ÇEVRECİ AVUKATIN TERMİK SANTRAL İSYANI..!

CHP eski Çan İlçe Başkanı ve aynı zamanda Çan Çevre Derneği Avukatı Ümran Aydın, ilçeyi dumana boğan ve zehir saçan termik santrallere adeta ateş püskürdü…

ÇEVRECİ AVUKATIN TERMİK SANTRAL İSYANI..!
Yayınlama: 06.07.2020
3.664
A+
A-

CHP eski Çan İlçe Başkanı ve aynı zamanda Çan Çevre Derneği Avukatı Ümran Aydın, ilçeyi dumana boğan ve zehir saçan termik santrallere adeta ateş püskürdü…

 

Özellikle ODAŞ Termik Santrali’ni hedef alarak sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla yaşanan kirliliği gözler önüne seren Av. Aydın, termik santralin denetlenmesi için yaptığı başvurunun Korona pandemisi dolayısıyla reddedilmesine isyan etti.

 

 

Halk sağlığının hiçe sayıldığını vurgulayarak, “Her sabah duman kokusuyla uyanmaktan bıkmadınız mı?” diye soran Ümran Aydın; “Temiz hava, sağlıklı yaşam bizim de hakkımız. Gözümüzün içine baka baka yalan söylemeyi bırakın, biz burada yaşıyoruz.

Ve İstediğimiz tek şey bu saatten sonra, termiklerin yenisinin ilçemize kurulmaması, mevcutların yönetmeliklere uygun çalışması ve kağıt üstünde değil gerçek olarak denetlenmesi idi… Ama bu asla olmadı, şahsi başvuruma geri dönüş ‘Covid nedeniyle denetim yapılamıyor’ şeklinde oldu.

Tüm pandemi süresinde keyfi nasıl isterse öyle çalıştırdıklar yani… Bunun tarafı, partisi mi olur… Hala susacak mıyız?” diyerek ilgili kurumları göreve, duyarlı vatandaşları ise mücadeleye davet etti.

 

 

Çevreci avukat Ümran Aydın ayrıca termik santrallere ilişkin şu çarpıcı bilgileri paylaştı; “Kapalı alanda sigara içmenin cezası 188 TL. Maskesiz sokağa çıkmanın cezası 900 TL. Çan’da termik santral bacasından insanları zehirlemek Bedava!” , “Covid-19’un termik santrallerin bacalarından çıkan partikül maddelere yapışıp yayılabildiğini biliyor muydun?” , “Kömürlü termik santrallerin kül depolama alanları ve bacalarından yayılan zehirli partiküller ile bulundukları bölgede ki bütün bitki örtüsü, su kaynaklarını ve verimli tarım arazilerini yok ettiklerini biliyor muydun?”

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.