DERNEKLERİN DEDİĞİ OLACAK

Çanakkale Kent Konseyi’nin 22 Nisan Pazar günü yapacağı seçim öncesi temsilci listeleri belli oldu. Genel kurulda toplam 552 oy kullanılacak. Temsilde aslan payına sahip dernekler 378 temsilciyle seçimin kaderini belirleyecekler.

DERNEKLERİN DEDİĞİ OLACAK
Yayınlama: 11.04.2017
4.677
A+
A-

Çanakkale Kent Konseyi tarafından 22 Nisan 2017 tarihinde yapılacak genel kurulda oy kullanacak temsilcilerin tam listesi açıklandı. Prof. Dr. Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilecek olan genel kurulda resmi kurum, siyasi parti, muhtarlık, vakıf, sendika, meslek odaları, dernekler, kent konseyi meclis ve çalışma gruplarından 552 temsilci oy kullanabilecek.

Yapılacak seçimde

14 resmi kurum  

2 ÇOMÜ

7 mahalle muhtarı

11 siyasi parti

27 meslek odası

47 sendika

6 noter

13 vakıf

378 dernek

11 kent konseyi meclisi üyesi

36 konsey çalışma grubu temsilcisi olmak üzere toplam 552 temsilci sandık başına gidecek. Büyük bir çekişmeye sahne olması beklenen seçimlerin kaderini ise dernekler belirleyecek. 378 dernek temsilcisinin oy kullanacağı konsey seçimlerine adeta dernekler damga vuracak.

 

Çanakkale merkezde dernek sayısı bu kadar da değil zamanında konseye başvurarak oy kullanma hakkı elde eden dernek sayısı 378. Başvuruda bulanmayan dernek sayısı da azımsanmayacak derecede çok.  

 

 

RESMİ KURUMLAR

1          Çanakkale Valisi – Temsilcisi                                   Adil Karataş

2          Çanakkale Belediye Başkanı                                                 Ülgür Gökhan

5          İl Özel İdaresi Genel Sekreteri                                   Can Aksoy

6          İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü                           Levent Yılmaz

7          Sosyal Güvenlik Kurumu  Müdürlüğü                      Hilmi Ercan

8          Gençlik Hizmetleri ve Spor İl  Müdürlüğü                Nüammer Uslu

9          İl Göç İdaresi Müdürlüğü                                         Hüseyin Elgörmüş

10        İl Milli Eğitim   Müdürlüğü                                       Murat Büyük

11        Orman Bölge Müdürlüğü                                          Refik Ulusoy

12        DSİ 252. Şube  Müdürlüğü                                       Doğan Kahraman

13        İl Sağlık  Müdürlüğü                                                 Ali Taşçı

14        Kamu Hasteneler Birliği Genel Sekreteri                  Kerim Yeşildağ

 

MAHALLE MUHTARLARI

1          Esenler Mahalle Muhtarı                                            Nazife Aydın

2          Cevatpaşa Mahalle Muhtarı                                      Evren Kızoğlu

3          İsmetpaşa Mahalle Muhtarı                                       Özkan Vural

4          Namık Kemal Mahalle Muhtarı                                 Cahit Sevim

5          Kemalpaşa Mahalle Muhtarı                                    Şebnem Kumtepe

6          Fevzipaşa Mahalle Muhtarı                                       Hacı Ramazan Işıldak

7          Barbaros Mahalle Muhtarı                                         Şaban Şahin

PARTİLER

1          Bağımsız Türkiye Partisi                                            Emin Kurt

2          Vatan Partisi                                                              Seçil Boyacı

3          EMEK  Partisi                                               Filiz Ceylan Tekin

4          Adalet ve Kalkınma Partisi                            Gültekin Yıldız

5          Milliyetçi Hareket  Partisi                              Yusuf Eroğlu

6          Halkların Demokratik Partisi                         Rahime Kanilga

7          Demokratik Sol Parti                                     Reşat Çalışkan

8          Komünist Parti                                              Ayşe Nurşah Bayraktar

9          Saadet Partisi                                                 Kadir Baş

10        Cumhuriyet Halk Partisi                                Faik Göksel

11        Demokrat Parti                                              İsmail Sazanoğlu

 

ÜNİVERSİTE

 

1          ÇOMÜ                                                            Bünyamin Bacak

2          ÇOMÜ                                                          Özgür Özalp

 

KAMU KURUMU NİTELİĞİNDEKİ MESLEK ODALARI

 

1          Çanakkale Baro Başkanlığı                            İbrahim Cem Erbil

2          Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası        İ.Can Ergun

3          Şoförler ve Otomobilciler Odası                   Mehmet Ali Demir

4          Çanakkale Tabip Odası                                 Soner Karatan

5          Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası                  Engin Kandemir

7          Ziraat. Mühendisleri O. Çanakkale Ş.           M.İrfan Mutluay

8          Çanakkale Mimarlar Odası                            Sevil Ural

9          Çanakkale Diş Hekimleri Odası                    Gülay Kütükçüler /

11        Şehir Plancıları O.Çanakkale İl T.                 Pınar Yanar

12        36. Bölge Çanakkale Eczacı Odası                Zeynep Çağıl  Ertuğrul

13        Elektrik Mühendisleri Odası                          İsmail Türker

14        Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası               T. Selçuk Semizoğlu

15        Elektrik ve Elektronikçi Odası                      İsmail Karabacak

16        Bölgesel Turist Rehberleri Odası                   Adem Biçer/

17        Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası                Ferit Bektaş

18        Lokantacılar Gazinocular Odası                    Selahattin İş

19        Serbest Muhasebeci Odası                            Metin Erol

20        Marangozlar Odası                                        Bayram Taşyapı

21        Terziler ve Sanatkarlar Odası                        Mehmet Yılmaz

22        Esnaf ve Sanatkarlar Odası                           Mustafa Vurucu

23        Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası             Ayhan Engin

24        Çanakkale Ziraat Odası                                 Şener Akçay

25        Veteriner Hekimler Odası                             Burhan Bağcı

26        Jeoloji Mühendisleri Odası                            Ercüment Furuncu

27        Makine Mühendisleri Odası                          Tülin Dunay

 

 

SENDİKALAR

 

1          Türk Kültür Sanat Sen                                   Özcan Altınışık

2          Türk Ulaşım Sen                                            Erdal Bağcı

3          Türk Emekli Sen                                            Cahit Kiper

4          Türkiye Kamu Sen İl Başkanı                       Resul Demirbaş

5          Türk İmar Sen                                               Kadir Direk

6          Türk Sağlık Sen                                             Turan Çavdar

7          Türk Eğitim Sen                                            Etem Kuralay

8          Türk Büro Sen                                               Mahmut Kılıç

9          Türk Haber Sen                                             Erdem Özkılıç

10        Türk Tarım Orman Sen                                  Ramazan Yurdagül

11        Türk Enerji Se                                               Cenk Aygün

12        Türk Diyanet Vakıf Sen                                Hikmet Yıldız

13        Türk Yerel Hizmet Sen                                  Tolga Işık

14        Emekli Memur Sen                                        Vasfi Bölünmez

15        Sağlık Sen                                                      Hakan Pınarcıoğlu

16        DİSK                                                             Nuray Arkun

17        Toç Bir Sen                                                    Serbülent Demirtaş

18        Bayındır Memur Sen                                     Mustafa Raşit Güley

19        Bem Bir Sen                                                  Ramazan Uyanık

20        Kültür Memur Sen                                         Ramazan Bayrak

21        Büro Memur Sen                                           İbrahim Yerli

22        Memur Sen                                                    Suat Özen

23        Ulaştırma Memur Sen                                    Mehmet Şevik

25        Büro Emekçileri Sendikası                           Salih Ersoy

26        Eğitim Sen                                                     Yıldız Ünlü

27        Tüm Bel Sen                                                  Zeki Önder

28        SES                                                               Bülent Köreği

29        Yapı Yol Sen                                                 Hasan Uçar

30        Tarım OrKam Sen                                         İsmail Gökbayrak

31        Haber Sen                                                      İsmail Körpe

32        Birleşik Kamu İş                                            Ahmet Mantaş

33        Eğitim İş                                                        Hakan Talay

34        Tarım İş                                                         Hüseyin Berkan Demir

35        Tapu Çevre Yol İş                                         Murat Badem

36        Büro İş                                                           Sercan Duyan

37        Genel İş                                                         Erdinç  Uslan

38        Hak İş                                                                        Ali Ünal

39        Hizmet İş                                                       Vedat Yılmaz

40        Öz Orman İş                                                  Hikmet Benli

41        KESK                                                                        Filiz Savaş

42        Eğitim Birsen                                                 Fevzi Ali Damnalı

43        Enerji, Sanayi ve Maden K. E. S.                  Mehmet Aşık

44        Enerji Birsen                                                  Murat Tuncer

45        Diyanet Sen                                                   Sefahattin Çiloğlu

46        Türkiye Yol-İş Sendikası                               Yusuf Kanber

47        Öz Büro İş                                                     Recep Esen

 

NOTERLER

 

 

1          1. Noter                                                         Nur Gedik Erturan

2          2. Noter                                                         Osman Nihat Akgün

3          3 . Noter                                                        Nejdet Doğan

4          4. Noter                                                         Cemal Genç

5          5. Noter                                                         Hilal Tanrısever

6          6. Noter                                                         Olcay Yücel

 

VAKIFLAR

 

1          Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı                              Seyhan Boztepe

2          Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı                      Refik Özşahin

3          Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı     Mehmet Patan

4          Seyit Onbaşı Eğitim ve Kültür Vakfı                        Cihat Bırakan

5          ÇOMÜ Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Vakfı Çoşkun Yanar

6          Ensar Vakfı Çanakkale Şubesi                                  Seyfi Bulut

7          Hüseyin Akif Terzioğlu Şevkat Yuvası Vakfı          Recai Keleş

8          Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı                Özcan Akçay

9          Türkiye Diyanet Vakfı Çanakkale Şubesi                 Halil Gelir

10        Çanakkale Tübingen Troia Vakfı                              Mustafa Sevim

11        Spastik Özürlü Çocuklar Eğitim Vakfı                    Muzaffer Bayraktar

12        Çanakkale Tema Vakfı                                              Fatma Kurtbaş

13        Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şubesi     Gökhan Uz

 

İLGİLİ DERNEKLER

1          Türk Hava Kurumu Çanakkale Şubesi                                  M.Metin Sarf

2          Türkiye Kızılay Derneği Çanakkale Şubesi                          Mehmet Kaplan

3          Çanakkale Şehir Derneği                                                      Mehmet Güven

4          Arslanca Mahallesi Cami Yaptırma Ve Yaşatma Derneği    Sebahattin İş

5          Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği                  Şenol Zenci

6          Çanakkale Eski Eserleri Müzeleri ve Turizmi Sevenler Derneği       Musa Tombul

7          Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği                     Haki Yavuz

9          Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği                                            Sefer Göztepe

11        Necippaşa Cami Onarım ve Yaşatma Derneği                                 Mehmet Topçu

12        Çanakkale Verem Savaşı Derneği                                                    Burhan Kütük

13        Kocatepe Camii ve Külliyesini Yaptırma ve Yaşatma Derneği        Mehmet Aydın

14        Çanakkale Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği                   Aziz Başaran

15        Çanakkale Muhtarlar Derneği                                                           Hakan Koça

16        Hamidiye Camii ve Müştemilatını Yaptırma ve Yaşatma D.           Abdürrahim Alver

17        Hastane Bayırı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği                             Halil Atan

18        Cevatpaşa Avcılık ve Atıcılık Derneği                                             Hüseyin Bilgiç

19        Çanakkale Türk Telekom Spor Kulübü Derneği                               Olcay Polat

20        Çanakkale Arslanca Spor Kulübü Derneği                                      Sıtkı Top

21        Çanakkale Barbaros Spor Kulübü Derneği                                       Tamer Çetin

22        Çanakkale Tarım Spor Kulübü Derneği                                            İbrahim Atılgan

23        Çanakkale Rotary Kulübü Derneği                                                  Erdal Gezen

24        Ağıdağı Kuşça Kestane Memba Suyunu Çanakkaleye Getirme Ve Yaşatma Derneği                                                                                                                Ramazan Demircan

25        Çanakkalespor Futbol Kulübü Derneği                                            Özgür Şahin

26        Türkiye Emekli Subaylar Derneği Çanakkale Şubesi                       Ali Önder Uysal

27        Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Çanakkale Şubesi                  İsmail Erdem

29        Anafartalar Camii Ve Müştemilatını Yaptırma Ve Yaşatma D.       Mehmet Taş

30        Türk Anneler Derneği Çanakkale Şubesi                                          Belgin Akpınar

31        Mecidiye Camii Ve Müştemilatını Yaptırma Ve Yaşatma D.          Ahmet Kale

32        Güzelyalı Köyü Cami Yaptırma Ve Yaşatma Çevresini Düzenleme Derneği        

Rifat Çıtak

33        Çanakkale Belediyespor Kulubü Derneği                                        Mustafa Ada

34        Çanakkale Lions Kulubü Derneği                                                    Levent Bingöl

35        Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu                              Cabir Kaşdemir

37        Barbaros Hayrettin Paşa Camii Ve Müştemilatını Yaptırma Ve Yaşatma Derneği                                                                                                                      İdris Erolan

38        Şehitler Camii Ve Müştemilatını Yaptırma Ve Yaşatma Derneği    Seyfullah Akçay

39        Çanakkale Doğa Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği                                     K. Turgay Yeğin

40        Çanakkale Kültür Ve Sanat Derneği                                                            Müşerref Pehlivan

41        Yalı Camii Ve Müştemilatını Yaptırma Ve Yaşatma Derneği         Erdoğan Uz

42        Anafartalar Spor Kulübü Derneği                                                    Hasan Altunışık

43        Orta Camii Ve Müştemilatını Yaptırma Ve Yaşatma Derneği         Hasan Kutlu

45        İnsan Hakları Derneği Çanakkale Şubesi                                         Ayla Başkut

46        Piri Reis Cami Ve Müştemilatını Yaptırma Ve Yaşatma Derneği    Mustafa Öz

48        Tıflı Camii Ve Müştemilatını Yaptırma Ve Yaşatma Derneği         Halil Aşık

49        Çanakkale Balkan Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği        Ahmet Uslu

50        Çanakkale Sanayicileri Ve İş Adamları Derneği                              Zeki Mert Öztürk

51        Türkiye Faal Futbol Hakemleri Ve Gözlemcileri Derneği Çanakkale Şubesi                                                                                                                                Özgür Erdoğan

52        Kurşunlu Camii Ve Müştemilatını Yaptırma Ve Yaşatma D.          Ayşe Yıkılmaz

55        Çanakkale Deniz Ürünlerini Ve Küçük Balıkçıları Koruma D.        Abdi Kartal

57        Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Çanakkale Şubesi                                     Orhan Kafa

58        Çanakkale Emlakçılar Dayanışma Derneği                                      Ahmet Günay

59        Tüketiciyi Koruma Derneği Çanakkale Şubesi                                 M.Niyazi Çelik

60        Miralay Şefik Avcılık Ve Atıcılık Derneği                                       İshak Bilgiç

 

DEVAMI

http://www.canakkalekentkonseyi.org/6317-2/

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş