Askerlerimiz Yaşıyor..!

IŞID’ın kaçırdığı iki Türk askerinin yaralı olduğu ve takas için rehin tutulduğu iddia ediliyor…

Askerlerimiz Yaşıyor..!
Yayınlama: 03.12.2016
2.985
A+
A-

IŞİD tarafından 29 Kasım günü akşam saatlerinde Suriye’nin El Bab kentinin Ed Dana köyü yakınlarında kaçırılan 2 Türk askeri ve Suriyeli tercümanın durumuyla ilgili önemli bilgilere ulaşıldı.

 

Farklı kaynakların verdiği bilgiye göre Suriye’nin El Bab kentinin Ed Dana köyü yakınlarında IŞİD tarafından kaçırılan 2 Türk askerinin yaralı olduğu için IŞİD’in Suriye’deki merkezi sayılan Rakka’da tedavi gördüğü iddia ediliyor.

 

Sputnik’in bölgedeki güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre Astsubay Kıvanç Kaşıkçı’nın, yüzünden ve karnından, Muhammed Duran Kesin’in ise karnından ve elinden yaralandığı ileri sürülüyor.

 

İşte haberin çarpıcı detayları;

IŞİD’in kaçırdığı Özel Kuvvetlere bağlı Bordo Bereli Türk askeri olan Çanakkaleli 24 yaşındaki Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Adanalı Astsubay 28 yaşındaki Muhammed Duran Keskin, yaralı oldukları için Suriye’nin Rakka kentinde gizli bir yerde tedavi görüyorlar.

 

Tercümanı başından vurmuşlar

 

Astsubay Kıvanç Kaşıkçı yüzünden ve karnından, Muhamed Duran Kesin ise IŞİD ile giriştikleri mücadele sırasında karnından ve elinden yaralandı. IŞİD saldırısında ağır yaralanan Suriyeli Türkmen tercümanın ise Rakka’da kaldırıldığı hastanede öldüğü ifade edildi. Tercümanın başından aldığı kurşun yaraları nedeniyle ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede öldüğü belirtildi.

 

IŞID militanlarıyla takas planlanıyor

 

Hastaneler sürekli bombalandığı ve güvenli olmadığı için rehin askerler IŞİD emirlerinin tedavi edildiği yerin altındaki evlerde tedavi ediliyorlar. IŞİD’in, militanlarına karşılık takas etmeyi düşündüğü için askerlerin sağlığına çok önem verdiği, tedavinin ardından ise onları hapsetmeyi planladığı da bildirildi.

 

Bir Türk sivil rehin tutuluyor

 

Öte yandan Türk askerlerin IŞİD tarafından kaçırılırken örgüt tarafından da silahlarına el konulduğu öğrenildi. IŞİD, Türkiye’de tutuklu olan militanlarının serbest bırakılması ve Türkiye’nin kendilerine yönelik operasyonları durdurması için 1 Eylül 2015’te de Kilis’in Suriye sınırında 1 Türk askerini öldürmüş ve Iğdır Nüfusu’na kayıtlı 21 yaşındaki Serter Taş’ı kaçırmıştı. Taş, 15 aydır Rakka’daki cezaevinde tutuluyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.