İNSANIN OKUYASI GELİYOR…

Çanakkale’nin dört bir yanında 4 eğitim kampüsü hızla yükseliyor. Kampüsler son derece modern ve kullanışlı. Zamanın öğrencileri çok şanslı…

İNSANIN OKUYASI GELİYOR…
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 22.01.2023
3.710
A+
A-

Çanakkale İl Özel İdaresi ve Milli Eğitim Bakanlığı Yatırım İnşaat Daire Başkanlığı ile yürütülen kampüs proje çalışmaları meyveleri vermeye devam ediyor.

Gökçeada Eğitim Kampüsü, Gelibolu Eğitim Kampüsü ve Merkez Meslek Lisesi Kampüsü çalışmalarına bir yenisi daha eklenmek üzere. Merkez Kepezʼde Kepez İHL bitişiğinde başlayan Anadolu Lisesi projesiyle oluşan Kepez Kampüsü ile birlikte Çanakkale’de 4 eğitim kampüsü hızla yükseliyor. Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Can AKSOY, kısa bir süre sonra inşaatların tamamlanacağını belirtti.

Yatırımların gençlerle bulaşacağının müjdesini veren Aksoy, “Eğitim altyapısını daha üst düzeye çıkarmak için Milli Eğitim Bakanlığımızın Merkez ve taşra teşkilatlarıyla uyumlu bir çalışma içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Gökçeada Lise Kampüsü

Proje bedeli 18.411.000,00 TL olan işin % 28ʼ lik kısmı tamamlandı. Proje, Anadolu Lisesi, Meslek Lisesi, Kütüphane Binası, Spor Sosyal Birimleri Binası, Yurt Binası ve Destek birimlerinden oluşuyor.

Gelibolu Lise Kampüsü

Proje bedeli 15.650.000,00 TL olan işin % 19′ luk kısmı tamamlandı. Proje, Endüstri Meslek Lisesi, İmam Hatip Lisesi, 200 Kişilik Pansiyon Binası ve Spor Salonu’ndan oluşuyor.

Merkez Meslek Lisesi Kampüsü

Proje bedeli 10.949.000,00 TL olan işin % 29′ luk kısmı tamamlandı. Proje, Endüstri Meslek Lisesi, 2 Adet Atölye Binası, Sosyal Tesis ve Konferans Salonu’ndan oluşuyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş