöneticisi Mücahit Esin’in 30 bin ton kömür, bir otel, kokain ve seks partileri ile ilgili konuşmalar kısa süre sonra kaldırıldı. Ancak CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, AK Partili yöneticilerin kendi aralarındaki şok yazışmaları kaydederek sosyal medya hesabından paylaştı.

 

TKİ’DE NELER OLUYOR…

 

CHP İl Başkanı Ural, AK Partililerin şok iddialarını içeren yazışmaları da paylaşarak şu ifadelere yer verdi; “Çan TKİ ‘de, Çan İlçemizde hatta AKP İl ve İlçe yönetimlerinde neler oluyor, toz kömürler sıcakların etkisiyle mi tutuştu yoksa nemalanmadan yararlanamayanlar mı toz kömürleri tutuşturdu… Çan’da dumanlar tütüyor.”

 

PARTİNİ KÖMÜR KARASI VE TOZDAN TEMİZLE…

 

AK Parti İl Başkanı Naim Makas’a çağrıda bulunan Metin Ümit Ural; “Az değil konuşulan toz kömür 30.000 ton ve İstanbul otellerine ve toz işlerine de atıflar var…

Bunun hesabını kim verir bilemiyorum ama yayınlanan sosyal medya paylaşımlarının müdahale ile sildirilmesi bile AKP İl Başkanı Sn. Naim Makas’ı ilgilendirir diye düşünüyorum.. Kömür karasından, toz işinden temizlenmenin kolay olmadığını belirtmek isterim…

Gn Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na laf etmek yerine Sn. Makas’a Partisini ve yöneticilerini kömür karasından ve toz işinden daha fazla kirlenmeden etrafa dağılmadan temizlemesini öneriyorum..” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.