ÇANAKKALE VALİLİĞİNDE SKANDAL TABLO..!

15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yıl dönümünde, Çanakkale Valilik binasında şehitlerin kemiklerini sızlatan, gazileri ise derinden yaralayan skandal bir tablonun varlığı ortaya çıktı…

ÇANAKKALE VALİLİĞİNDE SKANDAL TABLO..!
Yayınlama: 16.07.2020
9.305
A+
A-

15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yıl dönümünde, Çanakkale Valilik binasında şehitlerin kemiklerini sızlatan, gazileri ise derinden yaralayan skandal bir tablonun varlığı ortaya çıktı.

 

15 değil 16 Temmuz gecesi çekilen kurgu bir fotoğraf ve düzmece olduğu iddia edilen haber ile kahraman ilan edilen ancak gerçeklerin ortaya çıkmasının ardından 15 Temmuz’un gerçek gazileri ve şehit yakınları tarafından sahtekarlıkla suçlanarak dava açılan Şerife Boz’un, kullanmayı dahi bilmediği simgeleştirilen kamyonlu dev fotoğrafı “destan” başlığı altında hala devletin valilik binasında asılı duruyor…

 

15 Temmuz darbe girişimi gecesi birçok gerçek kahraman ortaya çıkmış ancak aralarına sızan bazılarının şehitlerin kanı üzerinden prim yaparak şöhret ve para uğruna yalan söyleyen sahtekarlar olduğu anlaşılmıştı. Onlardan biride, bir kare fotoğrafla kurgulanıp, mahallesindeki kadınları toplayarak hafriyat kamyonuyla Taksim Meydanı’na çıktı yalanıyla reklam edilip günlerce propagandası yapılan ve ‘kahraman’ olarak lanse edilen Şerife Boz’du.

 

 

O FOTOĞRAFI 16 TEMMUZ GECESİ ÇEKTİĞİNİ İTİRAF ETTİ…

Çünkü, 15 Temmuz’un sahte kahramanı Şerife Boz’un bütün yalanlarını dayandırdığı fotoğrafın gerçek öyküsü, fotoğrafı çeken Anadolu Ajansı muhabiri Saliha Sultan’ın “O fotoğraf 16 Temmuz gecesi çekildi” itirafıyla ortaya çıkmıştı. AK Parti’den İstanbul milletvekili aday adaylığı başvurusunda da bulunan 15 Temmuz yalancısı Boz, başvuru formundaki görev kısmına yazdığı; “15 Temmuz kahramanı” unvanıyla dikkat çekerken gerçeklerin bir bir ortaya çıkmasının ardından; “Şehit aileleri yaptıklarımı, yaptıklarımla sembol olmamı kıskanıyorlar” diyebilecek kadar ileri gitmişti.

 

2018 yılında Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve AK Parti İl Başkanlığı tarafından da ağırlanan 15 Temmuz sahtekarı Şerif Boz’un maskesi düştü ve fotoğrafı çeken gazetecinin açıklamalarıyla sonunda gerçek ortaya çıktı. Fakat 2020 yılına gelmemize rağmen şehit aileleri ve gazilerimizin yüreğini yaralayan, Türk milletinin nefretini kazanan sahte kahramanın izi, bilerek yada bilmeyerek hala tam olarak silinmedi. Bu yerlerden birinin şehitler diyarı Çanakkale’nin Valilik binası olması ise tam anlamıyla bir skandal niteliğinde.

 

 

VALİ İLHAMİ AKTAŞ’IN GEREĞİNİ YAPMASI BEKLENİYOR…

Valilik binasının üçüncü katında hizmet veren İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koridorunda çok uzun süredir asılı bulunan ve fors ile birlikte “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde” yazan dev tabloda, 15 Temmuz sahtekarı Şerife Boz Taksim meydanında kamyonu sürerken resmedilmiş. Müdüründen memuruna, işçisinden vatandaşına her gün önünden sayısız kişinin geçtiği o tablonun nasıl olup ta bugüne kadar o duvarda asılı kaldığı anlaşılamadı. Şehitleri istismar eden bu sahtekarın şehitler diyarında baş tacı yapılması duyarlı vatandaşların yüreğini daha da derinden yaralarken söz konusu tablonun biran önce kaldırılarak sorumlular hakkında işlem başlatılması bekleniyor.

Benzer bir durumun Çanakkale’nin diğer kamu kurumlarında da yaşanıp yaşanmadığı bilinmezken Vali İlhami Aktaş’ın gerekli inceleme ile birlikte soruşturmayı başlatacağına inanılıyor.

 

 

REZİLLİK, İSTİSMAR ve DOLANDIRICILIĞA DOYMAYAN SAHTEKARA DAVA…

15 Temmuz’da hayatını kaybeden Mustafa Cambaz’ın oğlu Alparslan Cambaz, iktidarın darbeye karşı koyanlar arasında “Kahraman” ilan ettiği Boz’a tepki göstermiş ve şehit ailelerinin durumunu istismar ettiğini ileri sürmüştü.

Cambaz; “Evleri Taksim’e metroyla 10 dakikayken ve metro o gün bedavayken 16 Temmuz gecesi kutlama alanına sürücülüğü olmadığı için kendi süremediği kamyonla gidip alana vardıklarındaysa sürücü koltuğuna oturarak gazetecilere poz veren ve onlarla birlikte düzmece bir haber üreterek milleti aldatıp her yerden yüklü miktarda para yardımı alan, kamyonlarını da İBB’ye kamyon yükü paraya satan, konferans için gittiği yerlerde özel olarak gezdirilmesi gerektiğini “Özel aracım nerede!” diye terör estirerek duyuran ve rezilliklere, istismara, dolandırıcılığa doymak bilmeyen bu sahtekar kadına şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz” demişti.

 

 

KARAKTERSİZ KADINI HERKES NENE HATUN BELLEYİP ADINI HATMETTİ…

Sahtekar Şerife Boz’a tepkiler bununla da sınırlı kalmamış bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde helikopterlerin açtığı ateş sonucunda hayatını kaybeden Cuma Dağ’ın oğlu Ahmet Yavuz Dağ’dan gelmişti.

Dağ, Twitter’dan “SahtekarsınŞerifeBoz” etiketiyle, “Bizim şehitlerimizin adını kimseler bilmez hatırlamazken bu karaktersiz kadını herkes Nene Hatun belleyip adını hatmetti. İşte zoruma giden bu ve bu kadını kim parlattı kim patlamasına imkan verdiyse hakkımız olsun haram… Almayın mazlumun ahını çıkar aheste” diye yazmıştı.

Bununla da yetinmeyen Dağ; “15 Temmuz’un gerçek mağdurları eğer biz Şerife Boz gibi 15 Temmuz simsarlarının hakkında dava açmazsak daha çok rahatsız oluruz bunlardan… Gelin birlik olup bunun gibi karaktersizlere şehitlerimizi kullandırmayalım…” ifadelerini paylaşmıştı.

 

 

FOTOĞRAFI 15 DEĞİL 16 TEMMUZ’DA ÇEKTİM…

Yalancı Boz’un hafriyat kamyonundaki fotoğrafını çeken AA muhabiri Saliha Sultan, fotoğrafı 15 Temmuz günü değil, 16 Temmuz günü çektiğini belirtmiş ve fotoğrafın hikayesini anlatmıştı.

Saliha Sultan, fotoğrafı ikinci gün çektiğinin altını çizerken, “Basının ’15 Temmuz’a kamyonuyla direnen kadın’ minvalinde başlıklarla verdiği haberler beni de yanılttı. Yine utanarak söylüyorum, ‘Ben bu fotoğrafı ikinci gece çektim, bu hanım niçin ilk gece gibi anlatıyor’ diye düşündüm. Ama bunu yakın birkaç dostum dışında kimseye söylemedim” diye itiraf etmişti.

 

Boz’un röportajlarında, ilk gece köprüde olduğunu söylemesi üzerine utandığını da ifade eden Sultan, “15 Temmuz gibi halkımızın kahramanlık destanı yazdığı bir geceye ‘eğer biri suistimal ediyorsa’ gölge düşmesin, binlerce samimi insana laf gelmesin düşüncesi ile sustum. Ta ki dün gece Şerife Boz ile ilgili yayılan söylentiye kadar da böyle düşündüm. Dün gece huzursuzluktan sabaha kadar gözüme uyku girmedi açık söyleyeyim. Suçlamaları okudum vs. fakat detaylara baktığımda Şerife Boz’un röplerinde, konuşmalarında ilk gece köprüde olduğunu belirttiğini görünce ben de utandım” demişti.

 

 

VALİ MAKAMINDA AĞIRLAMIŞ, ÖVGÜ VE HEDİYELERE BOĞMUŞTU…

2018 yılında ailesiyle birlikte Çanakkale Valiliğini ziyaret eden Şerife Boz, dönemin Valisi Orhan Tavlı tarafından 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı duran kahraman olarak ağırlanmış ve kendisine hediyeler takdim edilmişti.

Valilik basın bürosundan paylaşılan basın bülteninde; “Vali Orhan TAVLI, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı kullandığı kamyonla karşı duran ve 15 Temmuz’un simge isimlerinden biri olan Şerife Boz’la bir süre görüştü. Eşi Şenol Boz, Kızı Elif Tepeyurt’un da bulunduğu ziyarette Şerife Boz, 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşadıklarını anlattı” denilmişti. 

 

 

SAHTEKAR BOZ’U GERÇEK KAHRAMAN NENE HATUNA BENZETTİ…

AK Parti İl Başkanlığı döneminde Şerife Boz’u ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyduğunu açıklayan Yeşim Karadağ ise; “Şerife ablamızda 15 Temmuzun kadın kahramanlarımızda, kendisi geçti kamyonun başına, kasasında onlarca vatandaşımızı Taksim’e meydana çıkarttı. İşte Nene Hatunluk bu değil midir? Şerife ablanın kurtuluş savaşında cepheye mermi taşıyan Nene Hatundan ne farkı vardır? 15 Temmuz ülkemizin 2. Çanakkale destanı değil midir? Ben hepinizin huzurunda Şerife ablamıza şükranlarımı sunmak istiyorum, Allah siz ve sizin gibi demokrasi kahramanlarımızdan razı olsun diyorum, iyi ki varsınız diyorum “ demişti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.