ÇIRAKLIK BİTTİ, USTALIK DÖNEMİ BAŞLIYOR..!

ÇIRAKLIK BİTTİ, USTALIK DÖNEMİ BAŞLIYOR..!
Yayınlama: 25.03.2024
Düzenleme: 26.03.2024
1.377
A+
A-

Seçim çalışmalarını ara vermeden sürdüren Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, gittiği her yerde büyük sevgi gösterileri ile karşılanıyor. Ziyaretleri yüzlerce kişinin katılımı ile bir anda mitinge dönüşen Başkan Erdoğan, “Belediyecilik mektebi, okulu olan bir görev değil; biz bu 5 yılda yaşayarak belediyeciliği öğrendik” dedi.

 

2019 yılında ilk yola çıktığında belediyeciliğin çırağı olduğunu vurgulayan Başkan Erdoğan; “Pandemi, krizler, depremler, savaşlar derken zor bir 5 yılı geride bıraktık. Bu geçen 5 yılda ise deneyim kazandık. Hedefimiz büyük Biga’mızı marka şehir haline getireceğiz. İlk günkü aşk ile Biga’mıza hizmet edeceğiz” dedi…

 

 

BİGAMIZ MARKA ŞEHİR OLACAK…

 

Biga’yı marka ilçe haline getirmek için çok çalışacaklarının sözünü veren Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “Biga’mıza hizmet etmekten daha değerli bir şey yok bizim için. Bir bu kutlu yürüyüşte ustalıkla çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı’nın marka ilçesi olmak için yolumuz uzun. Bundan sonra da her partilimizin, tüm vatandaşlarımızın desteğiyle Biga’mız için bunu başaracağız. Vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam ediyoruz. Derdimiz Biga’mıza hizmet etmek, deneyimimizle Biga’mızı Türkiye Yüzyılı’nın marka ilçeleri arasına taşımak” dedi.

 

 

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ…

 

Minia Çanakkale projesiyle hem Biga’yı Bursa-Çanakkale yönünden geçen ziyaretçilerin uğrak noktası haline getireceklerini ifade eden Başkan Erdoğan, “Hem de Biga köftesi, peynir tatlısı, nohut kahvesi, pirinci, turizm noktaları başta olmak üzere Biga’mızın tanıtımını sağlayacağız. Kadınların, belediyemiz kursiyerlerinin ürettikleri el emeği ürünlerinin satışını burada kuracağımız alanlarda sağlayacağız” şeklinde konuştu.

 

 

KOCABAŞ ÇAYINDA SANDALLA GEZECEĞİZ…

 

Millet Bahçesi inşası ve Kocabaş Çayı Rekreasyon projelerini de değinen Bülent Erdoğan; “Millet bahçesi yerimiz var; buranın ihalesini yapacaktık ancak 6 Şubat depremi sonrasında ihaleler durduruldu. Şuan her şeyimiz hazır; ihale tarihini bekliyoruz. Burada ikinci bir konu Millet Bahçemizi tamamladıktan sonra Kocabaş çayında sandalla gezmek. Islahı yapılmış olan iki köprü arasındaki kısımda su tutucularla suyu tutacağız hem sandalla gezme imkânı hem de ışıklı su gösterileri düzenleme imkanı olacak. Bununla ilgili çalışmalarımız var; Millet Bahçemiz bittiği gibi su tutma çalışmalarımıza başlayacağız. En kısa zamanda burada sandalla gezeceğiz” dedi.

 

 

DESTEK SİZDEN HİZMET BİZDEN…

 

Biga Belediyesinin kendi imkan ve bütçesi ile ilçenin birçok sorununa çözüm getirdiklerini belirten Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü. “Takdir edersiniz ki; 2019 yılında 25 yıllık mesleğimizi bıraktık; vatandaşımızın bize emanet ettiği Biga Belediyesini aldık. Mazbatamızı aldığımız ilk gün bizim Belediyecilik dersimiz başlamış oldu. Belediyecilik mektebi, okulu olan bir görev değil; biz bu 5 yılda yaşayarak belediyeciliği öğrendik, deneyim kazandık. Bu 5 yılda ne duruşum değişti, ne bakışım değişti, ne de yaşam tarzım değişti. Şehrimizi sokak sokak, cadde cadde tanıyoruz. Çözümleri de biliyoruz. Kurumsal yapımızla, ayağa kaldırdığımız bütçemizle, bilgi, birikim ve tecrübemizle biz Biga’ya 5 yıl daha hizmet etmek istiyoruz. Önümüzdeki döneme 2019’dan çok daha fazla hazırız. Biga’mızı yeni Türkiye Yüzyılında hak ettiği yere getireceğimize, en güzel çalışmaları yapabileceğimize inancımız tamdır. Destek sizden hizmet bizden” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş