1 AY SONRA ÇANAKKALE’DE HERKES COVİD OLACAK…

12 Mart Cuma günü itibarıyla 581 olan haftalık toplam vaka 16 Nisana gelindiğinde 5 bin 215’e çıktı. Artış oranı yüzde 800 gibi korkunç bir rakam. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada korkutucu bir iddiada bulundu.

1 AY SONRA ÇANAKKALE’DE HERKES COVİD OLACAK…
Yayınlama: 21.04.2021
8.570
A+
A-

 

12 Mart Cuma günü itibarıyla 581 olan haftalık toplam vaka 16 Nisana gelindiğinde 5 bin 215’e çıktı. Artış oranı yüzde 800 gibi korkunç bir rakam.  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada korkutucu bir iddiada bulundu.

 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda Çanakkale’nin vaka artışında en fazla artış gösteren il olmasını değerlendirdiği açıklamasında, tam kapamaya geçilmesi gerektiğini belirterek, “Artışın bu hızda seyretmesi durumunda bir ay sonra bütün Çanakkale Covid geçirmiş olacaktır” dedi.

 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale’nin vaka artışında Türkiye birincisi olmasını Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklama ile değerlendirdi. Özgür Ceylan, Çanakkale’de 12 Mart Cuma günü itibarıyla 581 olan haftalık toplam vaka Bakanlığı sayısının, 16 Nisana gelindiğinde 5 bin 215’e çıktığını belirterek, “Artış oranı yüzde 800 gibi korkunç bir rakamdır. Artışın bu hızda seyretmesi durumunda bir ay sonra bütün Çanakkale Covid geçirmiş olacaktır” dedi. Özgür Ceylan Sağlık verilerine göre Çanakkale’de yüz binde 962, İstanbul’da ise yüz binde 920 hasta bulunduğunu belirterek, “Çanakkale nüfusu İstanbul’un 28’de 11. Çanakkale’de çok acil tedbirler alınmalıdır. Gelinen nokta Çanakkaleliler için gerçekten kritik düzeydedir” diye konuştu. Özgür Ceylan, Türk Tabipleri Birliği’nin, İl Pandemi Kuruluna katılması ve önerilerinin dikkate alınması gerektiğini savunarak, “Hastanelerimiz tıka basa dolu, yeterli sağlık çalışanı yok, önlemler derhal alınmalıdır” dedi

 

Özgür Ceylan, Çanakkale’de sosyal destekleri de kapsayan tam kapanmaya acilen geçilmesini beklediklerini belirterek, “Bu tablonun sorumlularının kente ve kendilerine yapacakları en hayırlı iş istifadır” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş