DEHŞET ANLARINI ANLATTI..!

Geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale’de eşi ile birlikte feribot sırasında görevliler tarafından darp edildiği iddia edilen eski futbolcu Emre Aşık, ilk kez konuştu. Dehşeti yaşadık diyen Aşık; “Çocuklarımızın önünde dövdüler, sırtımdan vuracak kadar da kalleştiler” dedi…

DEHŞET ANLARINI ANLATTI..!
Yayınlama: 06.09.2018
6.744
A+
A-

Geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale’de eşi ile birlikte feribot sırasında görevliler tarafından darp edildiği iddia edilen eski futbolcu Emre Aşık, ilk kez konuştu. Dehşeti yaşadık diyen Aşık; “Çocuklarımızın önünde dövdüler, sırtımdan vuracak kadar da kalleştiler” dedi…

 

Çanakkale’de feribot sırasında görevliler tarafından darp edildikleri ileri sürülen eski milli futbolcu Emre Aşık, ulusal bir kanalda yayınlanan programa telefonla bağlandı. Çocuklarının yanında eşiyle dayak yediğini söyleyen Emre Aşık, olayın nasıl gerçekleştiğini anlattı.

 

Bilindiği gibi 2018 Troya Yılı kapsamında Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda yapılacak dostluk maçı için çok sayıda yıldız futbolcu Çanakkale’ye davet edilmiş, Ümit Karan, Hasan Kabze, Ergün Penbe gibi isimlerin bulunduğu yıldızlar topluluğunda yer alan ünlü futbolcu Emre Aşık, Eceabat Feribot İskelesinde talihsiz bir olay yaşamıştı.

 

ÇANAKKALE DOSTLUK İLE DEĞİL DAYAK İLE GÜNDEME GELDİ…

 

İddiaya göre saat 17.00’da Truva Atı’nın önünde yapılacak olan fotoğraf çekimine yetişmeye çalışan yıldız futbolcu, ayrıcalık isteyerek GESTAŞ Eceabat İskelesi’nde feribot kuyruğuna girmeden Çanakkale’ye gelmek için istemiş, feribot görevlilerinin Aşık’ın talebini geri çevirmesi üzerine tartışma başlamıştı. Ünlü futbolcunun eşi Yağmur Aşık’ında karıştığı olay kısa sürede kavgaya dönüşmüş karşılıklı küfür ve hakaretlerle birlikte Emre ve Yağmur Aşık çiftinin görevlilerce darp edildiği iddia edilmişti. Feribot için sıra bekleyen araçların şoförleri ile çevredeki esnafın da gelmesiyle kavga büyümüş yaşanan arbedede yaralanan Emre Aşık ve eşinin ilk tedavileri Eceabat’ta bulunan sağlık merkezinde yapılan yapıldıktan sonra çift, olayla ilgili Eceabat Karakolu’nda ifade vermişti.

 

Yaşanan dayak olayı tüm Türkiye’de geniş yankı bulurken, 2018 Troya Yılı kapsamında Çanakkale’nin tanıtımı için yapılan Dostluk Maçı hiçbir medya kuruluşunda yer bulamamıştı.

 

 

BİZİ LİNÇ ETME GİRİŞİMİNDE BULUNDULAR…

 

Emre Aşık, özel bir projenin davetlisi olarak Galatasaraylı eski futbolcuların yer aldığı dostluk maçı organizasyonuna katıldıklarını, aracı da valiliğin şoförlüyle birlikte gönderdiğini söyleyerek olayı şu sözlerle anlattı: “Sırada beklerken proje yetkilileri tarafından aracın şoförüne telefon geldiğini ve saat 17.00’de Truva atının önünde topluca valinin ve yetkililerin fotoğrafının çekileceği söylendi. Bizi sıradan çıkarttılar, bizden önce de 5 tane araç geçti, yine valiliğin talimatıyla. Görevliler bizi durdurdu ve “Bize öyle bir bilgi gelmedi, ben ne dersem o olur” dedi. Orada sözlü tartışmaya girdik. Güvenlik görevlilerinin yanında değnekçi diye tabir edilen insanlar vardı. Orada 10-15 kişilik çete vardı. Sözlü bir sataşma yaptı ve bir küfür. Hiçbir erkeğin kaldıramayacağı bir küfürdü. Oradaki 10-15 kişi üzerime çullandı. Sırtımdan vuracak kadar kalleştiler. O sırada eşim geldi arabadan. Tekme ile beraber oradaki kalabalığı dağıttı, bana siper oldu. Darbelerin büyük çoğunluğunu o aldı. Çocuklarımızın önünde darp ettiler ve bizi linç etme girişiminde bulundular. Kadın, erkek dinlemediler” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.