ALAATTİN ÇAKICI GECE YARISI GELDİ..!

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Alaattin Çakıcı, TBMM’den geçen infaz yasasının ardından tahliye edildi. Çakıcı, cezaevinden ayrılmasının ardından Saros Körfezinde bir otele yerleşerek inzivaya çekildi…

ALAATTİN ÇAKICI GECE YARISI GELDİ..!
Yayınlama: 16.04.2020
16.619
A+
A-

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Alaattin Çakıcı, TBMM’den geçen infaz yasasının ardından tahliye edildi. Çakıcı, cezaevinden ayrılmasının ardından Saros Körfezinde bir otele yerleşerek inzivaya çekildi…

 

AK Parti ve MHP’nin TBMM’ye getirdiği yasa önceki gün TBMM’de onaylandı ardından Resmi Gazete’de yayımlandı. Kanunun çıkmasının ardından birçok tahliye gerçekleşti.

İnfaz yasası kapsamında Sincan Ceza İnfaz Kurumu kampüsünde tahliyeler, dün sabah saatlerinde başladı. Polis ve jandarma ekipleri, cezaevi önünde ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Hükümlü yakınlarının cezaevi önünde beklemesine izin verilmedi. Basın mensupları için de cezaevine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bir nokta belirlendi. İnfaz yasasından yararlanan hükümlülerden bazıları, otobüslere bindirilerek cezaevinden tahliye edildi.

 

ÇAKICI GECE YARISI TAHLİYE EDİLDİ…

Yaklaşık 90 bin kişinin cezaevinden çıkmasını sağlayan yasadan yararlananlardan birisi de Çakıcı oldu. Çakıcı’nın dün gece saatlerinde Sincan Kapalı Cezaevi’nden salıverildiği öğrenildi.

Çakıcı ve yakınlarından bulunduğu otomobiller, konvoy halinde kampüsten ayrıldı. Organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı, 16 Temmuz 2016 tarihinde Edirne’den Bolu F Tipi Cezaevi’ne, buradan da 2017 yılında Kırıkkale’nin Keskin ilçesindeki F Tipi Cezaevi’ne nakledildi. Çakıcı, 13 Ağustos 2018 tarihinde ise Sincan Kapalı Cezaevi’ne nakil oldu.

 

 

ALAATTİN ÇAKICI SAROS KÖRFEZİ’NDE…

Çakıcı’nın avukatı Zeynep Çiftçi sosyal medyadan paylaştığı mesajda müvekkilinin tahliyesinin ardından inzivaya çekildiğini söyledi:

Müvekkilim Alaattin Çakıcı tahliye edilmiştir. Eski Kırkpınar Güreş Ağası olan arkadaşı Mustafa Altınhan’ın Saroz’daki otelinde inzivaya çekilmiştir. Tüm sevenlerine duyurulur.

 

ALAATTİN ÇAKICI KİMDİR..?

Alaattin Çakıcı, 17 Ağustos 1998’de Türk ve Avusturya polisiyle birlikte düzenlenen bir operasyonla modacı Canan Yaka ile sanatçı Selçuk Ural’ın kızı Aslı Ural’la birlikte Fransa’nın Nice kentinde yakalanmıştı. Çakıcı’nın üzerinden Nedim Caner adına düzenlenmiş kırmızı bir pasaport ve 17.000 dolar çıkmıştı

Gazeteci Hıncal Uluç’u yaralamaya azmettirmek davasında üç yıl dört ay hapis cezası verildi.

15 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Karagümrük Spor Kulübü Lokali’ne yönelik 26 Mart 2000 tarihinde düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili davada, “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan üç yıl dört ay, müessir fiile azmettirmekten de 14 yıl dokuz ay cezaya çarptırıldı. Yargıtay çete suçundan verilen cezayı onarken müessir fiile azmettirme cezasında usul eksikliği buldu.

Borsacı Adil Öngen’in arabasının kurşunlanmasıyla ilgili olarak on yıl on ay cezaya çarptırıldı.

Uludağ’da 1995 yılında eski eşi Nuriye Uğur Kılıç’ın öldürülmesi olayında azmettirici olduğu iddiasıyla yargılandı ve 2006 yılında Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından önce ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Kılıç’ın Çakıcı’ya söylediği “Öcalan senden daha şerefli” sözü nedeni ile tahrik indirimi yaptı ve neticede Çakıcı’ya 19 yıl iki ay hapis cezası verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle 10 ay hapis cezası verildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.