ÇOMÜ ‘DEN TEPKİ ÇEKEN ATAMA..!

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde diyetisyenlik pozisyonu için yayınlanan ilanda KPSS’den 80 ile 90 puan alan onlarca adayın başvurusu kabul edilmedi. Fakat ilginçtir ki listenin en alt sırasındaki KPSS’den 70 alan adayın başvurusu “Özel Şart!” ile kabul edildi…

ÇOMÜ ‘DEN TEPKİ ÇEKEN ATAMA..!
Yayınlama: 30.11.2020
4.391
A+
A-

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde diyetisyenlik pozisyonu için yayınlanan ilanda KPSS’den 80 ile 90 puan alan onlarca adayın başvurusu kabul edilmedi. Fakat ilginçtir ki listenin en alt sırasındaki KPSS’den 70 alan adayın başvurusu “Özel Şart!” ile kabul edildi

 

Memur alımı ve akademik atamalarda sık sık gündeme gelen torpil iddialarına bir yenisi daha eklendi. Daha öncede birçok kez adrese teslim personel alım ilanı yayınlamakla suçlanan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin bu kez de listenin en altından aday kabul etmesi torpil iddiasıyla sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

 

Aykırı’dan Egehan Erkün’ün haberine göre; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) diyetisyen pozisyonu için yayınladığı ilanda KPSS’den 70 puan alan aday ilgili pozisyona uygun görülürken, 70 üzerinde puanı bulunan 80 adayın başvurusu ise reddedildi.

 

ÖZEL ŞART: İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ BELGESİNE SAHİP OLMAK…

 

Üniversite tarafından 9 Kasım 2020 tarihinde ilan edilen Diyetisyenlik kadrosuna başvuracak adaylarda, Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak şartına ilave olarak, ‘TÜRKAK TS EN ISO / IEC 17025:2017 İç Denetçi Eğitimi Belgesine sahip olmak’ kriteri arandığı öğrenildi.

 

91 PUANLI ADAY ELENDİ, 70 PUANLI ADAY ATANDI…

 

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde ilgili pozisyon için aranan özel kritere uyan tek kişi 70.80490 KPSS puanıyla diyetisyen olarak göreve atandı. İlgili pozisyon için başvuru yapan ve KPSS puanı 90’ın üzerinde olan adayların ise özel şartları sağlamadığı belirtildi.

 

SOSYAL MEDYADA ‘TORPİL’ TEPKİSİ…

 

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’ndeki ilanda 70 puanlı adayın ilgili pozisyon için uygun görülüp, kendisinden yüksek puanı bulunan 80 adayın başvurularının reddedilmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.