GÖZLER VALİ VE SİYASİLERE ÇEVRİLDİ..!

Son dönemde adı hizmetleriyle değil kaza ve arızalar ile anılır hale gelen GESTAŞ’a adeta tepki yağarken Genel Müdür Volkan Uslu için istifa sesleri yükselmeye başladı…

GÖZLER VALİ VE SİYASİLERE ÇEVRİLDİ..!
Yayınlama: 12.07.2017
7.403
A+
A-

Marmara Adası iskelesine çarparak kazaya neden olan Çanakkale Feribotu ile birlikte GESTAŞ’a yönelik eleştiriler arka arkaya gelmeye başladı. Özellikle yönetim değişikliğinin ardından arkası kesilmeyen kaza ve arızalar nedeniyle GESTAŞ yönetimi ve uygulamaları bir kez daha tepkilerin odağına yerleşirken şirketin geleceği ve yolcuların can ve mal güvenliği sorgulanmaya başlandı.

 

Öte yandan sosyal medya üzerinden de paylaşım ve yorumlarla GESTAŞ’a tepki yağarken Genel Müdür Volkan Uslu için istifa sesleri yükselmeye başladı. Gelişmelerle ilişkili olarak şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Vali Orhan Tavlı ve siyasilerin tavrı merakla bekleniyor…

 

DENİZİ YÜZEREK GEÇMEK DAHA GÜVENLİ..!

 

Çok değil, son iki ay içerisinde Mayıs ayında Ayvacık, Haziran ayında ise Lapseki araba vapuru benzer şekilde Çanakkale’de balıkçı barınağı ve yat limanını oluşturan kayalıklara  çarpmış, her iki gemide de büyük hasar meydana gelmişti. Marmara Adasında yaşanan kaza ise hepsinin tuzu biberi oldu. Gemi kullanılmaz hale geldi, iskele büyük hasar aldı, araçlar gemide mahsur kalırken yolcular kepçe yardımıyla tahliye edilerek kurtarıldı. Artık sadece kazayı yaşayanlar değil özellikte boğaz hattında tekel olan GESTAŞ gemilerini kullanmak zorunda olan herkes ciddi şekilde can ve mal güvenliklerinden endişe duymaya başladı.

 

LİYAKAT YOK, AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİLERİ VAR..!

 

Kaza anında Çanakkale Feribotu içinde olan ve çarpışmaya korku içinde şahit olan Çanakkale İl Genel Meclisi CHP Biga üyesi Rıdvan İpek, kazanın nedeninin henüz bilinmediğini ancak GESTAŞ feribotlarıyla ilgili ciddi sorunlar bulunduğunu ve soruşturmanın ayrıntılı bir şekilde yürütülerek şirketin mercek altına alınması gerektiğini vurguladı.

 

GESTAŞ, AYRINTILI BİÇİMDE MASAYA YATIRILMALI..!

 

GESTAŞ feribotlarında istihdam sorunları bulunduğunu kaydeden CHP’li Meclis Üyesi İpek; “Eş, dost diye liyakta bakılmadan alınan personel olduğunu biliyoruz. Bu kaza personel kaynaklı mı şimdilik bilmem söz konusu değil, ancak olayın ciddi biçimde araştırılması gerekiyor. GESTAŞ şirketimizin personel ve kaptanlarının ahbab çavuş İlişkileri ile değil işin ehliyeti olan tecrübeli kişilere teslim edilmesini ve bu kazaların dikkate alınmasını öneririm” dedi.

Öte yandan Rıdvan İpek; “Gestaş, ayrıntılı biçimde masaya yatırılmalı” şeklinde uyarıda bulunarak tüm yönetici ve yetkilileri uyardı.

 

YAZIK HAKİKATEN ÇOK YAZIK…

 

Çanakkale MHP eski Milletvekili Kürşat Tuna’nın ablası Nagihan Tuna’da aynı soruna dikkat çekerek GESTAŞ’ın ehil kişilerce yönetilmediğinin altını çizdi.

Tuna; “Ben kendimi bildim bileli Çanakkale feribot seferlerinde bu tip kazalar olmazdı. Çünkü; o eski feribotlara rağmen, işi ehil kişiler yönetir ve çalıştırılırdı. Şimdi ise işi ahbap çavuş ilişkisi ile götürdüklerinden ne yönetim ne de personel maalesef bu tip kazalara sebebiyet vermektedir. Yazık hakikaten çok yazık…” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş