ÇANAKKALE SENİ BEKLİYOR

Kayseri gazisi Lapsekili Komando Recep evine dönüyor. Yakışır bir karşılama ile moral vermeye hazır mısınız..?

ÇANAKKALE SENİ BEKLİYOR
Yayınlama: 31.01.2017
52.246
A+
A-

Kayseri 1. Komando Tugayı’ndan çarşı iznine çıkan askerlere yönelik bomba yüklü araç ile gerçekleştirilen terör saldırısında yaralanan Lapsekili er Recep Coşkun, sevdikleri ile kucaklaşmak için gün sayıyor. GATA’da tedavisi devam eden Gazi Recep, hava değişimi için Çarşamba günü evine dönecek.

 

8 ameliyat geçirdi daha da devam edecek…

 

Hain saldırıda ağır yaralanan ve ilk olarak Kayseri’de tedavi altına alınan Coşkun, yoğun bakımdan çıkmasıyla birlikte GATA’ta sevk edilmişti. Sağ bacağında parçalı kırıklar bulunan ve yumuşak dokuda da hasar oluşan Komando Recep, bugüne kadar 8 başarılı ameliyat geçirdi. Yatakta kımıldayamaz haldeyken bugün tekerlekli sandalyede dolaşacak kadar ilerleme kaydetti.  Aynı hain saldırıda 14 askerimiz şehit olurken 55 kişi yaralanmıştı.

 

Sevdikleri hasretle yolunu gözlüyor…

 

Devam edecek olan tedavi süreci öncesi hava değişimi için evine gitmesi kararlaştırılan Recep Coşkun, Çarşamba günü sabah saatlerinde ambulansla memleketi Lapseki’ye doğru yola çıkacak. Aynı gün akşam saat 20.00 sıralarında evinde olması beklenen Recep’i babası ve aynı ismi taşıyan oğlu İbrahim ile annesi Sevim ve altı aylık hamile eşi Selma Coşkun hasretle kavuşacakları anı bekliyor. 2 aylık hava değişimi süresince sevdikleriyle moral toplayacak olan Recep, GATA’ya dönüşünde 4 ameliyat daha geçirecek ve eski sağlığına kavuşarak tekrar yürümesi için rehabilitasyona başlanacak.

 

Gazimize yakışır şekilde karşılayalım…

 

Evine döneceği için heyecan içerisinde olan Coşkun’u Lapseki’ye gelişinde bağlı olduğu Kara Kuvvetleri Komutanlığı yetkililerince karşılanacağı öğrenildi. Öte yandan vatani görevini yerine getirirken Gazilik onuruna nail olan Recep için bir takım hazırlıklar yapıldığı ve ona yakışır görkemli bir karşılama planlandığı öğrenildi. Gazimize sürpriz yapılarak ilçenin her yerinin Türk bayraklarıyla süslenmesi ve vatandaşlarca sevgi gösterileriyle karşılanarak moral verilmesi bekleniyor. Karşılamaya devlet büyüklerinin de katılacağı tahmin ediliyor.

 

Ne kendisi ne ailesi, önce vatanı…

 

Diğer yandan tedavisi tamamlanarak tekrar sağlıklı bir şekilde ayağa kalktığında vatani görevine kaldığı yerden devam etmek için sabırsızlanan Recep’in, kendisinin ve ailesinin geleceğinden önce görevini ve vatanını düşünmesi herkesi duygulandırıyor. Çünkü balıkçılık ve çiftçilik gibi geçici işlerde çalışan Recep Coşkun, kirada oturuyor ve ikinci çocuklarına hamile olan eşi de bir işte çalışmıyor. Bu nedenle vatandaşlarca, devlet tarafından Recep’e sahip çıkılması ve kalıcı bir iş verilerek destek olunması bekleniyor.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş