Devletimiz Afette Çaresiz Kalmaz

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, depremzedeleri yalnız bırakmayarak bir kez daha deprem bölgesine gitti ve incelemelerde bulundu.

Devletimiz Afette Çaresiz Kalmaz
Yayınlama: 13.02.2017
10.355
A+
A-

6 Şubat tarihinde Ayvacık ilçesinde yaşanan ve çok sayıda ki köyde evlerin yıkılmasına ve hasar görmesine neden olan depremlerin yaraları sarılmaya devam ediliyor.

 

İlk depremde etkilenmeyen köylerde hasar gördü…

 

Depremin ertesi günü bölgeye giderek, çalışmaları yakından takip eden AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, yeniden Ayvacık’a gelerek incelemelerde bulundu. Ayhan Gider, sarsıntılardan en çok etkilenen köylerden biri olan Yukarıköy’de, şu an için yaşamını konteynırlar da sürdüren köylülerle bir araya geldi. Gider, Pazar günkü sarsıntı ile ilk depremden etkilenmeyen bazı köylerde de hasar oluştuğunu açıkladı.

 

Yıkılanların tamamının yerine devlet ev yapacak…

 

Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, “Tabi bu artçılar öncüler çok alışkın olmadığımız bir süreç yaşıyoruz deprem anlamında. Bir haftadır devam ediyor. Bu süreçte can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Dünkü depremden sonrada etkilenmeyen birkaç köyde de etkilenmeler gördük. Devletimiz görevinin başında tüm birimleriyle. Valilik koordinasyonunda Belediyelerimiz, AFAD, özel idare herkes burada görüyorsunuz. Sıcak aş tüm köylülerimize çıkıyor. Çadırlarımız kuruldu, konteynırlarımız kuruldu. Konteynırlardaki ısınma sorunu çözüldü. Vatandaşlarımızın yaşanan afeti, en az maddi hasarla geçirmesi için mücadele veriyoruz. Evleri yıkılanların tamamının yerine devlet ev yapacak. Bununla ilgili kimsenin tereddüdü olmasın. Çünkü şuanda yapılan masraflar o ev masrafından daha az değil. Devletimiz afette çaresiz kalmaz, kalmadı da. Gereken herşey yapılacaktır” şeklinde konuştu.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş