ÇANAKKALELİ GAZETECİ CAN GÜVENLİĞİNDEN ENDİŞE EDİYOR..!

Eşine şiddet uygulayan ve zorla bindirdiği araç ile uçurumdan atmaya çalıştığı iddia edilen muhtar kaçarak kayıplara karıştı. Olayı haber yapan gazeteci ise muhtarın MHP’li kimliğini açıkladığı için ilçe başkanının ağır küfürlerine maruz kalarak açıkça tehdit edildiğini ileri sürdü…

ÇANAKKALELİ GAZETECİ CAN GÜVENLİĞİNDEN ENDİŞE EDİYOR..!
Yayınlama: 24.04.2022
5.286
A+
A-

Eşine şiddet uygulayan ve zorla bindirdiği araç ile uçurumdan atmaya çalıştığı iddia edilen muhtar kaçarak kayıplara karıştı. Olayı haber yapan gazeteci ise muhtarın MHP’li kimliğini açıkladığı için ilçe başkanının ağır küfürlerine maruz kalarak açıkça tehdit edildiğini ileri sürdü…

 

Çan ilçesinde yaşanan aile içi bir şiddet olayı kısa sürede siyasetçi ile gazeteciyi karşı karşıya getiren farklı bir boyut kazandı. Olaya partisinin adının karıştırılmasından rahatsız olan MHP Çan İlçe Başkanı Halil Turhan’ın haberi yapan gazeteciye, ailesini hedef alan sinkaflı küfürler ederek tehditler savurduğu iddiası ortalığı karıştırdı.

 

Çan ilçesi Şerbetli Köyü muhtarı İ.K’nın dün gece eşine şiddet uygulayarak darp ettiği ve kaçırarak uçurumdan atmaya çalıştığı ileri sürüldü. Kadın bir fırsatını bularak kaçıp canını kurtarırken muhtar kayıplara karıştı. Çandan Haber platformunda yazan gazeteci yazar Muhammet Yavaş olayı ilk olarak “Çan MHP’de Neler Oluyor” başlığıyla duyurdu ve şahsın Milliyetçi Hareket Partisi Çan İlçe Teşkilatında daha önce görev alan bir üye olduğunu yazdı.

 

MHP’Lİ BAŞKAN ÖFKEDEN ÇILGINA DÖNDÜ…

 

Gelen tepkiler üzerine muhtarın MHP’li kimliğini silerek haberi “Çan’da Neler Oluyor “ şeklinde değiştiren gazeteci Yavaş; “Çan’da halihazırda bir köyün muhtarı olan bir yurttaşın eşine önce hakaret ettiği sonra dövdüğü ardından ise arabanın içine koyarak uçuruma uçurmaya çalıştığı çaresiz kadının ise bir boşluk bulup kaçarak canını zor kurtardığı haber merkezimize gelen bilgiler arasında. Olayın takipçisi olacağımızı belirterek kadına yönelik şiddete hayır diyoruz” şeklinde yazdı.

 

Ancak haberde partisinin adın geçmesinden dolayı adeta öfkeden çılgına dönen MHP Çan İlçe Başkanı Halil Turhan’ı bu düzeltme tatmin etmedi. Gazeteci Muhammet Yavaş, haber yayınlandıktan bir süre sonra sosyal medya hesabından, başkan tarafından telefonla arandığını ve kendisine ana avrat küfrederek açıkça tehdit ettiğini duyurdu.

 

BU SAATTEN SONRA CAN GÜVENLİĞİM YOK…

 

Bu saatten sonra can güvenliğim yok diyen Yavaş; “MHP ile ilgili yaptığım bir haberden dolayı MHP Çan İlçe Başkanı Halil Turhan, beni arayarak şahsıma ana avrat küfür etti, beni Çan’da gezdirmeyeceğini, haddimi aştığımı, bu saatten sonra Çan’da nefes alamayacağımı söyleyerek tehditler savurdu. Kendisine tüm bunları yayınlayacağımı belirttim.

Herkes bilsin bu saatten sonra can güvenliğim yok ve başıma gelecek en ufak bir olayın sorumlusunun faili sayın başkandır.

Tüm adli makamlara konuyu intikal ettirerek yasal hakkımı kullanacağımdan da kimsenin şüphesi olmasın.

Eğer haberin yalan olduğunu düşünüyorsanız tekzip istersiniz, suç duyurusunda bulunursunuz, ya da arayıp doğrusunu izah edersiniz. Kimse kimsenin annesine küfür edemez, kimse kimseyi tehdit edemez” şeklinde açıklamada bulundu.

 

İŞİMİ BİTİRMELERİ İÇİN TALİMATLAR VERİLMİŞ…

 

Şahsına yönelik tehdit ve hakaretlerin devam ettiğini açıklayarak ikinci bir mesaj yayınlayan gazeteci Yavaş; “Haberler geliyor. Bayrama memleketime gitmeyecekmişim, yürürken bile arkamı kontrol edecekmişim, nereye gidersem gideyim kendime dikkat edecekmişim.

Şu hayatta bir bankalara borcum var bir de Allah’a verecek can borcum var. Korksaydım zaten çanakçı gazetecilerden olur, parama para katardım.

Duydum ki benim işimi bitirmeleri için talimatlar verilmiş. Ben diyeceğimi dedim burnum kanasa faili beni hedef gösterenler, beni tehdit edenlerdir.

Bu tıpkı, Sabahattin Ali Metin Göktepe Necip Hablemitoğlu Hrant Dink Uğur Mumcu gibi bizim mesleğin cilvesidir, benim de şeref madalyam olur ancak.

Genç ve heyecanlı bir gazeteciyim. Bazen gençliğin verdiği enerjiyle de hareket edebiliyorum bu enerjimin karşılığı hiçbir zaman anneye küfür değildir, kadına şiddete hassasiyeti olduğunu, annelerin kutsal olduğunu söyleyenler bir anneye küfür edemezler, hele hele koltuk sahibi makam sahibi olanlar asla bir gazeteciyi tehdit edemezler, etmemeliler. Eğer bir yanlışlık varsa bu izah edilir, izahiyat üzerine de gereken aksiyon neyse yapılır.

Asla yalnız değilim, gurbette de olsam yalnız değilim bayramda da geleceğim, rahat rahat da gezeceğim. Korkmuyorum. Ben bu filmi daha önce izledim sonunu biliyorum.

Vatandaş aç aç geçinemiyor ekonomik kriz var gücünüz bana mı yetiyor?

Kılıma zarar gelirse hesabını sorarım ben soramazsam da soracak birileri elbette çıkar.

Evet az da olsa hala bu ülkede yürekli ve yiğit savcılar var hala bu ülkede adalet mekanizması var” dedi.

 

HUKUK ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIZ…

 

Yaşananlar sonrası gazeteci Muhammet Yavaş’a adeta destek yağarken Milliyetçi Hareket Partisi Çan İlçe Teşkilatı adına Halil Turhan’da sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

Turhan; “Kamuoyunda kayıplığı ile haber olan Şerbetli Muhtarımız üzerinden partimize yapılan maksatlı saldırıları yakinen takip ediyoruz. Muhtarımızın yaşadığı ailevi sıkıntısının çarpıtılarak siyasi konulara alet edilmesi kabul edilemezdir.Temennimiz muhtarımızın tez zamanda sağlıklı şekilde bulunarak, ailesiyle birlikte mutlu yuvasına kavuşması yönündedir.Konu ile ilgili yapılan partimizi zan altında bırakıcı asılsız haberi şiddetle kınıyor, partimize bu yalanları atan şahıslarla da hukuk önünde hesaplaşacağımızı peşinen vurguluyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş