İNSANLIK KAN AĞLIYOR..!

İNSANLIK KAN AĞLIYOR..!
Yayınlama: 15.03.2024
Düzenleme: 16.03.2024
1.320
A+
A-

Denizde yaşanan faciada, düzensiz göçmenleri taşıyan lastik botun batması sonucu 5’i çocuk 22 kişinin cesedine ulaşıldı.

Botta ki iki kişinin buz gibi denizde yüzerek Eceabat’a bağlı Büyük Kemikli sahiline ulaşıp kurtulduğu ve botun battığını yetkililere haber verdiği öğrenildi…

 

Eceabat ilçesi açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan lastik botun batması sonucu ölen 5’i çocuk 22 kişinin cesedine ulaşıldı.

Eceabat açıklarında batan lastik botun olduğu bölgeye giderek yaşanan faciaya ilişkin bilgi veren Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, botun gece saatlerinde battığını, ihbarın ise sabah yapıldığının açıklayarak; “Botta kaç kişinin olduğuyla ilgili sağlıklı bilgi yok. Kayıp sayısını belirlemeye çalışıyoruz. Kurtulanlarla görüşülüyor. Biraz çelişkili bilgiler var, kendi aralarında çelişkili konuşuyorlar” diye konuştu.

 

HAVADAN VE DENİZDEN KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR…

 

Çanakkale Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise Eceabat-Gökçeada açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan botun alabora olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“1 uçak, 2 helikopter, 1 İHA ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 9 bot, diğer kurumlara ait 9 bot olmak üzere toplam 18 bot ve 502 personelle arama ve kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Son belirlemelere göre 2 kişi kendi imkanlarıyla kurtulmuş, 2 kişi de Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılmış olup 5’i çocuk 21 kişinin de cansız bedenine ulaşılmıştır.”

 

CESETLERDEN 11’İ KABATEPE LİMANI’NA GETİRİLDİ…

 

Denizde yapılan arama çalışmaları sonucu cesedine ulaşılan 21 düzensiz göçmenden 11’inin cansız bedeni, Sağlık Sıhhiye Botu ile Kabatepe Limanı’na getirildi. Düzensiz göçmenlerin cenazeleri, burada bekleyen ambulanslarla il merkezindeki hastanelerin morguna kaldırıldı.

Kurtulanlardan 2 kişinin kendi çabalarıyla Eceabat’a bağlı Büyük Kemikli sahiline ulaşarak yetkililere botun battığı bilgisini verdiği öğrenildi. Kabatepe Limanı’nda da çok sayıda ambulans ve ekipler hazır bekletiliyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş