Gelibolu Suya Doyacak

Gelibolu ilçesinde projelendirme kapsamında olan Evreşe Kavak Ovası Sulama projesi hayata geçirilerek, 12 bin hektar araziye can suyu verilecek.

Gelibolu Suya Doyacak
Yayınlama: 15.11.2016
5.349
A+
A-

Gelibolu ve Trakya bölgesinin tarımına hayat verecek olan proje hakkında son bilgileri Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan sosyal medya hesabı üzerinden verdi. 

Milletvekili Turan, yaptığı açıklamada; “170 milyon TL’lik dev Evreşe Kavak Ovası Sulaması projesiyle 12 bin hektar alan sulama imkanına kavuşacak.
Dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Milli Tarım Projesi gerçekleştirildi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız tarımda 2023 vizyonumuzu çiftçilerimizle paylaştı.
184 ova özel koruma altına alınacak. Tarım ürünlerinde çeşitlilik artacak, et tüketiminde ithalat azalacak. 2023 yılına kadar 7 milyon hektar tarım arazisinin toplulaştırması yapılacak.
Çanakkalemiz de bu vizyon doğrultusunda yatırımları çekmeyi sürdürüyor.
Gelibolu Gökbüet Projesi Kapsamında Evreşe Kavak Ovası sulaması için daha önce tamamlanan ihale sürecinin ardından firmaya yer teslimi yapıldı. Firma gerekli incelemelere başladı.
170 milyon TL’lik dev Evreşe Kavak Ovası Sulaması projesiyle 12 bin hektar alan sulama imkanıyla karşılaşacak. Bereketli topraklar suya kavuşacak.
Çanakkalemize hakettiği yatırımları kazandırmak için çalışıyoruz. Çanakkale sanayisi olduğu kadar turizmi, tarımıyla da ön planda. Tarımda dev adımlar atılıyor. Ürün bazlı teşvik sistemi, ovaların suya kavuşması, tarım alanlarının korunması yönünde çalışmalar tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’yi de bir adım öne taşıyacak.
Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.