EKONOMİYE CAN, İŞSİZLİĞE DERMAN OLACAK..!

Bölge ve ülke ekonomisine güç katacak olan dev yatırım, Çanakkale’nin işsizlik sorununa da çare olacak. Sağladığı istihdamla yaklaşık 8 bin kişi iş sahibi olurken toplamda 30 bin dolayında insan ailelerini geçindirme fırsatı yakalayacak…

EKONOMİYE CAN, İŞSİZLİĞE DERMAN OLACAK..!
Yayınlama: 02.06.2018
12.926
A+
A-

Bölge ve ülke ekonomisine güç katacak olan dev yatırım, Çanakkale’nin işsizlik sorununa da çare olacak. Sağladığı istihdamla yaklaşık 8 bin kişi iş sahibi olurken toplamda 30 bin dolayında insan ailelerini geçindirme fırsatı yakalayacak…

 

Son dönemde Çanakkale’ye kazandırılan en önemli ve büyük yatırımların başında gelen Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, tamamlanarak hizmete girdiğinde tarıma güç katacak, üreticiyi kalkındıracak, ekonomiyi canlandıracak, işsizliği ise sonlandıracak.

Geçtiğimiz günlerde Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin, İl Genel Meclisi Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahraman, Ezine Esnaf Odası Başkanı Türker Demirhan ve Ezine Ak Parti İlçe Başkanı Güray Yüksel ile birlikte yatırım bölgesini ziyaret eden Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

ÇANAKKALE TARIMI GÜCÜNE GÜÇ KATACAK…

 

Bölgemize ve ülke ekonomisine kazandırılacak olan bu derecede önemli bir proje bizim için son derece sevindirici bir gelişmedir diyen Başkan Kaya; “Bölgemiz için çok büyük yatırımlardan biri olan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin yalnızca Ezine ekonomisine değil Çanakkale’mize ve ülke ekonomisine de katkısı çok büyük olacaktır. OSB, Çanakkale tarımının önünü daha da açacak ve bu proje sayesinde Çanakkale tarımı gücüne güç katacaktır. Bölgemizde yetişen (zeytin, süt, et, bal, balık, sebze, meyve vb.) ürünlerin üretilmesini arttırmaya teşvik edici olmasından dolayı üretim de artacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

PAZAR SORUNU KALKACAK, MARKA DEĞERİMİZ ARTACAK…

 

OSB’nin, tarımın en büyük problemlerinden biri olan pazar sorununu da ortadan kaldıracağını vurgulayan İsmail Kaya; “Bu projeyle artık üretilen ürünler elde kalmayacak hak ettiği değerini iç ve dış piyasada bulabilecek böylece bölge tarımını pazar konusunda rahatlatacaktır. Ezine Gıda OSB Ezine-İzmir karayolunda bulunduğundan, İstanbul, İzmir, Bursa, Tekirdağ ve Balıkesir gibi büyük pazarlara, İzmir ve Çanakkale limanlarına ve hava limanına olan yakınlığıyla dış pazarlara erişiminde stratejik bir noktada bulunması yeni pazarlara ulaşım açısından da kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca Çanakkale 1915 köprüsüyle eş zamanlı yapılacak olması da üretilen ürünlerin diğer pazarlara ulaşımını rahatlatacaktır. Bölgemize yapılan bu büyük projelerin üretici olarak bizlerin sorunlarına çözüm açısından memnun ettiği, vatandaş olarak da ülkemizin gelişmesine bölgemizin bir marka şehir haline gelmesi bakımından gururlandırmaktadır. Çanakkale’mizin marka değerinin artması bize her konuda katkı sağlayacaktır” dedi.

 

İNSANIMIZ İŞSİZ, EVLERİ EKMEKSİZ KALMAYACAK…

 

Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, OSB’nin istihdama sağladığı ciddi katkının altını çizerek; “Bölgemizdeki üretim devam ettiği sürece buradaki istihdam devam edecektir. OSB bölgede bulunan işsizlik seviyesini önemli derecede azaltacaktır. OSB ‘nin içinde yaklaşık olarak 7-8 bin kişinin iş sahibi olmasını beklemekteyiz. OSB ‘nin çevreye olan bağlantılarını da düşünürsek en az 20-30 bin insan buradan ailelerini geçindirme fırsatı bulacak olması mutlulukların en büyüğüdür” ifadesini kullandı.

 

PROJEDE EMEĞİ GEÇENLERE MİNNETTARIZ…

 

Başkan Kaya, açıklamasını şu cümlelerle noktaladı; “OSB ‘ne yatırım yapacak olan yatırımcılara da büyük imkanlar sunulmaktadır. Alt yapısıyla, arıtma tesisi imkanlarıyla, doğa ile barışık, enerji ihtiyacı kolay temin edilebilen bir tesis hayata geçecektir. İthalat ve ihracatta yatırımcıya vergi, gümrük, hibe olanaklarının sağlanabilmesi gibi imkanların verilmesi bakımından da yatırımcıya avantajlar sağlamaktadır. Böylesine önemli bir yatırımın bölgemize kazandırılmasından dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Bu projede emeği geçenlere teşekkür eder, projenin hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.