HER ŞEYİNİZE EL KOYARIZ..!

Baraj havzaları ile deniz kenarlarına moloz ve çöp dökerek kirliliğe neden olanları Çanakkale’den uyaran Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu; “Bir takım kameralar ve gizli ekipler kurduk. Yakaladığımız zaman ‘Orman Kanunu’nu uygulayacağız. Kamyonuna, her şeyine el koyacağız” diyerek şakaları olmadığını vurguladı…

HER ŞEYİNİZE EL KOYARIZ..!
Yayınlama: 02.04.2017
4.926
A+
A-

Çanakkale’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlığının yatırımlarıyla ilgili bilgi verip, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Eroğlu, bir soru üzerine baraj havzaları, deniz kenarlarına moloz ve çöp dökerek kirliliğe neden olan kişiler için uyarılarda bulunup, “Hele bir döksün bakayım. O kişilere Orman Kanunu uygulanacak. Kamyonlarına el konulacak” dedi.

 

86 milyon TL yatırım bedeli 14 tesis…

 

Yenice, Çan ve Biga İlçelerindeki programlara katılmak üzere Çanakkale’ye gelen, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ilk ziyaretini Valiliğe yaptı. Burada escort bayan bodrum bir de basın toplantısı düzenleyen Bakan Eroğlu, Yenice, Biga ve Çan İlçelerinde 86 milyon TL yatırım bedeli olan 14 tesisin temelini atacaklarını söyledi. Bakanlığı tarafından Çanakkale’ye bugüne kadar yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler veren Bakan Eroğlu’na, basın mensuplarının İstanbul’da baraj havzalarına ve deniz kenarlarına moloz ve çöp yığınları dökerek kirliliğe neden olunduğunu hatırlatıp, bu kişileri yönelik nasıl bir yaptırım uygulayacakları yönündeki soruya yanıt verdi.

 

Kameralar ve gizli ekipler kurduk…

 

Bakan Eroğlu; “İstanbul’da Belgrad ormanlarında yol kenarına birkaç kamyon moloz dökülmüş. Hemen tespit ettik. Ayrıca bu Kilyos tarafından sahile moloz dökülmüş. Bunları da tespit ettik. Şimdi buradan şu mesajı veriyorum; orman teşkilatıma talimat verdim. Bu kişileri yakaladığın zaman ‘Orman Kanunu’ uygulayacaksınız. Buradan bütün kamyoncular bilsin. Bir takım kameralar ve gizli ekipler kurduk. Yakaladığımız zaman ‘Orman Kanunu’nu uygulayacağız. Kamyonuna, her şeyine el koyacağız. Bu işin şakası yok. O kişiyi de ormanı tahrip ettiği için Orman Kanunu gereğince savcılığa, mahkemelere sevk edeceğiz. Kamyonuna da el koyacağız. Talimatım bu. Kusura bakmayın. Hiç kimsenin havzalara kaçak çöp döküm yapma hakkı yoktur. Dolayısıyla bunu ihlal edenler, kesinlikle cezalandırılacaktır. Hele bir döksün bakayım. Orman Kanunu’na göre bütün her şeylerine el koyacaksınız. İdari mal olarak kayda geçeceksiniz” dedi.

 

Barajlarımızda suyumuz var, problem yok…

 

Bakan Veysel Eroğlu, basın mensubunun barajlardaki su durumu ile ilgili soruları üzerine ise Bakan Eroğlu, “Barajlarımızda suyumuz var. Hem içme suyu açısından da bir problem yok. Bu sene çok büyük bir kuraklık yaşanmadı. Yağışlar büyük ölçüde normal. Biz esasen büyük kuraklıklarda bile sıkıntı yaşamadık. 2007 ve 2014’te büyük kuraklıklar oldu ama sorun yaşamadık. Başta çiftçilerimiz olmak üzere herkese yeteri kadar su vereceğiz” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş