ASLANSIN SEN ASLAN

Kayseri’de gerçekleştirilen hain saldırıda yaralanan Çanakkaleli asker Recep Coşkun tedavisi tamamlanır tamamlanmaz görevinin başına geçmek istediğini söyledi. Coşkun “Bunlar ne yaparlarsa yapsınlar, bizi yıkamazlar. Ellerinden geleni ardına koymasınlar. Bizim korkumuz yok, cesuruz, güçlüyüz, hazırız.” dedi.

ASLANSIN SEN ASLAN
Yayınlama: 25.12.2016
6.519
A+
A-

Kayseri’de tedavisi devam eden ve durumu günden güne iyiye giden Çanakkaleli Er Coşkun, saldırı günü çarşı izni olmamasına rağmen komutanından özel izin alarak çarşıya çıktığını ifade etti. 17 Aralık sabahı otobüse yakın arkadaşlarıyla coşkulu bir şekilde bindiklerini dile getiren Coşkun ” Çarşı izninin asker için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok. Bir hafta boyunca heyecanla beklediğimiz çarşı izni gelip çatmıştı. Otobüs içinde 60-70 kişiydik, çoğu ayaktaydı. Otobüs durakta durunca bir anda patlama oldu. Ne olduğunu anlayamadık. Kendimizi dışarı attık. Etrafımdakilerin hepsi arkadaşlarımdı. Evliyim, bir oğlum var. Eşim hamile bir evladım daha olacak. Hafta sonu internetten onlarla görüşüp, moral buluyordum. O gün de öyle olacaktı ama olmadı” şeklinde konuştu.

Ne yaparlarsa yapsınlar bizi yıkamazlar

Savunmasız haldeyken hedef alındıklarına dikkat çeken Coşkun, ‘‘1. Komanda Tugayı çok özel bir birliktir. Hainler ne yaparlarsa yapsınlar, bizi yıkamazlar. Ellerinden geleni ardına koymasınlar. Bizim korkumuz yok, cesuruz, güçlüyüz, hazırız. Yıkılmadık, ayaktayız, yıkılmayacağız. Bizimle baş edemezler” dedi.

 

 

Bu halimle göreve hazırım

 

 

Yaralandıktan sonra ilk babasını aradığını belirten Coşkun ‘‘Eşim hamile, annem de yüksek tansiyon hastası bu yüzden onlara haber veremedim. Patlama yaşandığında Otobüsün sağ tarafında ayaktaydım. Patlama olunca hepimiz bir yere düştük. Arkadaşlarımı telefonla arıyorum, durumlarını soruyorum. Birbirimize moral veriyoruz. Ben bu halimle de göreve hazırım’’şeklinde konuştu.  

 

Ortepedi doktoru Ali Nihat Erdoğan ise Coşkun’un sağ bacağında parçalı kırıklar bulunduğunu, yumuşak dokuda da hasar olduğunu kaydetti.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş