NAZAR DEĞMEZ İNŞALLAH

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ziyaretçi sayısı ile de destan yazmaya hazırlanıyor. Kısa sürede 1 milyon ziyaretçi sayısına ulaşan Tanıtım Merkezinde bir milyonuncu ziyaretçi plaketle ödüllendirdi.

NAZAR DEĞMEZ İNŞALLAH
Yayınlama: 02.05.2017
8.388
A+
A-

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ni, açıldığı 2012’den bu yana ziyaret eden 1 milyonuncu konuk Gaziantep Türk Telekom Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Gizem Nur Polat, plaketle ödüllendirildi.

 

Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda, 2012’de dönemin Başbakanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Kabatepe’deki Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ne ilgi sürüyor. Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği merkezde, 1 milyoncu ziyaretçi için plaket töreni düzenlendi. Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından Çanakkale Şehitliklerine bugün düzenlenen ziyaret sırasında, merkezin 1 milyonuncu konuğu  Gizem Nur Polat’a, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir tarafından plaket verildi.

 

Tarihi Alan Başkanı Kaşdemir, “Bu kadar kısa zaman içerisinde 1 milyon kişinin burayı gelip görmesi ve ziyaret etmesi burasının ne kadar önemli bir yer olduğu konusunda fikir vermekte. Bugün de tesadüf 1 milyonuncu ziyaretçimiz Gaziantep Şahinbeyli bir kardeşimiz oldu” dedi.
 

 

‘BURANIN HEYECANI ANLATILMAZ’
Gizem Nur Polat da duygularını şöyle dile getirdi:
“Burası her karış toprağının şehitlerimizin kanlarıyla sulandığı, onların bizim için canlarını düşünmeden verdikleri feda ettikleri topraklar. Burası da çok güzel bir tanıtım merkezi. Burada bize o anları daha iyi anlatıyorlar, o görsel figürler adeta içimize işliyor. Kahramanlar, ses sistemleri çok güzel. Ben 1 milyonuncu ziyaretçi olarak burada olmaktan gurur duyuyorum. Buranın o heyecanı anlatılmaz.”
Konuşmaların ardından Başkan Kaşdemir, Polat’a plaketini verdi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş