GERÇEK SUÇLU KİM..!

Kazalara neden olan ve hatalı olduğu gerekçesiyle tepki çeken o kavşak bir aileyi yok etti. Motosikletli karı koca olay yerinde can verirken geride 4 yaşında gözü yaşlı bir evlat kaldı…

GERÇEK SUÇLU KİM..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 23.01.2023
8.075
A+
A-

Kazalara neden olan ve hatalı olduğu gerekçesiyle tepki çeken o kavşak bir aileyi yok etti. Motosikletli karı koca olay yerinde can verirken geride 4 yaşında gözü yaşlı bir evlat kaldı…

İzmir istikametinden gelenlerin Çanakkale merkezine girmek, Çanakkale merkezinden gelenlerin ise Lapseki yönüne devam etmek için kullandığı Çan köprülü kavşağında meydana gelen trafik kazası iki canı hayattan kopardı. Karı koca olan çiftten geriye 4 yaşında gözü yaşlı bir evlat kaldı. Kavşakta ki söz konusu giriş ve çıkışı kullanan araçların birbirini sıkıştırması nedeniyle daha öncede kazalar yaşanmış, hatalı olduğu gerekçesiyle sürücüler tarafından sık sık eleştirilir olmuştu. Ancak sorumluluk sahibi olan Karayolları Müdürlüğü tarafından herhangi bir düzenleme ve düzeltme yapılmamıştı.

Kaza, saat 15.00 sıralarında Çanakkale-Bursa kara yolu, Çan köprülü kavşağı katılım yan yolu üzerinde meydana geldi. Kavşaktan il merkezi istikametine dönüş yapan Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi’ne ait Tarık Tasar’ın kullandığı 17 UU 476 plakalı nakil aracı ile özel güvenlik görevlisi Fatih Karak’ın yönetimindeki 17 GM 955 plakalı motosiklet çarpıştı.

Çarpışmanın etkisiyle yola savrulan motosiklet sürücüsü Fatih Karak ile arkasında oturan eşi Gülay Karak olay yerinde hayatını kaybetti. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekibi ve savcının incelemesinin ardından, çiftin cenazesi Çanakkale Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cezaevine ait nakil aracını kullanan sürücü Tarık Tasar ise ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Öte yandan kazada hayatını kaybeden Fatih Karak ve Gülay Karak çiftinin Asya isminde 4 yaşında bir kız çocukları olduğu öğrenildi. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı. Öte yandan Fatih Karak’ın kısa bir süre önce kaza yaptıkları motosikletini internet üzerinden bir sitede satışa çıkardığı ancak henüz müşteri bulamadığı öğrenildi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş