İNDİRMEK SERBEST BİNDİRMEK YASAK…!

İl Trafik Komisyonu ilçe minibüsleri ile ilgili yeni bir karar aldı. İlçe minibüsleri pazartesinden itibaren tüm gün boyunca devlet hastanesine gidebilecek. Şehir içinde yolcu bırakacak fakat alamayacaklar. Yeni karar ne minibüsçüleri ne de ilçeden gelen vatandaşları mutlu edeceğe benziyor. Alınan yeni karar ile minibüslerin hangi güzergah ve durakları kullanacağının detayları haberimizde…

İNDİRMEK SERBEST BİNDİRMEK YASAK…!
Yayınlama: 21.02.2020
8.825
A+
A-

İl Trafik Komisyonu ilçe minibüsleri ile ilgili yeni bir karar aldı. İlçe minibüsleri pazartesinden itibaren tüm gün boyunca devlet hastanesine gidebilecek. Şehir içinde yolcu bırakacak fakat alamayacaklar. Yeni karar ne minibüsçüleri ne de ilçeden gelen vatandaşları mutlu edeceğe benziyor. 

 

SADECE OTOGAR VE HASTANEDEN YOLCU ALABİLECEKLER

 

Bölge İdare Mahkemesinin aldığı karar ile ilçe minibüslerin hastaneye girmesi yasaklanmıştı. Bu kararın ardından Çanakkale, Kepez Belediyesi ve Halk Minibüsleri Kooperatifi ilçe minibüslerinin sabah saatlerinde hastaneye gitmesi için İl Trafik Komisyonuna müracaatta bulunmuştu. Dün toplanan İl Trafik Komisyonu ilçe minibüsleri ile ilgili çok başka bir karar aldı.

 

Alınan yeni karara göre ilçe minibüsleri günün her saati hastaneye gidebilecek. Hastanenin ardından şehir içine girip yolcularını bırakabilecek fakat hiçbir bir şekilde yolcu alamayacaklar. İlçe minibüsleri otogar haricinde sadece devlet ve araştırma hastanesinden yolcu alabilecekler.

 

7 DURAK HARİCİ YOLCU İNDİRMEK YASAK

 

Biga, Lapseki, Çan, Bayramiç tarafından gelen ilçe minibüsleri sabah 07.00-09.00 -ve 17.00-19.00 saatleri harici çevre yolunu kullanarak önce araştırma ardından Çanakkale Devlet Hastanesine yolcularını bırakacaklar. Dönüşte AVM, Özel Hastane, Havaalanı Kavşağı, Doğalgaz Kavşağı ve TUV Türk duraklarına yolcularını bırakarak otogara ulaşacaklar bu duraklar haricinde yolcu indirmeleri kesinlikle yasak.

 

Ezine, Bayramiç Ayvacık tarafından gelen ilçe minibüsleri ise yine 07.00-09.00 -ve 17.00-19.00 saatleri harici önce Çanakkale Devlet Hastanesi ardından Araştırma Hastanesi AVM, Özel Hastane, Havaalanı Kavşağı, Doğalgaz Kavşağı ve TUV Türk duraklarına yolcularını bırakmalarının ardından otogara ulaşacaklar. Bu duraklardan yolcu almaları da kesinlikle yasak.

 

SADECE 3 YERDEN YOLCU ALABİLECEKLER

07.00-09.00 -ve 17.00-19.00 saatleri arası ilçe minibüsleri şehir içine girebilecekler ve merkezden yolcu alabilecekler. Bu saatler harici Ezine Bayramiç Ayvacık tarafına gidecek minibüsler Otogardan hareket edecek, çevre yolunu kullanarak Araştırma ve Devlet hastanesi önündeki duraklardan yolcu alarak güzergahlarına devam edecekler. Biga, Çan, Yenice, Lapseki yönüne gidecek minibüsler ise ilk durak olarak devlet hastanesini kullanabilecekler, araştırma hastanesi ve otogardan yolcularını alarak güzergahlarına devam edecekler. Otogar Devlet Hastanesi ve araştırma Hastanesi haricinde durak ve durak harici yolcu almaları mümkün olmayacak.

 

KURALLARA UYMAYANLARA CEZA YAĞACAK

 

Bu güzergaha uymayan, şehir içinden yolcu alan ve belirlenen duraklar harici yolcu indiren minibüsçülere ceza yazacak. İl Trafik Müdürlüğü kararın uygulanmaya başlayacağı pazartesi gününden itibaren denetimlere başlayacak.

 

Alınan bu karar ne şehir içi minibüsçülerini ne ilçe minibüsçülerini ne de daha önce şehir içinden ilçe minibüslerine binebilen vatandaşları memnun edeceğe benziyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.