ARSA SAHİPLERİ YAŞADI..!

Yatırımcının önünde büyük bir engel teşkil ederek Çanakkale’nin gelişimini önleyen Havalimanı Mania Planı revize edildi. Düzenleme, Çanakkale’de daralan imar alanını bir anda 8 milyon metrekareden 49 milyon metrekareye genişletti…

ARSA SAHİPLERİ YAŞADI..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 23.01.2023
9.791
A+
A-

Yatırımcının önünde büyük bir engel teşkil ederek Çanakkale’nin gelişimini önleyen Havalimanı Mania Planı revize edildi. Düzenleme, Çanakkale’de daralan imar alanını bir anda 8 milyon metrekareden 49 milyon metrekareye genişletti…

Yatırımcının önünde büyük bir engel olan ve Çanakkale’nin gelişiminde adeta bir kangren durumu yaratan mania sorunu ortadan kaldırıldı. Müjdeyi veren Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu; “Odamızın yayınladığı 17 maddelik ‘ÇTSO İstiyor’ başlıklı deklarasyonumuzdan çok önemli bir madde eksilmiştir” dedi.

ÇTSO Başkanı Semizoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

PEK ÇOK YATIRIMDAN VAZGEÇİLDİĞİNE ŞAHİT OLDUK…

“Çanakkale Merkezde bulunan Havalimanımızın mania haritaları bildiğimiz ve yıllardır dile getirdiğimiz gibi imar haklarına kısıtlama getiriyordu. Pek çok yatırımcının bu sebepten dolayı yatırımından vazgeçtiğine şahit olduk. Karacaören sınırları içersinde mevcut Organize Sanayi Bölgemizi de kapsayan bölgede mania planlarının revize edildiği müjdesini aldık. Böylelikle Odamızın 17 maddelik yayınladığı ‘ÇTSO İstiyor’ başlıklı deklarasyonumuzdan çok önemli bir madde eksilmiştir. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir girişimi daha iş dünyası lehine sonuçlanmıştır. Hayırlı olmasını diliyorum.

ÇANAKKALE OSB’DE ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLAR REDDEDİLMİŞTİ…

Hepimizin bildiği ve nasıl bir mantık ile sürdürüldüğüne anlam veremediğimiz, eski teknolojiye göre hesaplanarak yapılan mania uygulaması, eğitim yatırımları da dahil her türlü yatırımın önünde büyük bir engel teşkil ediyordu. Tüm yasal izinleri alınarak başlatılan Çanakkale OSB yanındaki arazideki tam donanımlı Çanakkale Milli Eğitim Teknik Okullar Yerleşkesi yaklaşık 6 aydır bu engele takılmıştı. Yine Çanakkale OSB’de çok önemli yatırımlar bu gerekçe ile reddedilmişti.

8 MİLYON M2 OLAN KONUT YAPIM ALANI 49 MİLYON M2’YE ÇIKTI…

Günümüz koşullarına göre tekrar hazırlattığı mania planlarının onaylanmış olduğunu öğrenmek iş dünyası olarak bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir. Bu yeni mania planı ile Karacaören civarında 8 milyon m2 olan konut yapım alanı 49 milyon m2’ye çıkmıştır. Bu artışı yerel yönetimin de çağdaş şehircilik anlayışı çerçevesinde pozitif yaklaşım ile değerlendireceğini düşünüyoruz. Mevcut Organize Sanayi Bölgemizin de aynı şekilde yatırımcılarına bu durumu müjdeleyeceğine inanıyoruz. Gençliğin eğitimine yapılacak olan bu yatırım şimdiden iş dünyası için de böyle hayırlı bir sonuca vesile olmuştur.”

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş