PKK SEMPATİZANI ÖYLE BİR KAMUFLE OLMUŞ Kİ..!

PKK/KCK terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik düzenlenen operasyon kapsamında Bayramiç’te gözaltına alınan HDP Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad Cemre, savcılıktaki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı…

PKK SEMPATİZANI ÖYLE BİR KAMUFLE OLMUŞ Kİ..!
Yayınlama: 28.06.2022
4.344
A+
A-

PKK/KCK terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik düzenlenen operasyon kapsamında Bayramiç’te gözaltına alınan HDP Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad Cemre, savcılıktaki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı…

 

HDP’den 27 dönem Milletvekili olan Hüda Kaya’nın oğlu Muhammet Mücahit Saatçioğlu’nun İçişleri Bakanlığı ve İnterpol tarafından kırmızı bültenle arama listesinde bulunan PKK/KCK terör örgütü mensuplarıyla kırsal alanda çekilmiş fotoğraflarının olduğunun ortaya çıkmasının ardından başlatılan operasyon kapsamında Bayramiç ilçesinde yakalanarak gözaltına alınmıştı. Cemre, savcılıktaki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

ÇOMÜ’YE KAYIT OLUP KAZDAĞLARINDA KAMP KURMUŞ…

 

Kazdağları eteklerine çadır kurarak yaşamaya başladığı ortaya çıkan Cemre’nin dikkat çekmemek için Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bayramiç Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü’ne kaydını yaptırdığı, fakat hiç derse girmediği belirlendi. Uyuyan hücre konumuna geçtiği ileri sürülen Cemre’nin Doğu ve Güneydoğu illerimizde bulunan sınır kapılarından çok sayıda giriş çıkış kaydının bulunduğu tespit edildi.

 

DİKKAT ÇEKMEMEK İÇİN SOYİSMİNİ DEĞİŞTİRMİŞ…

 

2015-2016 yıllarında Doğu ve Güneydoğu da gerçekleştirilen çukur/barikat operasyonları sırasında PKK/KCK terör örgütünce kurulan barikatlar önünde fotoğraflar çekilen Muhammet Cihad Cemre, uzun bir süredir istihbarat ekiplerinin radarındaydı. Uzun bir süre uyuyan hücre konumuna geçen Saatçioğlu, dikkat çekmemek adına 2021 yılında soy ismini mahkeme kararı ile “Cemre ” olarak değiştirdi.

 

OKULA UĞRAMADI, DERSE HİÇ GİRMEDİ…

 

Muhammet Cihad Cemre, soy ismini değiştirmesinin hemen ardından üniversite sınavına girerek okul tercihini komün grupların yoğun olarak yaşadığı Bayramiç İlçesi’ne yaptı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bayramiç Meslek Yüksekokulu Ormancılık ve Orman Ürünleri Bölümü’ne 06.09.2021 tarihinde kaydını yaptıran, Muhammet Cihad Cemre, tüm kayıt işlemlerini tamamlanmasına rağmen okula bir daha hiç uğramadı.

 

ORMANLIK ALANA ÇADIR KURDU…

 

Dikkat çekmemek için ayrıldığı eşi üzerinden Bayramiç’te Cami Cedit Mahallesi Bahçeli Sokak No:42’de bir apartman dairesi kiralayan Cemre, aynı zamanda komün grupların yoğun olarak yaşadığı Kazdağları eteklerindeki Serhat Köyü’nden bir arazi satın alarak, ormanlık alana çadır kurdu.

 

DEFALARCA YURT DIŞINA GİDİP GELMİŞ…

 

Evi pek kullanmayan Muhammed Cihad Cemre’nin daha çok Çırpılar ve Serhat Köyleri’nde yaşayan komün gruplarla iletişimde olduğu tespit edilirken, bazen uzun bir süre kaybolan Cemre’nin yurt dışı giriş çıkış kayıtları kontrol edildiğinde Doğu ve Güneydoğu illerimizde bulunan sınır kapılarından çok sayıda giriş çıkış kaydının bulunduğu belirlendi.

 

TBMM PLAKALI ARAÇLAR GELİRDİ…

 

Soruşturma kapsamında Cemre’nin kiraladığı apartmanda yaşayanlarında ifadesine başvuruldu. Apartman sakinleri Cemre’nin evi pek kullanmadığını belirtirlerken, hafta sonları TBMM plakalı araçların bazen de siyah minibüslerin gelmesine çok şaşırdıklarını belirttiler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş