“ZİLLET” CASUSLUĞU İLE SUÇLANIYORLAR..!

Milliyetçi Hareket Partisi, belediye meclisinde yaşanan uyuşmazlığın faturasını sonunda kesti. İki meclis üyesinin MHP grubu ile ilişkisi kesilerek partiden kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi. MHP milletvekili adayı Evren Yalçın ve eski il yöneticiler ise alınan bu karara tepki göstererek eleştirdi…

“ZİLLET” CASUSLUĞU İLE SUÇLANIYORLAR..!
Yayınlama: 14.04.2022
4.365
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi, belediye meclisinde yaşanan uyuşmazlığın faturasını sonunda kesti. İki meclis üyesinin MHP grubu ile ilişkisi kesilerek partiden kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi. MHP milletvekili adayı Evren Yalçın ve eski il yöneticiler ise alınan bu karara tepki göstererek eleştirdi…

 

Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, MHP Genel Merkezi’ne yaptığı ziyaretin ardından yayınladığı yazılı basın açıklamasında MHP’li belediye meclis üyesi Gökhan Demirkol’un MHP grubuyla ilişkisinin kesildiğini, MHP’li Belediye Meclis Üyesi Yahya Bulan’ın ise kesin ihraç talebiyle MHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.

 

Yaşanan bu gelişme sonrası Biga Belediye meclisinin aritmetiği de değişti. Bundan böyle Millet ve Cumhur İttifakları 11’er meclis üyesi ile temsil edilirken 3 meclis üyesi de bağımsız olarak görev yapacak.

 

İÇİMİZDEN BİRİ GİBİ GÖRÜNENLER…

 

MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, yaşananları zehir zemberek cümlelerle açıkladı. Yıldırım; “MHP çatısı altında bulunup, içimizden birisiymiş gibi görünerek, zillete açık veya kapalı şekilde, oy devşirmeye kalkılmasına müsamaha göstermemiz beklenemez” dedi.

 

MHP İl Başkanı Yıldırım, açıklamasına şu şekilde devam etti; “Partimizin misyonuna ve duruşuna zarar getirmeye, şahsi yalpalarına konu etmeye kalkan kim olursa olsun, cevabı peşinen verilecek, gereği yapılacaktır…

Biga ilçemizde teşkilatımızın temsilcisi MHP İlçe Başkanımız ve yönetim kurulumuzdur, bütün hususlarda da açık ve kesin olarak yetkilidirler. Yaşanan süreci en başından itibaren takip ederek, gerekli hamleleri istişare ile gerçekleştirmişlerdir.

Sürecin hiçbir detayından haberi olmayan mecralar, yetmez akıllarını kendilerine saklamalı, hadlerini bilmelidirler.

MHP Biga İlçe Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz, Cumhur İttifakı Biga Belediyemizin daha güçlü ve faydalı olabilmesi için, göreve geldikleri andan itibaren samimi yaklaşımları ile sağlam ve düzgün işler yapmayı görev edinmişlerdir. Dönemlerinde yaşanan hususları da yakinen takip etmişler ve etmektedirler.

Gelinen son aşamada; partimiz Belediye Meclis Üyeleri ile ilgili gerçekleşen bir takım olaylar üzerine, yönetimlerimiz ile yapılan istişareler ve Genel Merkezimiz ile kurulan temaslar ile Genel Merkezimizin talimatları neticesinde:

Partimize üyeliği bulunmayan, Belediye Meclis Üyesi Gökhan Demirkol’ un Milliyetçi Hareket Partimiz Grubu ile ilişkisi kalmamış,

Belediye Meclis Üyesi Yahya Bulan da kesin ihraç talebi ile MHP İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.”

 

İHRAÇ KARARINA İLK TEPKİLER…

 

Alınan bu karara ilk tepki, MHP Çanakkale birinci sıra Milletvekili adayı Evren Yalçın’dan geldi. Aynı zamanda Çanakkale Belediye Meclis Üyesi olan Yalçın, Demirkol ile birlikte seçim dönemine çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak; “Vefa çok önemli, zaman ise ilaçtır. Gökhan Demirkol kardeşim, seçim çalışmalarında gece yarısı bizi uğurlayıp sabah ise direklere 3 hilal bayrak asarken karşılaştığımız ülküdaşımızdır” dedi.

 

Yine geçtiğimiz dönem MHP İl Yönetiminde Teşkilat Başkanlığı yapan Mustafa Kutlu yaptığı açıklamada; “Ülküdaşlık hukukumuz üzerine haddimizin sınırı yoktur. Gökhan Demirkol, Ülküdaşımızdır. Dava için bedel ödemiş ve ödetmiştir” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.