“AK PARTİ TEMSİLCİSİ GİBİ..!”

Tartışmalı bir şekilde Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürlüğüne getirilen AK Partili Alper Altınok’un CHP’yi hedef alan sosyal medya paylaşımları bir kez daha tartışmaları alevlendirdi. O gün liyakatsiz bir atamayla görevlendirildi diyerek tepki gösteren CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, bugün ise tarafsızlık gerektiren bir kamu görevinde siyaset yapmakla suçladığı Altınok’u istifaya, yetkilileri ise göreve davet etti…

“AK PARTİ TEMSİLCİSİ GİBİ..!”
Yayınlama: 26.09.2019
4.572
A+
A-

Tartışmalı bir şekilde Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürlüğüne getirilen AK Partili Alper Altınok’un CHP’yi hedef alan sosyal medya paylaşımları bir kez daha tartışmaları alevlendirdi. O gün liyakatsiz bir atamayla görevlendirildi diyerek tepki gösteren CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, bugün ise tarafsızlık gerektiren bir kamu görevinde siyaset yapmakla suçladığı Altınok’u istifaya, yetkilileri ise göreve davet etti…  

 

AK Parti’nin mağlup Kepez Belediye Başkan adayı Alper Altınok, bir kez daha altıok’un hedefine girdi. Derin bir siyasi geçmişi olmamasına karşın sonradan Kepezli olduğu beldeye önce belde başkanı ardından da belediye başkan adayı yapılan Altınok, o zamanlar sadece parti içinde tepkilere neden olmuş ve nitekim çok iddialı gösterilmesine karşın seçimi farkla kaybederek AK Parti’ye maddi ve manevi açıdan pahalıya mal olmuştu. Seçim sonrası sevdamız dediği Kepez’de ki iş yerini apar topar kapatması ise belde sakinlerinin tepkisine yol açmıştı.

 

 

SEÇİMİ KAYBETTİ AMA MÜDÜRLÜĞÜ KAZANDI…

 

Ancak partililerin aksine Altınok’un seçim acısı kısa sürmüş ve aslında kaybeden değil kazanan olduğu ortaya çıkmıştı. Aslen inşaat ve sigorta işleriyle uğraşan Alper Altınok, Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürlüğüne getirilmişti. Kamuoyu bu atamayla çalkalanırken ilk tepki ise CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’dan gelmişti. Güneşhan, atamayı liyakatsizlik olarak değerlendirmiş ve son derece ciddi ve önemli bir kurum olan OSB’ye işin ehli kişilerin getirilmesi gerektiğini vurgulayarak tepki göstermişti. Tepkilere rağmen Altınok göreve başladı ama siyasetten kopamayınca yine sert eleştirilerin hedefi ve gündem oldu.

 

 

OSB İLE İLGİLİ TEK PAYLAŞIMI YOK, VARSA YOKSA AK PARTİ…

 

Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürlüğü gibi kamu yararı gözeten resmi bir kurumda tarafsız olarak müdürlük yapması gerekirken, göreve geldiği günden buyana sosyal medya hesabından siyasi paylaşımlar yaparak taraf olamaya devam eden Altınok’un 25 Eylül 2019 günü yaptığı bir paylaşım bardağı taşıran son damla oldu. Müdür Altınok, CHP’yi hedef alınca, kendisini AK Parti temsilcisi gibi davranmakla suçlayan CHP’li Güneşhan istifa çağrısında bulundu. Güneşhan; “ Siyaset yapacaksan Kepez Belde Başkanlığı orada, istifa etsin siyasete soyunsun” dedi. Altınok, tepki çığ gibi büyüyünce o paylaşımı silse de, koltuğunu korumak adına yaptığı bu hareketin onu her an koltuğundan edebileceği konuşuluyor.

 

TARAFSIZLIĞINI KAYBETMİŞ, YA İSTİFA ETSİN YADA GÖREVDEN ALINSIN…

 

OSB’nin geleceğini tehlikeye attığını ileri sürdüğü Alper Altınok’a istifa çağrısında bulunan CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Eğer siyaseti çok seviyor ve siyaset yapmak istiyorsa; dönsün Kepez Belde başkanlığında siyasetini sürdürsün. Bugünden itibaren açık net çağrımızdır bir an önce görevinden istifa etsin. Etmiyorsa; Ezine Kaymakamı OSB’nin başıdır, Alper Altınok’un bu saatten sonra orada o görevin başında olması kabul edilebilir bir şey değildir. Bir an önce görevden alınması gerekir. Alper Altınok açık ve net bir şekilde siyaset yaparak AKP’nin bir temsilcisi gibi orada hareket ediyor. Yarın bir gün OSB’de arsa talebi olacak CHP’li veya diğer siyasi partiye gönül vermiş yada yeni kurulacak partilerin üyesi olacak esnaf ve firma temsilcilerine yaklaşımı ne olacaktır? Dolayısıyla biz Alper Altınok’un derhal istifa etmesini, görevi bırakarak tekrar siyasete soyunması gerektiğini hatırlatıyorum” dedi.

 

 

TÜRKİYE BU NOKTAYA GELMİŞSE EN BÜYÜK NEDENİ LİYAKATSİZ İNSANLARIN GÖREVE GETİRMESİDİR…

 

İşinin ehli olmayan Alper Altınok gibi liyakatsiz insanları bu görevlere getirdiler diyen Güneşhan; “17 yıllık AKP iktidarı sonucunda Türkiye bu noktaya gelmişse en büyük nedenlerinden bir tanesi liyakatsiz insanları görev başına getirmesidir. Maalesef bu arkadaşlar işleri ile ilgilenmek, yapmak yerine kendilerine sunulmuş ekmeğin derdinin peşinde koşmak yerine başka işlerin peşinde koşmaktadırlar. Hala siyaset yapmaya çalışıyorlar” dedi.

 

Bunun en son örneği Ezine Gıda İhtisas OSB’nin Müdürlüğüne Alper Altınok’un getirilmesidir diyen Güneşhan; “Alper Altınok Kimdir? Kepez Beldesinde AKP’nin Belde başkanlığını yapmış daha sonra seçimlere AKP adayı olarak giren kişidir. Belediye Başkanlığı seçimlerinde açık ara oy farkıyla kaybetmiş, hiçbir becerisi yeteneği, bilgisi olmadan bu göreve atanmış kişidir. Biz atandığı zamanda söylemiştik; Organize Sanayi Bölgeleri ciddi bir iştir. Bu mevkilere işinin ehli insanların getirilmesi gerekir dedik ama o zamanda dinlemediler” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş