Hedef 10 Günde Yüzde 10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğinde Çanakkale en hızlı hareket eden il oldu. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın yönetiminde ve koordinasyonunda yürütülen seferberlikte hedef 10 günde yüzde 10 istihdam artışı olarak belirlendi.

Hedef 10 Günde Yüzde 10
Yayınlama: 08.02.2017
3.951
A+
A-

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Vali Tavlı’nın direktifi ile yüzde 10 istihdam artışı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin üzerinden daha 12 saat bile geçmeden sahaya indi.

 

Hedef 10 günde yüzde 10

 

Çanakkale’de süren ‘deprem fırtınası’ gününe denk düşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “istihdam seferberliğinde” ilimizde hızla çalışmalara başlanıldı. Cumhurbaşkanın “Yüzde 5 istihdam artışı” direktifi, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın da yüksek görev anlayışı ile Çanakkale’de “10 gün içinde yüzde 10 istihdam artışı” olarak belirlendi.

 

Öncelik deprem bölgesindeki işsizlere

 

Ayvacık başta olmak üzere depremden etkilenen yerleşim yerlerinde işsiz olanlara iş imkanı sağlanması için Cumhurbaşkanın seferberlik çağrısında öncelikli davranıyoruz. ÇTSO, Vali Tavlı’nın da bu yöndeki direktifine öncelik vererek, İŞKUR ile birlikte deprem bölgesinde istihdam taramasına dün başladı.

 

Grubundaki ana gemisi Türkiye’nin ilk 10 büyük sanayi kuruluşu arasında, ikinci sanayi şirketi de ilk 100 arasında yer alan, merkezi İstanbul’da ve bu iki tesisi Çanakkale’de bulunan üye kuruluş İŞKUR ile köy taramalarına başlandı.

 

Öncelik deprem bölgesindeki işsizler olarak belirlendi. Kahve kahve, ev ev gezilerek, işsizleri tespit ediyorlar. Diploması ne olursa olsun işsizler bu sanayi kuruluşunda alacakları 3 aylık eğitimin ardından sertifika sahibi olacaklar. Bu süreçte de asgari ücret ödenecek ve sigortaları yapılacak. Yeme içme ve konaklamaları da bu sanayi kuruluşu tarafından sağlanacak. Sertifikalarını alan bu elamanların iş garantileri de olacak. 

 

Deprem bölgesinden istihdama kazandırılacak olan işsizlere kalacak yer, yemek de verilerek hem depreme dair yaraları sarılacak, hem de iş imkanı sağlanacak. Bu kişiler, hafta sonu köylerine servislerle götürülerek, pazartesi sabah yine servislerle fabrikaya taşınacaklar. Diğer günler ise kendilerine belirlenen misafirhanelerde kalacaklar.

 

Depremde yaralar hızla sarılıyor

 

Çanakkale’de yaşadığımız depremlerin ardından Çanakkale, Orhan Tavlı’nın yönetiminde sıkıntılar hızla giderilmeye başlandı. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, devletin Çanakkale’deki en yetkili makamı olan Çanakkale Valiliği’nin direktiflerini ve planlarını uygulamaya hızla başladı. ÇTSO Yönetim Kurulu üyeleri bizzat görevlendirerek Ayvacık’ta koordinasyonda aktif rol aldı.

 

Grubundaki ana gemisi Türkiye’nin 10 büyük sanayi kuruluşu arasında, ikinci sanayi kuruluşu da ilk 100 arasında yer alan, merkezi İstanbul’da bu iki tesisi Çanakkale’de bulunan üye kuruluş deprem yardım faaliyetlerinde de hızla aksiyon alarak öncü rol oynadı. ÇTSO üyeleri ‘Çanakkale ruhu ile’ Türk milletinin dayanışma gücünü bir kez daha ortaya kolarak depremin yaralarına merhem oluyorlar.

 

Zor günlerde devlet millet, millet devlet olur

 

ÇTSO’dan yapılan açıklamada; “Memleketimizin geçtiği bu zor günlerde, Çanakkale özelinde ise deprem felaketinin yaşandığı bu günlerde milletimiz kenetlenmeyi başarmıştır. Böyle günlerde devlet millet, millet devlet olur.

 

Türk milletinin devletiyle olan bağı Çanakkale depreminden sonra bir kez daha ortaya çıkarak şüphe götürmeyecek derecede ispatlanmıştır. Bu yaklaşımla depremden zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını birlik içinde saracağız. ÇTSO olarak hedefimiz, depremin yaraları sarıldıktan sonra da işsiz tek bir vatandaşımızın kalmaması, istihdama kazandırılmasıdır” denildi. 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş