İSTİFALAR DEVAM EDECEK Mİ..!

Görevde bulunduğu 3 yıl 8 ay gibi kısa bir süre içersinde, bir zamanlar Çanakkale’nin parlayan yıldızı olan vergi rekortmeni GESTAŞ’ı iflas noktasına getiren Genel Müdür Volkan Uslu, istifa etti. Ancak Çanakkale gideni değil şimdiden kimin geleceğini konuşmaya başladı…

İSTİFALAR DEVAM EDECEK Mİ..!
Yayınlama: 03.09.2019
6.445
A+
A-

Görevde bulunduğu 3 yıl 8 ay gibi kısa bir süre içersinde, bir zamanlar Çanakkale’nin parlayan yıldızı olan vergi rekortmeni GESTAŞ’ı iflas noktasına getiren Genel Müdür Volkan Uslu, istifa etti. Ancak Çanakkale gideni değil şimdiden kimin geleceğini konuşmaya başladı…

 

Çanakkale’de deniz ulaşımını sağlayan Gestaş A.Ş.’nin Genel Müdürü Volkan Uslu, ani bir kararla görevinden istifa etti. Gestaş yetkilileri tarafından da istifa haberi doğrulurken, konuyla ilgili firma tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Üst düzey personeliyle bir araya gelerek istifa kararını paylaşan Uslu’nun, toplantıda başka istifalarında olabileceğini dile getirdiği iddia edildi. Yönetim kuruluna sunulan istifa dilekçesinin Perşembe günü yapılacak toplantıda gündeme alınarak onaylanacağı öğrenildi. Öte yandan Volkan Uslu’nun, o güne kadar görevinin başında kalacağı belirtilirken, Gestaş’ın yeni Genel Müdürü olarak yerine getirilecek sürpriz ismin aynı gün göreve başlatılacağı iddia edildi.

 

 

İSTİFA KAMUOYUNDA ÇEŞİTLİ SPEKÜLASYONLARA NEDEN OLDU…

 

GESTAŞ Genel Müdürü olarak göreve getirildiği 25 Ocak 2016 tarihinden bu yana Çanakkale’de en çok tartışılan isimlerden biri olan Volkan Uslu’nun istifasına ilişkin resmi bir açıklama yapılmaması kamuoyunda çeşitli spekülasyonlara neden oldu. Bir yandan Uslu’nun altında ezildiği sorumluklardan kaçtığı iddia edilirken diğer yandan günah keçisi olarak istifaya zorlandığı ileri sürülüyor.

 

 

İSTİFAYA MI ZORLANDI…

 

Volkan Uslu Gestaş’ta göreve geldikten sonra Çanakkale’nin parlayan yıldızı olan şirket faaliyet dışı harcamalar, yüklü borçlar, liyakatsiz atamalar, personel içinde ki kıyımlar, ardı ardına yaşanan kazalar, bitmeyen arızalar ve fahiş zamlarla anılmaya başlamıştı. Bir zamanların vergi rekortmeni Gestaş’ı batma noktasına getirdiği iddia edilen Uslu’ya yönelik tepkiler gün geçtikçe artarken asıl eleştiri okları onu göreve getiren siyasi idareye yöneliyor, AK Parti’yi yıpratıyordu.

İddiaya göre, yeni partilerin kurulma aşamasında olduğu şu günlerde Çanakkale’de Gestaş’tan kaynaklı kayıplar yaşanmaması için genel müdürün istifası istendi. Böylece yapılan hataların sorumlusu ile birlikte tepkilerde uzaklaşacak ve iktidar partisi bu hareketi ile kamuoyunda puan toplayacak.

 

 

SORUMLULUKTAN MI KAÇTI..!

 

Bir diğer iddia ise Volkan Uslu’nun Sayıştay Raporlarına da geçen yaptığı tartışmalı icraatlar, faaliyet dışı harcamalar, katlanan borçlar ve bunların altına atılan imzalar nedeniyle üzerine yüklenen ağır sorumluluğun altında ezilerek psikolojik olarak yıpranması. Özellikle şirketin bağlı olduğu İl Özel İdaresinde, son seçim sonrası İl Genel Meclis çoğunluğunun ana muhalefet partisine geçmesi ve CHP’nin ilk toplantıdan itibaren Gestaş’a yüklenerek eski defterleri açmaya başlamasıyla soğuk terler dökmeye başladığı ileri sürülmüştü. Bu nedenle istifa ederek sorumluluklarından kaçtığı konuşuluyor.

 

 

SADECE ŞİRKET DEĞİL, ÇANAKKALE DIŞINDAN BİR ATAMA MI…

 

Ancak daha çok konuşulan bir diğer konu ise Uslu’nun yerine kimin geleceği ve genel müdür koltuğuna oturacak yeni ismin gideni aratıp aratmayacağı. Şu ana kadar ortaya atılan tüm isimler balon çıktı. Adı geçirilen AK Parti eski Milletvekili ve Özel İdare Genel Sekreteri Ayhan Gider ile Gestaş eski Genel Müdürü Hasan Yörükçü’nün kesinlikle böyle bir konunun söz konusu olmadığını ifade ettiği öğrenildi.

Uzun süredir gözlerden uzak kalan ve alışılmışın aksine AK Parti ve Bülent Turan’ın hiçbir siyasi etkinliğine katılmayan Volkan Uslu’nun gidişinin aylar öncesinden planladığı ve bu çerçevede yeni belirlenen ismin büyük ihtimalle Perşembe günü yapılacak yönetim kurulu toplantısında Vali Orhan Tavlı tarafından açıklanacağı belirtiliyor. O sürpriz ismin AK Parti’nin kaybettiği büyükşehir belediyelerinden birinde CHP’li başkan tarafından görevine son verilen bir yönetici olması kuvvetle muhtemel olarak görülüyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.