BENİMLE İFTİHAR EDEBİLİRSİNİZ..!

Bana güvenenlerin yüzünü kızartacak hiçbir işlemde bulunmadım diyerek Çanakkale halkına seslenen Belediye Başkanı ve CHP Başkan Adayı Ülgür Gökhan; “Kimseye rant yaratmadım. Kimseye bir şeyi peşkeş çekmedim. Beni desteklediğiniz için bu yüzden iftihar edebilirsiniz” diyerek iddialı konuştu…

BENİMLE İFTİHAR EDEBİLİRSİNİZ..!
Yayınlama: 17.02.2019
4.072
A+
A-

Bana güvenenlerin yüzünü kızartacak hiçbir işlemde bulunmadım diyerek Çanakkale halkına seslenen Belediye Başkanı ve CHP Başkan Adayı Ülgür Gökhan; “Kimseye rant yaratmadım. Kimseye bir şeyi peşkeş çekmedim. Beni desteklediğiniz için bu yüzden iftihar edebilirsiniz” diyerek iddialı konuştu…

 

Cumhuriyet Halk Partisi, Cevatpaşa Mahallesi’ndeki seçim ofisini açtı. İl ve ilçe başkanlarının katıldığı açılış törenine çok sayıda kentli de katıldı. Büyük coşkuyla gerçekleşen açılış töreninde; bir yandan lokma dağıtımı yapıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın konuşması sırasında sık sık “Başkan Ülgür Çanakkale Özgür” sloganları atıldı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; açılışta yaptığı konuşmada; “Değerli Paşa Mahalleli dostlarım, değerli Çanakkaleliler, 2. Seçim büromuzu açıyoruz. Burası doğup, büyüdüğüm ve ikamet ettiğim mahalle. Dolayısıyla sözde değil özde Paşa Mahalleli sayıyoruz kendimizi. Burası Kordon’a sahip, doğal zenginlikleri çok olan bir mahalledir. Biz bu mahallede büromuzda vatandaşlarımızla buluşacağız. 3 dönemdir bana güvendiniz ve sizlere hizmet fırsatı bulduk. 4. Kez oylarınıza talibiz aynı hizmetle devam etmek için görev talep ediyoruz. İlk hedefimiz Kordon’u eski asker hastanesine kadar uzatmak. Bununla ilgili teşebbüsümüz oldu. Bu yeni bir olay değil. Çalışmalarımız oldu. Buna fırsat vermediler. Alanı vermediler. Ne yaparsanız yapın, Çanakkale halkı bu anlayıştan vazgeçmez. Çanakkale halkı; demokrat, özgür, cumhuriyetçi, laik bir toplumdur. Mustafa Kemal’in sevenleri ve insanları, Türkiye’yi sevenler var burada. Ne yaparsan yap, Çanakkale halkının kararını değiştiremezsin. Çünkü biz ve halk görüyoruz. Önümüzdeki dönemde sahil inşallah açılacak, bunu çok önemsiyorum” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Belediye başkanı Ülgür Gökhan konuşmasında aşağıdaki ifadelere yer verdi;

 

 

KENTTE OLUŞAN RANTI KENT İÇİN KULLANDIK…

 

“Bana güvenenlerin yüzünü kızartacak hiçbir işlemde bulunmadım. Kimseye rant yaratmadım. Kimseye bir şeyi peşkeş çekmedim. Beni desteklediğiniz için bu yüzden iftihar edebilirsiniz. Kentteki rantın nasıl yerelin lehine kullanılacağını gelen bakanlık yetkililerine anlatmıştım, kitapçığımızda da göreceksiniz. Hep şikayet ediyorlar ama kimse bir şey diyemedi. İstanbul’a, Ankara’ya, Bursa’ya ihanet ettik diye dövünüyorlar ama biz dövünmüyoruz. Neden? Çünkü biz kentte oluşan rantı kent için kullandık. Çanakkale Belediyesi en zengin belediyelerden biri oldu. Doğayı da tahrip etmedik, fırsat vermedik. Özgürlük Parkı gibi parklar yaptık, yeşil alanları hizmete soktuk. Hep insanımızın mutluluğu için çalıştık. Çanakkale’ye gelen insanlar buraya nasıl yerleşebileceklerini düşünür oldular. Bundan övünç duymalıyız. Çünkü bu sizin eseriniz. Hep beraber, el ele yaptık. Huzurlu yaşamanın tek gerekçesi sevgidir. Bu kentte yaşayan herkese eşit mesafede olacağız. Ayırım gözetmeksizin, köken, cinsiyet aramadan hakça hizmeti görev biliyoruz. Özgürüz bu kentte. Özgürlüğümüzü devam ettireceğiz. Bunu sağlamaya ve sürdürmeye devam edeceğiz.”

 

 

GEÇEN SENE TROİA’NIN ÖNEMİ AKILLARINA GELDİ…

 

“Geçen sene Troia Yılı ilan edildi. Troia ile ilgili bilinçlenme çok sene önce oluşmuştur. Babalarımız Troia Festivali diye bir festival üretmişlerdir. Troia ismiyle anılır. Geçen sene 55. Kez gerçekleşti. Troia kentini anlatırken, Fatih Sultan Mehmet ve Mustafa Kemal’den de bahsederiz. Troia bir Anadolu kentidrir ama ancak anlatabildik. Ancak uyandılar. Ancak geçen sene Troia’nın önemi akıllarına geldi. Biz de elbette bu yılda yerimizi aldık. Geçen sene; Fazıl Say’ın besteleyip sunduğu Troia Sonatı, Tevfik Akbaşlı’nın bestesiyle bir operamız oldu. Bu iki eseri kazandırdık. Sonat 2019 boyunca Say’ın ifadesiyle; her konserinde çalınacaktır. Dünyanın her yerinde bir kez daha duyulacağız. Fuarlara da gidip tanıtımlar yapıyoruz.”

 

 

TIR KOYUP UCUZLATMAK GEÇİCİ ÇÖZÜMDÜR, BİZ KOOPERATİFLEŞİP KALICI HALE GETİRECEĞİZ…

 

“Çocuk Kültür Evleri, Sosyal Yaşam Alanları, kütüphaneler yapacağız. Sosyal Tesisler’in arkasındaki kütüphaneye destek olduk. Tesis yenilenecek ve kütüphane olacak. Burası bir öğrenci şehri. Yaşlılar ve engellilerin daha fazla yanında olacağız. Kuracağımız üretim ve tüketim kooperatifleri ile sağlıklı ve güvenli gıdaya erişim, kadınların el emeklerinin değerlenmesi için ve bunların para kazanarak ev hanımlarına katkı olması için birçok proje var. Bugün, Türkiye’de en sıkıntılı şeylerden biri üretimin olmaması. Üretimden her konuda vazgeçtik. Çanakkale’de bir tane açılan fabrika var mı? Hep kapananlar var. Sonuç ortada. İşsizlik diz boyu. Trafik gibi sorunlar, dünyanın her yerinde var. Bizler de mücadele ettik, edeceğiz. Fakat işsizlik en önemlisi. Çanakkale’de kooperatifleşmeye değer vererek ilerleme kaydedeceğiz. Çocukların ve yetişkinlerin sağlıklı gıdaya ulaşmasını sağlayacağız. Yoksa geçici olarak tır koyup ucuzlattım demekle olmuyor. Bunlar geçici çözümlerdir. Biz kalıcı çözümler için uzmanlarla çalışıyoruz. Biz konuşmadan önce kooperatif diyen yoktu, şimdi herkes konuşuyor. Çünkü herkes çözümün tarımdan ve üretimden geçtiğini anladı. Biz de bunu hayata geçirmek için çaba göstereceğiz. Tohum Bankamız var. Oranın varlığını koruyup sürdüreceğiz. Diğer illerle iletişime geçerek daha sağlıklı noktalarda olacağız.”

 

 

KREŞTEN ÜNİVERSİTEYE ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ…

 

“Çok başarılı çocuklarımız var. Her mahalleye kreş ve çocuk merkezleri açacağız. Bir tanesi bitmek üzere. Çocuklarımızı en üst düzeyde bu kentte yetiştirmek için elimizi taşın altına koyacağız. Bu kentte hiçbir çocuk aç yatağa girmeyecek. Yoksulluk bu kentin kaderi olamaz. Bu kent bunu aşmıştır. Kreşten üniversiteye sahip çıkacağız. İhtiyacı olanlara burslar vermeye devam edeceğiz. Engellilerimiz ile ilgili birçok çalışma yapıyoruz. Özellikle engelli sınıflarla ilgileniyoruz. Ulaşım ve yemek konusunda yardımcı oluyoruz. Bunu sizler sağlıyorsunuz. Burası engelli dostu bir kent. Okul sonrası ise engelli birey için daha önemli. Engelli birey için işlikler kuracağız. İmkanları arttıracağız.”

 

 

KENTLİMİZİN HER ÖZEL GÜNÜNDE YANINDAYIZ, OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ…

 

“İhtiyaç sahiplerine gereken desteği sağlıyoruz. İnsan onuruna yakışır biçimde sağ elin verdiğini sol el görmeden yapıyoruz. Olduğunu bilin yeter. Halk Kart’ımız var. Erzak değil, kendi alışverişini yapabileceği imkan sağlıyoruz, devam edeceğiz. Doğumdan ölüme, sünnetten düğüne, asker uğurlamasına, taziyeye kadar kentlimizin yanındayız. Cenazesi olanlara külfet olmadan her şeyini yapıyoruz, asker ve bebek paketlerimiz var. Bunlar devam edecek, artarak sürdüreceğiz. Kurdundan kuşuna her canlının da yanındayız. Yeni hayvan barınağımız olacak. Akıllı kentleri uygulayıp, uygularken kültürel mirasa ihanet etmeyeceğiz.”

 

 

ALTINCILARIN TROİA BELGESELİNE KATILMAM,SUYUMUZA SAHİP ÇIKACAĞIZ. BU KAMPANYA DÖNEMİNDE DİĞER ADAYLARIN BU KONUDA NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ MERAK EDİYORUM…

 

“Kaz Dağları, Atikhisar, Termik Santraller; bu konuda mücadelemiz devam edecek. Suyumuza sahip çıkacağız. Doğamıza sahip çıkacağız. Mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Siyanürlü altın işletmelerine karşı. Suyumuzu kirletmemeleri için her türlü çabayı göstereceğiz, hep birlikte. Adım adım kazanmaya devam edeceğiz. Baraj yok Çanakkale yok. Altın için suyumuzun kirlenmesine fırsat vermeyeceğiz. Ormanlarımızın kesilmesine de fırsat vermeyeceğiz. Sizlere güveniyorum. Bu kampanya döneminde diğer adayların bu konuda ne düşündüğünü merak ediyorum. Ne düşünüyorlar? Ben böyle düşünüyorum. Aksi düşüncesi olan söylesin. Onlar altıncıların rüşvetleriyle meşguller. Troia Belgesel’i yapmışlar. Davet edip, gelmedi diyorlar. Altıncılar yapmış onu o yüzden gitmiyorum. Köydeki muhtarı, iş verip delikanlıyı kandırıyor. Biz katılmayınca eleştiriliyoruz. Katılmam. Katılsaydım burada olamazdım. Burada laf yerdim. Çanakkaleli her şeyin bilincinde. Bizim geleceğimizi ellemesinler. Biz bu topraklarda özgürce yaşıyoruz ve yaşamaya da devam etmek istiyoruz.”

 

BELEDİYEMİZ HALKIN ARKASINDA…

 

“Türkiye özgürmüş. Resmi dairelerde farklı görüşlere uygulanan mobingleri biliyoruz. Yandaş olmayanlara tavırlar… Belediyeye karşı tavırlar; mobingler, anlamsız şikayetler, müfettişler, soruşturmalar. Hani özgürlük? Beni korkutamazsın ama ekmek parasının peşindeki memur, işçi korkar. Bu nasıl özgürlük. Bu kentte belediyemiz halkın arkasında. Özgürsünüz ve özgürlüğünüzü yaşamaya devam edeceksiniz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.