LÖSEMİ YALANIYLA GİZLENMİŞ..!

5 teröristin ölü ele geçirildiği çatışmadan kaçarak gizlenmeye çalışan terörist, 12 günlük arayışın ardından kendisini almak için Çanakkale’den gelen akrabasıyla birlikte kıskıvrak yakalandı…

LÖSEMİ YALANIYLA GİZLENMİŞ..!
Yayınlama: 20.10.2017
5.527
A+
A-

Muğla’ya bağlı Köyceğiz ilçesinde 5 teröristin etkisiz hale getirilmesinin, bir teröristin de sıkıştığı portakal bahçesinde üzerindeki el bombasını patlatarak ölümünün ardından devam eden operasyon sonucu 17 Ekim’de Dalaman ilçesinde yakalanan “Reşit” kod adlı PKK’lı terörist Serbest Şenlik’in Köyceğiz’den, Ortaca’ya ardından Göcek üzerinden Dalaman’a ulaştığı tespit edildi.

 

Terör örgütü mensubunun sorgusunda, kaçtığı 12 gün boyunca katettiği 50 kilometrelik yolda ormanlık arazide bulduğu çoban kulübelerinde, boş gördüğü barakalarda konaklayıp evlerden gıda maddesi çalarak hayatta kaldığı, gündüzleri de geçtiği bölgelerde bulunan narenciye bahçelerine girerek çaldığı portakalları yediği ortaya çıktı.

 

Muğla Emniyet Müdürlüğünde sorguya alınan teröristin, Dalaman’a geldikten sonra internet üzerinden ailesiyle irtibata geçtiği ve Çanakkale’den otobüsle Dalaman’a kendisini almaya gelen yakın akrabasıyla buluşmayı beklediği saptandı.

 

LÖSEMİ HASTASIYIM DİYİP TANINMAMAK İÇİN SAÇINI KAZITMIŞ…

 

Teröristin Dalaman ilçesinde akrabasını beklerken tanınmamak için imajını değiştirmeye çalıştığı, Dalaman’da gittiği berbere “lösemi hastası” olduğunu söyleyerek saçlarını kazıttırdığı tespit edildi.

 

Tıraş olduktan sonra bir restorana giderek çorba içen terörist daha sonra kendisini almaya gelen akrabasıyla ilçe merkezinde buluştuğu sırada Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yakalandı. Teröristi Çanakkale’den almaya geldiği ve akrabası olduğu belirlenen B.Ş. de ekipler tarafından gözaltına alındı.

 

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 4 Ekim’deki yol kontrolünde 4 terörist ve 3 iş birlikçisi yakalanmış, bir gün sonra da Köyceğiz ilçesindeki ormanlık alanda 5 terörist etkisiz hale getirilmişti. Kaçan iki terör örgütü üyesinden biri saklandığı portakal bahçesinde, civardaki vatandaşlarca fark edilmesi üzerine paniğe kapılıp üzerindeki el bombasını patlatınca yaşamını yitirmiş, diğer teröristin yakalanması için operasyon sürdürülmüştü.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş