HAYALLER KÖPRÜ, GERÇEKLER VAPUR..!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile beraberlerinde ki partililerin Gelibolu programına katılmak için öve öve bitiremedikleri 1915 Çanakkale Köprüsü yerine boğazı geçmek için yarım saatlik araba vapuru yolculuğunu tercih etmeleri Çanakkale siyasetinde gündem oldu. Herkesin aklına ilk gelen, Turan’ın; “Köprüyü pahalı bulan gemilere binsin” sözünü oldu…

HAYALLER KÖPRÜ, GERÇEKLER VAPUR..!
Yayınlama: 30.04.2022
4.917
A+
A-

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile beraberlerinde ki partililerin Gelibolu programına katılmak için öve öve bitiremedikleri 1915 Çanakkale Köprüsü yerine boğazı geçmek için yarım saatlik araba vapuru yolculuğunu tercih etmeleri Çanakkale siyasetinde gündem oldu. Herkesin aklına ilk gelen, Turan’ın; “Köprüyü pahalı bulan gemilere binsin” sözünü oldu…

 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, partililerle birlikte Gelibolu ilçesinde sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Ardından İskele Meydanı’nda AK Parti Gelibolu İlçe Başkanlığınca düzenlenen iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi. Turan’a, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder ve çok sayıda partili de eşlik etti.

 

NEDEN 6 DAKİKALIK KÖPRÜ YERİNE 30 DAKİKALIK GEMİ GEÇİŞİ…

 

Ancak Turan’ın temas ve söylemlerinden çok Çanakkale Boğazı geçişinde ki tercihi gündem oldu ve konuşuldu. Aslen Lapsekili olan ve evi ilçede bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Turan, yanına aldığı Milletvekili Jülide iskenderoğlu ve kalabalık bir partili grubuyla birlikte Gelibolu programına gitmek için 1915 Çanakkale Köprüsü yerine eskiden olduğu gibi GESTAŞ’a ait araba vapurunu tercih etti.

 

Yoğun programı nedeniyle zamanının son derece kıymetli olduğu bilinen Bülent Turan, 6 dakikalık köprü geçişi yerine 30 dakikalık gemi seferini tercih edince muhalefetin diline düştü. Her fırsatta köprüyü öven ve muhalefetin eleştirilerine karşı en sert şekilde savunan isim olan Turan’ın bu tercihine siyasiler ve vatandaşlar tarafından esprili paylaşımlarla farklı anlamlar yüklendi.

 

AK PARTİ’DE FOTOĞRAF KRİZİ…

 

Bülent Turan ve kendisini konvoy halinde takip eden partililerin köprü yerine araba vapurunu kullandığını gösteren hiçbir fotoğraf vekillerin ve partinin resmi sosyal medya hesaplarında paylaşılmadı. Ancak Ezine İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin tarafından yayınlanan gemi içinde çekilmiş tek bir kare fotoğraf dikkatleri çekmeye yetti. O fotoğraf ve sonrasında yapılan yorum ile paylaşımların AK vekilleri kızdırdığı ve parti içinde krize yol açtığı ve öğrenildi.

 

MUHALEFETİN DİLİNE DÜŞTÜLER…

 

Geçiş ücreti pahalı olması nedeniyle vatandaşların köprüyü kullanamadıklarına dikkat çeken DEVA Partisi Çanakkale İl Başkanlığı Gençlik Politikaları Başkanı Alper Şeflek, esprili bir dille AK Partili vekillerinde fiyatları protesto etmek için gemiye binmiş olabileceğini söyledi.

Şeflek, milletvekillerin araba vapurunda ki fotoğrafını şu cümlelerle paylaştı; “Çanakkale’mizin meclisteki temsilcisi Halkın VEKİLLERİ ile İl Başkanı büyük bir tevazu göstererek Gelibolu dönüşü yeni yapılan 1915 Çanakkale Köprüsü’nden Halkımız geçmiyorsa ONLARA vekalet eden bizim geçmemiz içimize sinmez.” diyerek HALK’tan yana olduklarını gösterdi.

Akp’lilerin bu protestosunun köprü ücretsiz olana kadar devam edeceği kulislerde konuşuluyor.”

 

GESTAŞ, AK PARTİ’YE BELEŞ Mİ…

 

Bazı vatandaşlar paylaşımlarında, AK Partili siyasetçilerin GESTAŞ’a para ödemedikleri için gemileri tercih ettiklerini ileri sürerek, “Bedava boğaz geçişi dururken 200 liralık köprü pahalı gelmiştir” yorumu yaptılar. Bu sözler AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın 1915 Çanakkale Köprüsünün yapımı devam ederken fiyatı pahalı diyenlere söylediği sözleri akıllara getirdi. Turan’ın; “Köprü de olsa GESTAŞ burada faaliyetine devam edecek. Köprüyü beğenmeyen, pahalı bulan gemilerle geçmeye devam edebilirler” sözleri tepki çekmişti.

 

KÖPRÜ PAHALI MI GELDİ…

 

Yapımı devam eden köprü hakkında sahada açıklamalarda bulunan Bülent Turan; “Biz buraya herhangi bir proje ya da bir toprak parçası olarak bakmıyoruz. Türkiye markası bundan daha da ötesi dünya markası olarak bakıyoruz. Köprü de olsa GESTAŞ burada faaliyetine devam edecek. Köprüyü beğenmeyen, pahalı bulan gemilerle geçmeye devam edebilir. Deprem tarzı olağanüstü süreçlere en tedbirli yapılardan bir tanesi. Tabiri caizse depremde en rahat sığınılacak yer bu köprü” demişti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş