GİDER SOYADININ HAKKINI VERDİ

Referandum çalışmaları kapsamında Çanakkale’yi tavaf eden AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, soyadının hakkını vererek gidilemedik ilçe ve belde, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadı. Ilımlı siyaseti ile taraflı tarafsız tüm seçmenlerin gönlünde taht kuran Gider, ‘‘Evet de çıksa Hayır da çıksa ayın 17’sinde evet veren ile hayır veren aynı kahveye gidecek. Aynı düğünde oynayacak, aynı cenazede ağlayacak, aynı camiye gidecek’’ şeklinde konuştu.

GİDER SOYADININ HAKKINI VERDİ
Yayınlama: 13.04.2017
5.219
A+
A-

 

Referandum çalışmalarını doludizgin sürdüren AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, performansıyla göz dolduruyor. Çanakkale’nin dört bir yanına ulaşan Gider, uzlaşmacı, ılımlı siyasetiyle alkış almayı başarıyor. Söylemleri ile taraflı tarafsız tüm seçmenlerin gönlünde taht kuran Gider ‘‘ EVET verecek olan da HAYIR verecek olan da bu memleketin evladı. Bize kararlarına saygı duymak düşer. Seçime çok az bir zaman kaldı. Evet de çıksa Hayır da çıksa ayın 17’sinde evet veren ile hayır veren aynı kahveye gidecek. Aynı düğünde oynayacak, aynı cenazede ağlayacak, aynı camiye gidecek. Hatta içiyorsa aynı meyhanede oturacak. Bir referandum veya bir seçim, bir memlekette düşmanlığa sebep olamaz. İnsanlar birbirinin gözünü oyarcasına konuşmamalı’’dedi.  

 

Devlet tek sonsuza dek gidecek

 

Anayasa değişikliğinin bir sistem değişikliği olduğunun altını çizen Gider, ‘‘Bu bir sistem değişikliği, atla deve değil. Cumhuriyet’in temelleri ortada. Bu devlet 50-100 senelik bir devlet değil ki, 2 bin senelik bir devlet. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın armasına bakın M.Ö 209 yazıyor. Sadece devletin adı, coğrafyası değişiyor. Devlet tek. 2 bin senedir Türk Devleti tek. Allah’a şükür ki sonsuza kadar da gidecek.

 

 

Hep seçimle geldi diktatör diyorlar

Muhalefet ne derse desin başımızın gözümüzün üstünde. Yalan mı söylüyor? O da kabul. İlla yapıcı siyaset yapacak hali yok ya, yıkıcı yapsın. Yalan da söylesin. Bizim insanlarımız aklıselimdir. Doğruyu yanlışı ayırır. Yalnız bir tane şeyi söylemesin. Hani diyor ya diktatörlük gelecek. Bunu söylemesin. Recep Tayyip Erdoğan, gençlik kollarından  beri geldiği her yere seçimle gelmiş bir adam. Daha hiç atamayla gelmedi. Hep oyunu artırarak geldi. Ona da diktatör diyorlar, demesinler’’ şeklinde konuştu.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş