KENDİNİZİ YENİLMEZ Mİ SANIYORSUNUZ..?

Kent Konseyi Başkan Adayı Engin Kandemir, 22 Nisan’da yapılacak kongre öncesi bir kez daha sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir kez daha buluştu. Mevcut yönetim seçimden kaçmak için mahkemeyi bile mahkemeye verdi diyen Kandemir; “Mazlum edebiyatı yapabilmek için istifa ettiler. İstifa etmelerine gerek yoktu, zaten görev süreleri bitmişti” dedi…

KENDİNİZİ YENİLMEZ Mİ SANIYORSUNUZ..?
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 23.01.2023
5.939
A+
A-

Kent Konseyi Başkan Adayı Engin Kandemir, 22 Nisan’da yapılacak kongre öncesi bir kez daha sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir kez daha buluştu. Mevcut yönetim seçimden kaçmak için mahkemeyi bile mahkemeye verdi diyen Kandemir; “Mazlum edebiyatı yapabilmek için istifa ettiler. İstifa etmelerine gerek yoktu, zaten görev süreleri bitmişti” dedi…

Çanakkale gündemini uzun süre meşgul eden Kent Konseyi seçimi için son 17 güne girildi. Önce oy kullanacak bazı STK’ların engellendiği, ardından seçimin iptal edildiği, karşılıklı tartışmalar yaşanırken tarafların mahkemeye gitti süreçte seçim nihayet 22 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Bir süre önce istifa eden ve yeniden aday olan eski başkan Saim Yavuz karşısında adaylığını açıklayan Engin Kandemir, bir kez daha meslek odaları, dernek ve sendika başkanlarından oluşan Sivil Toplum Örgütü temsilcileriyle bir araya geldi. Akol Otel’de gerçekleşen yemekli toplantıya STK’ların ilgisinin yoğun olduğu gözlendi.

Mahkemeyi dahi mahkemeye verdiler…

Tüm çalışmalarımızı ilk açıklanan 17 Aralık tarihine göre yaptık diyen Engin Kandemir, davetlilere kürsüden seslenerek; “ Fakat mevcut yönetim kendi verdikleri tarihe üç gün kala seçim yapmayacaklarını ilan ettiler. Yaşanan sürece hepiniz şahitsiniz. Sonunda şükürler olsun ki hukuk ve adalet galip geldi. Bunlar Çanakkale’de verilmiş olan mahkeme kararlarını dahi hiçe saydılar. İzmir’e gittiler, Bölge İdare Mahkemesine gittiler. Mahkemeyi dahi mahkemeye verdiler. İzmir’de ret verince sonra dediler ki Çanakkale mahkemesinin verdiği son nihai kararı tanıyoruz. Yani tanımıyoruz dedikleri kararı tanımak istediler. Bunu da kaybedince istemedikleri halde seçim kararı aldılar. Mazlum edebiyatı yapabilmek için istifa ettiler. İstifa etmelerine gerek yoktu zaten görev süreleri bitmişti. Bir tarafta seçime inanan bir topluluk diğer tarafta seçimden kaçan bir grup var. Bizlerin tek gayesi Çanakkale’yi hep birlikte yönetmektir. Ama onların derdi az olsun benim olsun. Çanakkale’nin dinamiği ve lokomotifi,  bu şehrin realitesi, gerçeği olan sivil toplum örgütlerini sen hangi hakla ve haltla kabul etmiyorsun. Sen bu seçime giremezsin diyorsun. Yapmış olduğunuz sadece demokrasiyi  insanlara kötü yönde örnek göstermek. Seçim işi çok önemlidir. Onlar hep hileli yollarla seçilmeyi kabul etmişlerdir” dedi.

Yapmadılar, yapamadılar, çalışmadılar…

Çanakkale için birçok proje hazırlıyoruz diyen Kandemir; “Gençlerimiz, yaşlılarımız, engellilerimiz için proje üretiyor, çalışma alanları hazırlıyoruz. Tarih kenti olarak baktığımızda hem yerel yönetim olarak hem de kent konseyi yönetimi olarak diyorum ki siz Çanakkale’ye ne yaptınız. Hangi projeyi ürettiniz. Hiç bir şey yapmadınız. Tarih kenti Çanakkale’de ne bir müze nede Çanakkale’nin tarihini anlatan bir eser. Unesco kültür mirası olan üç tane değere ve boğaza sahip dünyada ki tek şehir Çanakkale. Fakat bu değerlerin bir yansımasını bu şehir sokaklarında görebildiniz mi. Birçok azınlığın yaşadığı bu kente bu insanları çekebilecek bir tane proje yapabildiler mi. Yapmadılar, yapamadılar, çalışmadılar. Çanakkale kent mimarisini yaşatma ve yansıtma adına bir çalışma yapıldı mı, en azından bir bölge yaratıldı mı, hayır” şeklinde konuştu.

Zafer inanan insanların olacaktır…

Sözlerine şu cümlelerle son verdi; “Şimdiye kadar bazı şeyler farklı olmuş yada gözükmüş olabilir. Bunlar kendilerini yenilmez sanmış olabilir. Ama onlar kendilerini hala yenilmez sanıyorlarsa sizlerle, bu güzide toplulukla karşılaşmamış oldukları içindir. Allah’ın izniyle 22 Nisan da zafer inanan insanların olacaktır.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş