DOLU DOLU YAĞDI

Lapseki İlçesi’nde öğle saatlerinde başlayan şiddetli fırtına ile sağanak yağış nedeniyle çok sayıda ev, işyeri ve tarım arazisini su bastı.

DOLU DOLU YAĞDI
Yayınlama: 27.07.2017
6.967
A+
A-

Lapseki İlçesi’nde 10 dakika süren sağanak yağış ve fırtına gündelik yaşamı olumsuz etkiledi. Ev ve iş yerlerinin yanı sıra ekili tarım arazileri sağanak yağıştan zarar gördü. İşyeri sahipleri ve vatandaşlar sağanak yağışa hazırlıksız yakalandı. Şehir stadyumundaki tribünlerin bir kısmı çöktü. Fırtına bazı ağaçları kökünden sökerken, bazı ağaçların dalları ise kırıldı.

 

Adatepe köyünde ceviz büyüklünde dolu yağdı. Yağış ekili alanlara büyük zarar verdi.

 

 Lapseki Belediyesi ekipleri cadde ve sokaklarda oluşan su birikintilerini gidermek için yoğun çalışma başlattı. Fırtına ve yağmurun ardından hasar gören bölgelerde inceleme yapan  Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, “Hepimize geçmiş olsun. Bugün fırtına, yağmur ve doluyla birlikte bir felaket atlattık. Bunu yaşayan herkese geçmiş olsun. Allah’tan can kaybımız yok. Maddi hasar oldukça fazla. Bölgeyi dolaşıyoruz. Genelde birinci kat evleri ve iş yerlerine sular basmış, ağaçlar yıkılmış durumda. Deniz kenarındaki iş yerlerinde fazla zarar var. Allah beterinden saklasın. Şuanda inceleme ile hasar tespitlerimizi yapıyoruz” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş