LASTİK BOTA GÜVENMİŞTİ..!

Yüzme bilmediği için lastik bota binen genç adam, akıntı ve rüzgarın etkisiyle sürüklenerek kayboldu. Sahil Güvenlik Komutanlığı hava ve karadan arama- kurtarma çalışması başlattı…

LASTİK BOTA GÜVENMİŞTİ..!
Yayınlama: 10.08.2017
3.771
A+
A-

Ezine İlçesi, Geyikli Beldesi’ne eşleriyle birlikte denize giden 4 bacanaktan tekstil işçisi 28 yaşındaki Emre Kaptan, gezmek için bindiği lasik botla ortadan kayboldu. Kaptan’ın bulunması için Sahil Güvenlik Komutanlığı hava ve karadan arama- kurtarma çalışması başlattı.

 

Emre Kaptan, Ahmet Köle ve Harun Uncu diğer bacanakları İbrahim Gezer’in Geyikli’deki yazlığında aileleriyle birlikte biraraya geldi. Geçen 8 Ağustos Salı günü dört bacanacak, saat 16.00 sıralarında eşlerini de alarak birlikte, beldeye 8 kilometre mesafedeki bir koya denize girmeye gitti. Burada iyi yüzme bilmediği belirtilen Emre Kaptan, yanlarında götürdükleri lastik bota bindi. Diğer 3 bacanağı ise bu sırada 50 metre ilerdeki otomobilden kürekleri almaya gitti.

 

Bölgenin hem rüzgarlı hem de akıntılı olması nedeniyle Kaptan’ın binip, içine uzandığı lastik bot kısa sürede gözden kayboldu. Kürekleri alıp, botun yanına dönen üç bacanak, tüm aramalarına rağmen Kaptan’ı bulamayınca, durumu jandarma ve sahil güvenliğe bildirdi. Sahil güvenlik, 3 bot, 1 helikopter ve 1 uçak ile arama kurtarma çalışması başlattı. Jandarmada kıyıdan arama-kurtarma çalışması yaparken, Kaptan’ın yakınları sahilde umutla bekliyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş