İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞECEK..!

Çanakkale Belediyesince Esenler Mahallesin de yapılan Sağlıklı Yaşam Merkezinin açılışını gerçekleştiren Başkan Ülgür Gökhan, belediye meclisinden alınacak kararla spor tesisine Özel Kuvvetler mensubu Çanakkaleli Şehit Astsubay Kıvanç Kaşıkçı’nın adı verileceğini açıkladı…

İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞECEK..!
Yayınlama: 16.05.2017
6.545
A+
A-

Çanakkale Belediyesince Esenler Mahallesinde inşa edilen Sağlıklı Yaşam Parkı düzenlenen törenle hizmete girdi. 26 bin metrekarelik yeşil alanın 11 bin metrekaresinde kurulu olan Sağlıklı Yaşam Parkı içerisinde Buz Pateni Pisti, Kaykay alanları, Tenis kortu ve Basketbol sahasının yanı sıra yürüyüş alanları ve tesis içerisinde binada tam teşekküllü aletli spor salonu yer alıyor…

 

1983’TEN BU YANA KENT SPORUNUN GELİŞİMİNE KATKI SUNUYORUZ…

 

Spor alanında başarılarının devam etmesi için spora, sporcuya ve spor alanlarına daha çok ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Çanakkale Belediye Spor 2. Başkanı Doğan Türkmen;  “Çanakkale Belediyespor olarak 1983 yılından buyana aralıksız olarak 13 branşta kent sporunun gelişimine katkı sağlamaktayız. Kulübümüzün temel ilkesi; kentimizde özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize sporu sevdirmek, dayanışmayı, yardımlaşmayı, mücadele etmeyi ve kazanabilirlik becerisini aşılamaktır. Bu bağlamda kulübümüz her branşta ulusal ve uluslar arası müsabakalarda yarışacak sporcular yetiştirmektedir ve geliştirmeye devam edecektir. Açılışını yaptığımız Sağlıklı Yaşam Parkında tenis kortları, kaykay pisti, çok amaçlı spor aletleri, fitnes salonu ve sosyal amaçlı birimleri ile her yaşta vatandaşa spor yapma imkanı sağlanmaktadır. Bu açıdan tüm Çanakkale halkını bu tesisten faydalanmaya davet ediyoruz. Bu tesisler Çanakkale Belediyesi’nin Çanakkale halkına sunduğu çok değerli hizmet anlayışının bir örneğidir. Çanakkale Belediyesi Sağlıklı Yaşam Parkını Çanakkale halkına kazandıran değerli başkanımız Ülgür Gökhan’a ve tüm emeği geçenlere kulübümüz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

TÜM ÇANAKKALENİN YARARALANABİLECEĞİ BİR ALAN…

 

Eski Çanakkale’den sonra yeni yerleşim alanı olarak planlanmış bir mahallede böyle bir tesis açmışını yapmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz diyen belediye başkanı Ülgür Gökhan ise; “Hepimizin bildiği gibi Esenler Mahallesi henüz yeni sayılabilecek bir mahallemiz ve bu sebeple planlı bir yerleşim alanı özelliği taşıyor. Planlı bir mahalle olması sebebiyle içerisinde yeşil alanlar daha fazla. Daha fazla yeşil alan ve sosyal alan yaratma fırsatı var burada. Biraz ileride Özgürlük Parkı var, hemen karşısında bir piknik alanımız var. Şimdi bu alanı bir spor alanı olarak planladık ve gerçekleştirdik. Daha ileride Esen Park var ve bir meyve bahçesi yaptık. Şimdi yeni bir planlanmış alanımız var. İmara henüz yeni açtık; orada da iki adet 75 bin metrekarelik yeşil alanımız var. 60 Metrelik Yolun sol tarafında, Karacaören ile 60 Metrelik Yolun arasında. Bunların yanı sıra ufak tefek parklarımız var bunları saymıyorum bile. Diğer mahallelerimizde böyle alanlar yaratamıyoruz, Barbaros Mahallemizde bir miktar yaratabileceğiz ama en azından burada yapılan bu tesislerden Çanakkale’nin her kesiminden insanın yararlanabileceği, spor yapabileceği yada bir yeşil alanda keyif yapma imkanı sağlamış oluyoruz” dedi.

 

TOPLUMDA SPOR YAPMA ALIŞKANLIĞI ARTIYOR…

 

Bu alanın hazineye ait bir alan olduğunu vurgulayan Başkan Gökhan; “İmarda yeşil alan olarak görülüyordu, hazine malları yeşil alan olduğunda belediyelere tahsis ediliyordu. Bu alanın tamamı 26 bin metrekareden oluşuyor. Şu an içerisinde bulunduğum spor tesis alanı 11 bin metrekarelik bir alan. Hepimizin bildiği gibi Spor çok önemli, giderek de toplumlarda spor yapma alışkanlığı artıyor. Özellikle sağlıklı yaşam için sporun çok büyük önemi var. Bunu yapabilmek içinde insanlara fırsat yaratmak gerekiyor. 7’den 77’ye herkesin spor ihtiyacını karşılayacak bir tesis yaptık. Çocuklarımız ve gençlerimiz istedikleri sporu yaparken yaşlı vatandaşlarımızda yürüyüş alanlarından istifade edebilirler. Çocuklar için oyun alanı, yetişkinlerin faydalanabileceği kafeteryamız var. Fitness Salonu, kaykay, basketbol ve Suni Buz Pateni pistimiz, Tenis kortlarımız var. Olabildiğince daha fazla spor aktivitesinde bulunabilecek bir alan yaratmaya gayret gösterdik” şeklinde konuştu.

 

 

ATAMIZ NE DEMİŞ; “SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR”…

 

Kentimizde yaşayan vatandaşlara spor yapma fırsatı yaratmak zorundayız diyen Ülgür Gökhan, Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur” sözünü kullanarak şunları söyledi; “Çok doğru bir söz. Batılı ülkelerde başarılı birçok insanın her alanda teşvik edildiğini hepimiz biliyoruz. Özellikle Amerika’da iş başvurularında yâda yüksek öğrenimde hangi sporları yapıyorsunuz diye sorarlar. Öyle yapıyorum demek olmaz, lisanslı olarak hangilerini yaptığınızı sorarlar, hangi kültür etkinliklerinde bulunduğunuzu sorarlar. O yatığınız sporlar sizi kabullerde bir iki puan önce taşır. Dolayısıyla Ata’mızın söylediği ‘Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur’ sözü çok doğrudur. Bu bağlamda biz yerel yönetim olarak İl Spor Müdürlüğü ile ortak çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Güzelyalı’da gençlik kampı yapılacak, Spor Müdürlüğümüzün her yatırımında destek olmaya devam edeceğiz. Yeter ki; gençlerimiz ve çocuklarımız özellikle gençler ve çocuklar için önemli, uyuşturucu illetinin tuzağına düşmemeleri için onlara her türlü sportif imkânı yaratmak hepimizin boynunun borcudur ” dedi.

 

ŞEHİDİMİZİN ADI SAĞLIKLI YAŞAM PARKINDA YAŞATILACAK…

 

 Terör örgütüne yönelik olarak El Bab’da yürütülen operasyonda hayatını kaybeden Özel Kuvvetler mensubu Şehit Astsubay Kıvanç Kaşıkçı’nın adını açılışı yapılan Sağlıklı Yaşam Parkında yaşatmak istediklerini belirten Ülgür Gökhan; “Bu alanla ilgili bir bilgi de paylaşmak istiyorum. Birkaç ay önce maalesef bir terör saldırısı sonrasında hayatını kaybeden bir şehidimiz var. Astsubay Kıvaç Kaşıkçı. Tören öncesi ailesi ile görüştük, bu park onlarında evine çok yakın. Onlara eğer müsaade ederseniz şehidimizin adını verelim, onun adını bu alanda yaşatılsın dedim. Dikkat ederseniz isim yazılı değil, sadece Sağlıklı Yaşam Parkı diyoruz şu an için. Önümüzdeki meclisin gündemine bu konuyu getireceğim. Meclisimizde bu kararın alınma konusunda hiç tereddüt etmeyecektir. Daha sonra önümüzdeki aylarda burada hem bir anma töreni gerçekleştireceğiz hem de bu parka onun adının verilmesi için tekrar bir araya geleceğiz” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş