Dünyayı İtaat Edenler Değil, Hayır Diyenler Değiştirir

Hayır mitingi için gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin sesi Çanakkale’de hayli kalın çıktı. Anayasa değişikliğine hayır diyen İnce, Cumhurbaşkanına ağır yüklenirken, Başbakanı sert eleştirdi…

Dünyayı İtaat Edenler Değil, Hayır Diyenler Değiştirir
Yayınlama: 28.02.2017
4.364
A+
A-

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Çanakkale’de düzenlenen mitinde referandum sürecini değerlendirdi. Cumhuriyet meydanında düzenlenen mitinge, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, belediye başkanları ve partililer katıldı.

 

Terör bitecek, ekonomi düzelecek, Türkiye güçlenecekse evet…!

 

Mitingde konuşan İnce, anayasa değişikliğinin tam anlatılmadığını savunarak; “Onlara Çanakkale’den sesleniyorum. Soru bir, bunların hangi maddesine evet dersek terör bitecek? Söz bende evet diyeceğim tamam. Ama bana anlatın bakayım. Soru iki, hangi maddeye evet dersek ekonomi düzelecek Türkiye güçlenecek? Ben okudum göremedim. Böyle bir madde yok. Meydanlara çıkıp, evet birinci madde şu, ikinci madde şu, üçüncü madde şu diyebiliyor musunuz? Hayır! Peki ne diyor? HDP hayır diyormuş, PKK hayır diyormuş, FETÖ hayır diyormuş, CHP hayır diyormuş. Ben televizyonda, gazetede FETÖ’nün hayır dediğini görmedim. Gören var mı? Peki bunlar nereden biliyor?” dedi.

 

Ucunda ölüm olsa bile korkmayacağız…

 

‘Hayır’ mitinginde halka seslenmeye devam eden CHP’li İnce, Cumhurbaşkanına yüklenip şunları söyledi: “Partili Cumhurbaşkanı. Yani bir insan hem Futbol Federasyonu Başkanı, hem Milli Hakem Komitesi Başkanı, hem takım kaptanı, hem kaleci, hem orta hakem, hem yan hakem hepsi birden olabilir mi? Olursa burada adalet çıkar mı? Şu anda 80 kişi hayır propagandası yaptığı için gözaltında. Evet demek serbest, hayır demek yasak. Ne yapacağız, korkmayacağız. Ucunda ölüm olsa bile korkmayacağız. Biz ucunda ölüm olsa da namuslu olmaya devam edeceğiz. Evet çıkacak diye karamsarlık yok. Kesin hayır çıkar deyip rehavet yok. Ne karamsar olacaksınız ne de rehavete kapılacaksınız. Şunu söyleyeyim; Çok büyük telaş içindeler. Ama kimseyi incitmeyin. Evet diyenler terörist değildir. Hayır diyenler terörist değildir. Evet diyenler de hayır diyenler de bu memleketin evladıdır. Biz bunları, evet diyenlerin yanlış yaptığını anlatmalıyız. Mühür parası alacaklar mı? Peki mürekkep parası alacaklar mı? Peki oy pusulası parası alacaklar mı? Sandık bedava devletten, oy pusulası devletten, mühür devletten, mürekkep devletten, bas hayır üstüne, kurtul bu illetten” diye konuştu.

 

Tam düşük profilli başbakan böyle bir şey…

 

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Binali Yıldırım’ı eleştirerek sözlerine devam etti ve; “Başbakan Binali Yıldırım ‘Başbakanlığım feda olsun. Bin Ali feda olsun’ diyor. Sen kim oluyorsun da Başbakanlığı feda ediyorsun? ‘Dolar yükseliyor’ diyorlar. ‘Dolsa ne olur dolmasa ne olur’ diyor. ‘Ne düşünüyorsun?’ diyorlar. ‘İtaat et rahat et’ diyor. Sayın Yıldırım, dünyayı itaat edenler değil, ‘Hayır’ diyenler değiştirir. ‘Çanakkale geçilmez’ diyorlar, ‘Bakın geçtik’ diyor. Onu da yanlış anlamış. ‘Çanakkale geçilmez’ diye sana demediler Yıldırım. İngilizler’e, İtalyanlar’a dediler. Tam düşük profilli başbakan böyle bir şey. 2017 yılında köprü ile övünüyorsun. Basıyoruz parayı geçiyoruz. Sen mi veriyorsun? İnsanlık uzay madenciliği yapıyor. Bu hala köprü ile övünüyor” dedi.

 

Yargı Cumhuriyetten ve insan haklarından yana taraftır…

 

Anayasa değişikliği için 16 Nisan’da yapılacak referandum oylaması öncesi 18 maddenin herkese anlatılması gerektiğini savunan İnce, “Yargı hem bağımsızdır hem tarafsızdır diyor. Hayır efendim. Yargı Cumhuriyetten yana, insan haklarından yana taraflıdır. Milletvekili sayısı 550. Kaça çıkıyor? 600. ABD’nin nüfusu 300 milyon, vekil sayısı 435. Hemen hemen Türkiye’nin 4 katı. Türkiye’yi yapacağız 600. Rusya federasyonunda nüfus 150 milyon, vekil sayısı 450. Bize 600 değil, 300 yeter. Onun için ‘Hayır’ diyoruz. Gensoruyu kaldırıyor. Sözlü soruyu kaldırıyor. Milletvekilinin bakana soru sormasını engelliyorsun. Peki sen vekile nasıl soru soracaksın? Ben bakana soramazsam sen de bana soramazsın. O yüzden ‘Hayır’ diyoruz” dedi. Miting, İzmir Marşı’yla sona erdi. Partililer kürsüden meydandakilere eşlik etti.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş