HEPİMİZ ÇİNGENEYİZ..!

“Çingene Krizi” Çanakkale’nin gündemine oturdu. Ak Parti Çanakkale teşkilatında başkan konumunda ki bir ismin sarf ettiği çingene sözüne tepkiler kısa sürede çığ olup büyürken muhtar o ismi Reise şikayet etmeye hazırlanıyor…

HEPİMİZ ÇİNGENEYİZ..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 22.01.2023
29.152
A+
A-

Truva Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı ve Fevzipaşa Mahalle Muhtarı Hacı Ramazan Işıldak, ilk olarak sosyal medyada AK Parti Milletvekili Bülent Turan’ı eleştiren bir paylaşım yapmış ve gelen yorumlarla tepkilerden danışmanı Yavuzhan Ahıskalı’da nasibini almıştı. Muhtarın ses getiren bu paylaşımı AK Parti içerisinde de sıkıntı yaratırken Ramazan Işıldak, facebookta yaptığı ikinci bir paylaşımda sözlerinden rahatsız olan AK Partili bir başkanın kendisi için, “Bırakın şu çingeneyi konuşmayın. Gündem yaratmaya çalışıyor. Bir b.k olmaz bu çingeneden” dediğini iddia etmişti.

Muhtar Işıldak’ın bu açıklamasının ardından söz konusu siyasiye sadece Çanakkale’den değil Türkiye’nin dört bir yanından tepki, şahsına ise destek yağdı. İçlerinde en dikkat çekici olanı ise; “Hepimiz çingeneyiz, hepimiz romanız, hepimiz Çanakkaleliyiz” cümleleri oldu.

İkinci sınıf insan muamelesi yapma hakkını kim veriyor…

Diğer bir destek ise Işıldak gibi muhtar olan Cevatpaşa Mahallesi Muhtarı Evren Kızoğlu’ndan geldi. Kızoğlu, yaptığı açıklamada; “Bizler Çanakkale’ye o veya bu sebepten gelip yerleşen, ekmeğini yediği, suyunu içtiği toprağı sahiplenen, herkesi başımızın üzerinde taşırız.

Ancak Çanakkale’miz de işleyen bir düzen var, sakinleri arasında karşılıklı sevgi ve saygı var. Makamı, mevki, sosyal ve siyasi çevresi hiç kimseye bu düzeni bozacak söylem ve eylemde bulunma hakkı vermez. Hele hele hiç bir Çanakkaleliye ikinci sınıf insan muamelesi yapma, “aşağılama” hakkını hiç vermez. Az akıllı olun…” dedi.

Muhtar Kızoğlu aynı zamanda eski adı Camikebir olan Fevzipaşa Mahallesine kayıtlı olan atasının 1852 yılı dayalı nüfus kaydı örneğini paylaştı.

Cumhurbaşkanı ve Başbakana şikayet edecek…

Öte yandan Ramazan Işıldak’ın konuyu, Roman açılımı yapan ve Çanakkale ziyareti sırasında ayrım yapan ve ötekileştiren hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım Binali’ye bizzat ileteceği öğrenildi. Işıldak’ın ayrıca Çanakkale’de yaşanan bir takım sıkıntılara ilişkinde sunmak üzere dosya hazırladığı öğrenildi.

Önümüzde ki günlerde çingene sözünü kullanan AK partili söz konusu başkanın akıbeti ve AK Parti içerisinde yaşanacak gelişmeler merak edilmeye başlandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş