AYNI ZAMANDA OTO HIRSIZLARI..!

Cami avlusundan duvarını delerek girdikleri kuyumcuyu soyan hırsızlar fazla kaçamadı. Çalınan altın ve paralar ile birlikte soygunda kullanılan çalıntı araçlarda ele geçirildi…

AYNI ZAMANDA OTO HIRSIZLARI..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 23.01.2023
6.567
A+
A-

Cami avlusundan duvarını delerek girdikleri kuyumcuyu soyan hırsızlar fazla kaçamadı. Çalınan altın ve paralar ile birlikte soygunda kullanılan çalıntı araçlarda ele geçirildi…

Ezine ilçesinde cami avlusuna bitişik olan kuyumcunun duvarını delerek içeri giren hırsızlar çelik kasayı açmaya çalışmışlar ancak sokaktan geçen vatandaşlarca fark edildiklerini düşünerek paniğe kapılmış ve tezgahta buldukları bir miktar hurda altın ve para ile kaçmışlardı. Duvar delen o hırsızlar Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin başarılı çalışması sonucu kıskıvrak yakalandı ve dört duvar arasına kapatıldı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü‘ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 30.11.2017 tarihinde gerçekleşen kuyumcu soygununu yapanlar ile 06.11.2017-30.11.2017  tarihlerinde Esenler ve Barbaros Mahallelerinden çalınan 06 KS 621  ve 17 PY 756 plakalı araçları çalan kişilerin Ö.U. (24), S.Ü. (29) ve B.P. (20) olduğunu belirledi.

S.Ü.’nün Uno Marka aracı Gökçebayır köyünde bulunan deposunda parçaladığı tespit edildi. Depoda yapılan arama neticesinde söz konusu aracın parçaları ve motoru ile birlikte kullanılan suç aletleri ele geçirildi. Terk edilmiş olarak bulunan ve çalındığı gün kuyumcu soygununda kullanıldığı anlaşılan araçla ilgili bir takım malzemeler ise yine S.Ü.’nün kullandığı 35 DBR 07 plakalı aracın içinde bulundu. Aynı suç ile ilgili olarak yakalanan şüpheli B.P.’nin yapılan üst aramasında ise aynı aracın depo anahtarı ele geçirildi.

Ezine’de meydan gelen işyerinden ve kuyumcudan hırsızlık olayı ile ilgili olarak yapılan tahkikat neticesinde ise S.Ü. ve B.P.’nin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda kuyumcudan çalınan yaklaşık 50 bin (ellibin) TL değerindeki ziynet eşyası, döviz ve Türk Lirası Çanakkale ve İzmir’de yapılan çalışma neticesi ele geçirildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş