BONZAİ KABUSU ÜZERİMİZE ÇÖKTÜ

Gençlerin katili bonzainin kullanımı Çanakkale’de oldukça arttı. Gelibolu’da yaşanan iki ölüm vakasının üzerinden çok geçmeden dün de Y.A adlı şahıs üzerinde bonzai ile yakalandı. Gelibolu gazeteci uyuşturucuya savaş açtı.

BONZAİ KABUSU ÜZERİMİZE ÇÖKTÜ
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 22.01.2023
20.565
A+
A-

Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphe üzerine durdurdukları bir kişinin üzerinde bir miktar bonzai olarak bilinen uyuşturucu madde ele geçirdi. Y.A. adlı şüpheli, Emniyet Müdürlüğünde ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Gazeteci uyuşturucuya savaş açtı

Öte yandan Gelibolu’da gazetecilik yapan Doğan Zelova gönüllü olarak uyuşturucuyla mücadele başlatarak, bu konuda mağdur olanların sesi oldu. Gelibolu’da da özellikle sentetik uyuşturucu madde kullanımının artması üzerine tedirgin olan ailelerin bu tedirginlikleri bir ay içinde ölümlerin gerçekleşmesi ve bazılarının da son anda kurtulması vatandaşları isyan ettirdi. Bu konuda bilgi veren gazeteci Zelova, “Bir gazeteci olarak bu tür haberleri mahalle baskısı, aile baskısı ve uyuşturucu baskısına rağmen yapıyoruz. Ne zaman ailelerin kendi başlarına geldiğinde, canları yandığında bu illetin ne kadar kötü olduğunu anlıyorlar. O zamanda iş işten geçmiş oluyor. Bir şeyler yapmak lazımdı, çünkü artık okullara ilkokullara kadar iniyor bu iş. Okul önlerinde, çarşıda bunların herkes farkında ama sadece susuyorlar. Birinin susmaması gerekiyordu, ben de onu yaptım. Bu uyuşturucuyla mücadelede en büyük sorun yasalar. ‘İçiciyim’ deyince serbest kalıyorlar. Uyuşturucu içmek serbest mi anlamıyorum. Satıcılara ağır cezalar verilmeli, çünkü ölümü sebebiyet veriyorlar” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş