KİMİ İPTAL DİYOR KİMİ YERİ DEĞİŞTİ..!

Vali Orhan Tavlı, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaat alanında incelemelerde bulundu. Ancak mevcut alanda herhangi bir inşaat çalışması olmamasına rağmen gerçekleştirilen bu ziyaret kamuoyunda; “Vali Tavlı, köprü ile ilgili söylentileri mi yalanlıyor” şeklinde yorumlandı…

KİMİ İPTAL DİYOR KİMİ YERİ DEĞİŞTİ..!
Yayınlama: 08.08.2017
9.756
A+
A-

Vali Orhan Tavlı, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaat alanında incelemelerde bulundu. Ancak mevcut alanda herhangi bir inşaat çalışması olmamasına rağmen gerçekleştirilen bu ziyaret kamuoyunda; “Vali Tavlı, köprü ile ilgili söylentileri mi yalanlıyor” şeklinde yorumlandı…

 

İNŞAAT ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU..!

 

Çanakkale Valiliği resmi web sitesinden birkaç kare fotoğraf ile birlikte paylaşılan bilgide; “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi̇’ni̇n 102. Yıldönümünde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile Bakanlarımız ve on binlerce vatandaşımızın katıldığı törenle temeli atılan 1915 Çanakkale Köprüsü inşaat alanında Vali Orhan Tavlı incelemelerde bulundu” denildi.

 

BİLDİK TEKNİK BİLGİLERİ TEKRARLADI..!

 

Devamında ise; “Vali Orhan Tavlı,  2×3 şeritlik karayoluna sahip, Ankrajlar arası toplam uzunluğu 4023 metre, Orta açıklık 2023 metre olacak dünyanın en büyük açıklıklı köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü inşaat alanının bulunduğu bölgede köprünün karada ve denizde bulunacak ayaklarının olduğu yerlerdeki deniz ve kara sondajları ile ilgili çalışmaları yerinde inceledi” şeklinde açıklamaya yer verildi.

 

 

NE İNŞAAT VAR NE İŞ MAKİNESİ NEDE İŞÇİ..!

 

Oysa ki köprü inşaatı denilen yerde halen bir inşaat faaliyeti başlamamakla birlikte herhangi bir iş makinesi yada tek bir işçi göze çarpmıyor. Söz konusu sondaj platformu ise zaten uzun süredir bölgede bulunuyor. Bu nedenle sadece sondaj makinesi ve boş alanda ki sembolik temel atma platformu önünde fotoğraf çektirmekle yetinen Vali Tavlı’nın, yanında hiçbir teknik kişinin bulunmaması da, kamuoyunda vali köprü ile ilgili iddiaları çürütmeye mi çalışıyor şeklinde yorumlandı.

 

İDDİALAR EMLAK PİYASASINI VURDU..!

 

Uzun süredir kamuoyunda kulaktan kulağa yayılan o iddialar, 1915 Çanakkale Köprüsü Projesi iptal oldu şeklinde yada köprünün yeri değiştirildiği yönünde. Bu söylenti öylesine hızlı yayıldı ki bir anda emlak piyasasını vurdu ve başta arazi alım-satımı il birlikte her türlü emlak sirkülasyonunu bıçak gibi kesti. Bölgeye yatırım yapmak isteyenler iddia dahi olsa yüksek risk almaktan kaçınarak arazilere olan ilgisini yitirdi. Aylardır iş yapamayan emlakçılar ise zor duruma düştü.

 

RESMİ YADA SİYASİ BİR AÇIKLAMA BEKLENİYOR..!

 

İşte tam da böyle bir ortamda Vali Orhan Tavlı, planlı olmaksızın bölgeye bir ziyaret gerçekleştirdi ve inşaat çalışması olmayan mevcut köprü sahasında incelemelerde bulundu. Bu ziyaret bölgeye büyük yatırım yapan ve arazilere milyonlar gömen yatırımcıları rahatlatır mı, emlakçıları umutlandırır mı, köprü hayali kuranları mutlu kılar mı yoksa köprüye karşı olanları hayal kırıklığına uğratır mı bilinmez ama bu güne kadar iddiaları gerçek anlamda çürütecek resmi yada siyasi bir açıklama yapılmaması akıllarda ki soru işaretinin ve ekonomik endişenin büyümesine yol açıyor.

 

Daha öncede defalarca proje dahilinde raylı sistem bulunduğu tekrarlanmış ve köprü üzerinden tren geçeceği açıklanmıştı. Ancak yapılan ihalede raylı sisteme yer verilmemesine karşın bu konuda hiçbir açıklama yapılmamıştı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş