HER ŞEYİ DENİYORLAR BULAMIYORLAR

Çanakkale’yi yasa boğan elim kaza sonucu hayatının baharındaki 3 gencin cansız bedenlerine ulaşılmıştı. Halen kayıp olan Barış Kurt’u arama çalışmaları ise devam ediyor. Üzücü kazanın 8. gününde ekipler kayıp gence ulaşmak için her yolu deniyor. Yeni kanallar açılıyor, beton bloklar yerleştiriyor. Kurtarma ekipleri Kurt’a ulaşmak için yoğun çaba harcıyorlar.

HER ŞEYİ DENİYORLAR BULAMIYORLAR
Yayınlama: 09.02.2019
3.452
A+
A-

Ezine ilçesinde, aşırı yağış nedeniyle yükselen Menderes Çayı’nın sularına kapılan otomobildeki 4 gençten halen kayıp olan Barış Kurt’u (16) arama çalışmaları 8’inci gününde de devam ediyor. Çalışmalar kapsamında derenin debisinin düşürülmesi için akıntının yön değiştirmesini sağlayacak yeni kanal açıldı. Suyun yönünün bu kanala çevrilmesi için de her biri 8,5 ton ağırlığındaki 6 adet 3 metrelik beton blok yerleştirildi.

 

Ezine’de 2 Şubat Cumartesi gecesi saat 21.30 sıralarında, lise öğrencileri Ferhat Çil, Batuhan Kızıl, Mehmet Yalçın ve Barış Kurt’un içinde bulunduğu 17 AAC 010 plakalı otomobil, Akköy geçidinde yağış nedeniyle yükselen Menderes Çayı’nın sularına kapılmıştı. Pazartesi akşamı saat 18.00 sıralarında derede yeri belirlenen otomobil kıyıya çıkarılmıştı. Araçta, Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi 2’nci sınıf öğrencileri Ferhat Çil (16) ile Batuhan Kızıl (16) ve Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi 1’inci sınıf öğrencisi Mehmet Yalçın’ın (16) cansız bedenleri bulunmuştu. Bahutan Kızıl, Ferhat Çil ve Mehmet Yalçın gözyaşları ile toprağa verilmişti.

ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Barış Kurt’u arama çalışmalarında ise 8’inci güne girildi. Önceki gün DSİ Genel Müdürlüğü ekipleri, derenin yükselen debisinin düşürülmesi için akıntının yön değiştirmesini sağlayacak olan yeni kanal açma çalışması yaptı. Bugün ise DSİ ekiplerince, derenin yükselen debisinin azalması ve akıntı hızının düşürülmesi için yapılan yeni kanal önüne suyun yönünün değiştirilmesi için her biri 8,5 ton ağırlığındaki 6 adet 3 metrelik beton blokların yerleştirmesi için çalışma gerçekleştirildi. Yetkililer bu sayede suyun sağ yönden gelen akıntısının yeni açılan sol yöndeki kanala doğru giderek sualtı ekiplerinin çalışmalarının kolaylaştırılacağını belirtti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş