Hakaret, Küfür ve Tehdit..!

AKP Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın 14 Şubat Salı günü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma gelen yorumlar ortalığı karıştırdı…

Hakaret, Küfür ve Tehdit..!
Yayınlama: 17.02.2017
12.395
A+
A-

AKP Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan 14 Şubat Salı günü sosyal medya hesabından” Sevdamız Çanakkale. 14 Şubat Sevgililer günü için” başlığı ile bir Çanakkale videosu paylaştı. Muhteşem görüntülerin yer aldığı video www.canakkalememleket.com isimli haber sitesinin sahibi gazeteci Cemal Oral’ında dikkatini çekti ve takibe başladı. Turan’ın takipçilerinden gelen güzel temennilerle dolu yorumların yerini arka arkaya gelen eleştirilerle birlikte olumsuz bir hava alınca gazeteci Oral, bu konuyu kaleme alarak haber yaptı.

 

AKP seçmeni seni affetmeyecek…

 

Deneyimli gazeteci Cemal Oral, radarına takılan ve haber değeri olan eleştirilere ilişkin şu örnekleri verdi;

 

“Sayın vekilim partililerinizi küstürüyorsunuz MHP’nin bugün verdiği önergeyi hepimiz istiyoruz neden muhalefet oluyorsunuz bizi AKP’ye küstürüyorsunuz. Hem MHP ile ortak bi görüş benimsiyorsunuz evet oyu bekliyorsunuz hem MHP’nin verdiği tüm milletin çıkarı olan bir önergeyi reddediyorsunuz. Bize yok havuz medyası yok rant sağlıyorlar gibi saldırılara cevap veremiyoruz”

 

“İzdivaç programlarının kapatılması konulu önergeyi hangi gerekçeyle engellediniz?”

 

“Bülent Turan umarım en yakın zamanda partiden ihraç edilirsin zira AKP seçmeni seni affetmeyecek izdivaç programlarının kaldırılması seni niye rahatsız eder?”

 

“Bırak sevgililer gününü evlilik programlarını kapat”

 

“Bugün mecliste izdivaç programları konusundaki tutumunuzdan dolayı vatandaş olarak varsa size hakkımı helal etmiyorum Bülent Turan bey”

 

“Bugün MHP’nin verdiği önergeyi reddederek hep AKP hem de MHP li tüm milletimize karşınıza aldınız. Umarım sayın Cumhurbaşkanımız sizle ilgili ihraç kararını direk alır”

 

Hakaret, küfür ve tehdit…

 

Ne olduysa Cemal Oral’ın “AKP’li Turan’a Sosyal Medyada Tepki” başlıklı bu haberinin ardından oldu. Yine kendisinin kaleme aldığı köşe yazısında açıkladığına göre çok sayıda eleştiri maili aldı. Maillerin ana konusunu, haberin asılsız olduğu ve Bülent Turan’ın sayfasında ve videosunun altında bu tür yorumlar bulunmadığı oluşturmakla birlikte eleştiri dozu aşıldı ve iş hakaret, küfür ve hatta tehdit noktasına geldi.

Gazeteci Oral’ın iddiasına göre neler denilmedi ki. “Bittin oğlum sen”, “ Yalancı yavşak i…”, “ Süründüreceğiz seni gör bak”, “Sen kimsin lan Bülent beye laf söylüyorsun. Akıllı ol” gibi birçok ağıza alınmayacak hakaret ve küfür ile tehdit kokan kelimeler sarf edildi.

 

Savcı çağırırsa elimde belgem var…

 

Bülent Turan’ın fanları tarafından, yalan haber yaptığı iddiasıyla savcı tarafından çağırılırsa ne cevap vereceksin diye sorulan Cemal Oral, söz konusu olumsuz yorumlar sayfadan silinse de görüntü kaydı ile birlikte elinde belge bulunduğunu belirterek; “Ben, belge olmadan ‘kin, intikam, nefret’ duyguları ile haber yapan biri değilim. 30 yıldır yaptığım meslekle geçiniyorum. Niye kendimi ateşe atayım? Benim için endişelenmeyin lütfen” şeklinde cevap verdi.

 

Ben şikayetçi olursam siz ne yapacaksınız…

 

Gazeteci Oral, bir soru da ben sorayım diyerek ekledi ve “Benim hakkımdaki şikayete ki öyle bir şikayet şu anda yok, ben belge sunarak cevap veririm. Peki; sitenin e-posta adresine ‘tehdit, hakaret, küfür’ içeriği ile e-posta atan on iki şerefli (!) insan için ben Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Birimi’ne başvurup ‘Bu isimlerden e-posta atanlardan şikayetçiyim, bulunmasını istiyorum’ diye dilekçe versem onlar ne yapar acaba? Çok merak ediyorum” diyerek tartışmaya noktayı koydu.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş