HER BELEDİYEYE BÖYLE BAŞKAN LAZIM..!

2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den aldığı Bayramiç Belediyesine CHP bayrağını çekerek başkan seçilen ve o tarihten sonra yaptığı uygulamalar ile dikkatleri üzerine çeken Mert Uygun, adeta belediyeciliğin kitabını baştan yazdı…

HER BELEDİYEYE BÖYLE BAŞKAN LAZIM..!
Yayınlama: 12.03.2021
4.010
A+
A-

2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den aldığı Bayramiç Belediyesine CHP bayrağını çekerek başkan seçilen ve o tarihten sonra yaptığı uygulamalar ile dikkatleri üzerine çeken Mert Uygun, adeta belediyeciliğin kitabını baştan yazdı.

 

Halkına ekonomik ve sosyal fayda üretmek adına çalmadık kapı bırakmayan Başkan Uygun, belediyeciliğin sadece çöp toplama, ruhsat verme, vergi toplama, koltuğa kurulup evrak imzalama makamı olmadığını göstererek yeni nesil belediyeciliğin yeni jenerasyon başkanlarına öncü olayı başardı…

 

Bayramiç Belediyesinin genç ve dinamik çalışkan başkanı Mert Uygun, ilçesini sadece fiziki olarak değil ekonomik olarak da kalkındırmak için kolları sıvadı. Makamında bulmanın ve koltuğunda otururken görmenin zor olduğu sayılı belediye başkanlarından olmayı başaran Uygun, kendi halkına ekonomik ve sosyal faydalar üretmek için dur durak bilmiyor.

 

İlçenin ve bölgenin en büyük gelir kaynağı olan meyvecilik konusunda pazarlama hünerlerini gösteren Mert Uygun, üreticilerin depolarda kalan tonlarca elmasını satarak paraya çevirebilmek için kapısını çalmadık belediye başkanı bırakmıyor.

 

Üreticinin zor koşullarda ezildiği malını pazarlayamadığı ve hakkını alamadığı süreçte ilçede kurduğu kooperatif aracılığı ile özellikle bölgenin en önemli ürünü olan elmalar için başta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olmak üzere il, ilçe ve belde belediye başkanlarını tek tek ziyaret ederek elma alımı konusunda onları ikna ediyor.

 

TÜM TÜRKİYE TADACAK, ÜRETİCİ KALKINACAK…

 

Bayramiç Belediyesi ve Kazdağ Üretim Pazarlama Kooperatifi işbirliğinde kurulan bağlantılar sayesinde diğer belediyelere elma satmayı başaran Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun; “Elma üreticilerimiz sıkıntılı günler yaşıyor, elmaların para etmediğinden yakınıyor. Yeni üretim zamanı gelmesine rağmen depolar yüzde 80 dolu. Bu soruna kooperatifimizle birlikte çözüm sağlamak için kolları sıvadık. Yaptığımız ziyaretlerin ve kurduğumuz bağlantıların karşılığını almaya başladık. Ayvacık Belediyesi, Çanakkale Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne elma satışını gerçekleştirdik. Kardeş belediyemiz Nilüfer Belediyesi, tedarikçi firmalarını Bayramiç’e yönlendirdi. Diğer belediyelerle de iletişim halindeyiz.Bizler üreticimizin daima yanında olacağız. Bayramiç elmasını tüm Türkiye tadacak, üreticimiz kalkınacak” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş