BU SİTEM SİYASİLERE..!

İlimiz ve ülkemiz siyasi polemiklere alet edilmeyecek kadar kıymetli ve önemlidir diyen ÇTSO Başkanı Semizoğlu, iktidarı ve muhalefeti ile seçilmiş tüm siyasileri, güçbirliği ve gönül birliği içinde Çanakkale için birlikte çalışmaya davet etti…

BU SİTEM SİYASİLERE..!
Yayınlama: 28.07.2018
5.823
A+
A-

İlimiz ve ülkemiz siyasi polemiklere alet edilmeyecek kadar kıymetli ve önemlidir diyen ÇTSO Başkanı Semizoğlu, iktidarı ve muhalefeti ile seçilmiş tüm siyasileri, güçbirliği ve gönül birliği içinde Çanakkale için birlikte çalışmaya davet etti…

 

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale menfaatine dillendirilen talep ve projeleri üzerinden siyasi polemik yaratılmasından duydukları rahatsızlığı dile getirerek iş adamları adına siyasilere önemli mesajlar verdi. Semizoğlu, vefalıdır dediği iş dünyasının verilen destekler kadar takılan çelmeleri de unutmayacağının altını çizdi. ÇTSO’nun patronu o çok konuşulacak açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak kentimizin gelişimi için çalışmak, iş dünyasının önünü açarak rekabet güçlerini artırmak asli görevimizdir. Bu görev; 7100 üyenin sorumluluğunu unutmadan, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerimize bağlı kalarak reel ekonomideki gelişmeleri değerlendirmek, gelişmelerle birlikte gelen sorun ve fırsatlara göre yeni projeler üretmek, yapılanları da desteklemek anlamına gelmektedir.

 

Çanakkalemizin gelişim yolunda kaybedecek bir günü bile yoktur, gelişim ve değişimin gerisinde kalma gibi bir lüksü hiç yoktur. Bu yüzden önümüze bakarak, esnafımız için, üyelerimiz için, Çanakkale ve ülkemizin kazanması için “ben” değil “biz” olmanın olgunluğu ile İlimizin tüm dinamiklerinin birlikteliğinin sağlanması da büyük önem taşımaktadır. Bu birliktelik de her zaman için siyaset üstü ve ortak akıl ile olmalıdır.

 

ÇTSO olarak; gerek proje sahibi olup girişimini ve ön çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz Ezine Gıda İhtisas OSB, aynı şekilde 2018 Troya Yılı, gerekse yabancıya konut satışı, Çanakkale’nin teşvik bölgeleri sıralamasındaki yeri ile ilgili taleplerimizi İlimizin en küçük sivil toplum örgütlenmesinden siyasilerimize, Mülki Amirimiz Sayın Valimize kadar tüm yerel aktörler ile her fırsatta paylaştık, paylaşmaya da devam ediyoruz.

 

Çünkü inanıyoruz ki; Çanakkale’de kazananlar ve Çanakkale’den kazananlar, Çanakkale’ye kazandıranlar olmalıdır. Bu kentin parası bu kentte kalmalı sermaye tabana yayılmalıdır. Tüketim ve kaynak israfı yerine üreterek büyüme sağlanmalıdır. Bunun da ilk ve olmazsa olmazı, bir olmak birlik olmaktan geçmektedir.

 

İktidarı – muhalefeti seçilmiş tüm siyasilerimiz, seçildikten sonra güçbirliği ve gönül birliği ile Çanakkale için birlikte çalışmalıdır. İlimiz ve Ülkemiz; kişiselleştirilen çatışmalara, siyasi polemiklere, gelişime yönelik projelerde alışkanlık haline getirilen defans oyunlarına alet edilmeyecek kadar kıymetli ve önemlidir. İş dünyasının da vakti ve hedefleri, en önemlisi umudu ; siyasetin, özellikle de ayrımcı, kutuplaştırıcı siyasetin olumsuz atmosferine mahkum edilmeyecek kadar değerlidir. Mükemmel bir bütüne ulaşmak, ancak mükemmel parçalarla mümkündür. Ekonomik hedeflerimize ulaşmak için bizi geleceğe taşıyacak projelerde; iktidar ve muhalefet il başkanları, 4 milletvekilimizin Çanakkale sevdasıyla Çanakkale için çalıştıklarına, birleştirici ve yapıcı olduklarına inancımız ve güvenimiz tamdır.

 

Kuruluş ve kurumsallaşma süreçleri rekor denecek bir hızla tamamlanan ve bize göre en somut ve kalıcı bir 2018 Troya Yılı eseri olacak olan Ezine Gıda İhtisas OSB’den çok umutluyuz. Bu vesile ile başta tüm gücünü kullanarak onay süreçlerinde büyük uğraş verip Ankara’yı harekete geçiren AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’a, Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı’ya, o dönemin Kaymakamı şimdi Siirt Valisi olan Sayın Ali Fuat Atik’e, şimdiki Kaymakamımız Sayın Ali İkram Tuna’ya, Ezine Belediye Başkanı Sayın Haluk Babaoğlu’na, o dönem Yönetim Kurulu Başkanımız olan ve maddi manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan değerli büyüğümüz İÇDAŞ Genel Müdürü Sayın Bülend Engin’e ve tüm emeği geçenlere sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Yabancılara konut satışı ve Çanakkale’nin teşviklerden daha fazla yararlanması noktasında da aynı hız ve beraberlikle sonuç alacağımıza inanıyoruz.

 

İş dünyası vefalıdır, verilen destekleri, yapılan fedakarlıkları, gösterilen çabaları unutmayız. Mutlu olur, her zaman şükranla anarız. Bunun yanında, ilgisizliği ya da takılan çelmeleri de unutmayız. Çanakkale menfaatine dillendirilen taleplerimizden, projelerimizden siyasi polemik konusu yaratılması da bizleri üzmektedir. Böyle bir durum , projelerin gerçekleşmesini engellemek ya da süreci yavaşlatmaktan öte bir işe yaramaz. Çözüme yönelik olmayan her konuşma zaman ve enerji kaybıdır. Siyasetin öznesi insan, amacı refah ve huzur sağlamaktır. Siyaset insandan ve ekonomiden koparsa, kaygılı esnaf ve ümitsiz girişimciler çoğalırsa kime ne faydası olur? Bu tarz bir siyaset İlimize, Ülkemize ve siyasetçinin kendisine ancak zarar verir.

 

Bu topraklarda bağımsızlık mücadelesi veren atalarımıza borcumuzu ekonomik zaferlerle ödemeliyiz. Bunun için gerekli potansiyel, Çanakkale ve Ülkemize hizmet etme aşkı, Çanakkale Ruhu, Çanakkale iş dünyasında mevcuttur. Siyaset üstü çalışma anlayışı, kolaylaştırıcı yaklaşımları ile tüm siyasilerimizin de 17 Plaka olarak yanımızda olduğundan şüphe etmek istemiyoruz. Geleceğimiz bu anlayışta ve bizim elimizdedir. Yeter ki Çanakkale için isteyelim, Ülkemiz için isteyelim. Çözümü bulunamayacak sorun, kaynağı bulunamayacak proje yoktur. Büyük olsun, hepimizin olsun, Çanakkale kazansın, Ülkemiz kazansın.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.