650 BİN AĞIR VASITA GEÇİYOR…

Yıllık 650 bin ağır vasıta yüküyle şehir trafiğini çileye dönüştüren ve yoğunluk nedeniyle kazalara neden olan Feribot İskelesi için atılan ilk adım yapılan ihale ile tamamlandı…

650 BİN AĞIR VASITA GEÇİYOR…
Yayınlama: 09.05.2017
6.030
A+
A-

Mülkiyeti Gelibolu Belediyesi ve Maliye Hazinesine ait araziye yapılması planlanan Gelibolu Feribot İskelesi için atılan ilk adım yapılan ihale ile tamamlandı.

 

Gelibolu’nun en önemli sorunlarından olan ve yıllık yaklaşık 650 bin ağır vasıtanın şehir içinden geçtiği, trafiği çekilmez bir çile hale getirdiği için herkes için büyük bir sorun olan Feribot İskelesinin taşınması amacıyla, Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihale sonucunda ilk adım atıldı.

 

Feribot İskelesi hakkında bilgi veren Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Can Aksoy, “Yıllardır vatandaşlarımız bu sorunla karşı karşıya idi. Yeni yapılacak iskele, mevcut iskelenin yaklaşık 2 km gerisinde, yerleşim yerinin nispeten dışında yaklaşık 42 bin metrekare alan üzerinde 2 ayrı terminal olarak inşa edilecek. Bu da hem trafik yoğunluğunu hem de olası kaza ihtimallerini ortadan kaldıracak. Çanakkale’mize ve Gelibolu’muza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş