KİRLİ OPERASYONA RESTİ ÇEKTİ..!

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, asılsız iddialarla bilgi kirliliği yaratarak kamuoyunu yanıltanlara ateş püskürdü. Soyadının hakkını verircesine adeta Meclis kürsüsünden kükreyen Arslan, devlet ciddiyetine uymayan dilekçelerle haklarında haftada 5-6 soruşturma açıldığını söyleyerek; “Göreve geldiğim günden itibaren bir tane usulsüz ve yanlış işin altına imza atmadım, atmam. Veremeyecek hiçbir hesabım da yok, bu da böyle biline” dedi…

KİRLİ OPERASYONA RESTİ ÇEKTİ..!
Yayınlama: 02.12.2022
Düzenleme: 28.01.2023
6.259
A+
A-

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, asılsız iddialarla bilgi kirliliği yaratarak kamuoyunu yanıltanlara ateş püskürdü. Soyadının hakkını verircesine adeta Meclis kürsüsünden kükreyen Arslan, devlet ciddiyetine uymayan dilekçelerle haklarında haftada 5-6 soruşturma açıldığını söyleyerek; “Göreve geldiğim günden itibaren bir tane usulsüz ve yanlış işin altına imza atmadım, atmam. Veremeyecek hiçbir hesabım da yok, bu da böyle biline” dedi.

Beni bu kente hizmet etmekle, ekmek vermekle yargılayın diyen Başkan Arslan; “Bir dönem daha buradayım, sandıkta hesaplaşırız. Sizi sandığa öyle bir gömeceğim ki bir daha toplum içine çıkamayacaksınız” şeklinde resti çekti…

Kepez Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısında konuşan Başkan Birol Arslan, hizmet yapmasını engellemek için itibar suikasti yapanları yerden yere vurdu ve ahlaksız saldırının devam etmesi halinde bu kirli planın arkasında ki yüz kızartıcı suç işleyen ve cezaevine girenleri kamuoyuna deşifre edeceğini açıkladı.

BENİ HİZMET ETMEKTEN, EKMEK VERMEKTEN YARGILAYIN…

“Birol Arslan yargılanacakmış” diyenlere seslenen Başkan Arslan; “Ey kirli zihniyet, Birol Arslan yargılanacaksa ekmek vermekten yargılansın. Birol Arslan yargılanacaksa işçi alıp bu kente hizmet etmekten yargılansın. Bu benim için onurdur. Ben imar yolsuzluğundan yargılanmıyorum, ben sahil boyunda halka ait mülkleri bedavaya peşkeş çekmekten yargılanmıyorum, hala dosyaları devam ediyor. Daha ağır söyleyeceğim ama onu zamanı gelince söylerim. Ben başka konularda da, yüz kızartıcı konularda da yargılanmıyorum. Birol Arslan, neymiş efendim, çok işçi çalıştırmış yargılanacakmış. Anlatıyoruz, Kepez geldiğimizden bu yana iki tane ilçe kadar büyüdü diyoruz. Tabi ki büyüyen Kepez’in ham su sorunu olacak, arıtılmış su sorunu olacak, çevre sorunu olacak, çöp sorunu olacak. Alanlar genişledi, bizde temizlik işlerinde 7 kişi çalışıyordu, bugün 35 kişi çalışıyor. Geldiğimizde park bahçelerde 4 kişi çalışıyordu bugün 35 kişi çalışıyor” dedi.

HER HAFTA 5-6 SORUŞTURMA GEÇİRİYORUZ…

Bugün Kepez temizse, yeşilse, düzenliyse bu ekmek verdiğimiz emekçi kardeşlerimin sayesinde diyen Birol Arslan; “Beni eleştirmeniz gereken konu, başkan daha fazla personel niye almıyorsun, başkan daha çok ekmek niye vermiyorsun demeniz lazımken, efendim, başkan fazla personel çalıştırıyormuş. Göreve geldiğim günden itibaren bir tane usulsüz ve yanlış işin altına imza atmadım. Veremeyecek hiçbir hesabım da yok. Bu da böyle biline. Hakkımızda verilen devlet ciddiyetine uymayan dilekçelere, her hafta 5 tane, 6 taneyi soruşturma açılıyor. Onunla ilgili de açıldı. Verdik, onunla ilgili de verdik. Yok yani, yapılan bir usulsüzlük yok” şeklinde konuştu.  

YOLSUZLUKLAR, USULSÜZLÜKLER, YÜZ KIZARTICI SUÇLAR ORTADA…

Halka hizmet ve emekçiye ekmek vermekten yargılanacaksam bu bedeli ödemek benim için onurdur diyen Başkan Arslan; “Yargılanacaksam, ekmek vermekten yargılanacağım. Başkaları gibi yüz kızartıcı suçlardan yargılanmayacağım. Yarın daha da canımı sıkmasınlar vallahi basın toplantısında hangi konular yüz kızartıcı kamuoyuna ‘çat’ diye koyarım ortaya. Kimler cezaevine hangi taahhütler karşılığında girdiğini bütün Kepez biliyor. Haydi desinler ki Birol Arslan şurada bir yanlış yaptı. Ama ben onların o kadar çok yanlışlarını konuşurum ki kamuoyuna, bunların hepsi meclis tutanaklarına geçiyor. Beni daha fazla konuşturmasınlar. Meydandaki o belediye hizmet binasını yüzde kaçla verildiğini hepimiz biliyoruz arkadaşlar. Orada sahildeki mülklerin yerlerini ihale süreleri bitmeden 6 ay önce karşılıklı nasıl 8 ay önce sözleşmeleri fesh edip de yine aynı kişilere adrese teslim ihalelerin verildiğini biliyoruz. Hamidiye’de hangi sitelerde ne yolsuzluklar yapıldığını hepsini biliyoruz. Gelsin bu kentin belediyesine müfettiş geliyormuş. Gelsin buyursun hoş gelsin, Birol Arslan’ın veremeyeceği hiçbir hesabı yok. Eğer Birol Arslan fazla işçi çalıştırmaktan bedel ödeyecekse bu gururdur” dedi.

SİZİ SANDIĞA ÖYLE BİR GÖMECEĞİM Kİ İNSAN İÇİNE ÇIKAMAYACAKSINIZ…

Yasalara, kanunlara riayet eden tertemiz belediyeyiz vurgusu yapan Birol Arslan, “Ben iddia ediyorum, Türkiye’nin tertemiz ilk 25 belediyesinin içinde Kepez Belediyesi var. Bunu gururla söyleyebilirim. Bu tabi ki habire sen ben bizim oğlan çıkıp açıklama yapıyorlar. Bu açıklamalar doğru olsun, vallahi de billahi de çıkar kamuoyundan özür dilerim. Yalan! Hep bilgi kirliliği! Çamur at izi kalsın anlayışı. Yok kardeşim, Birol Arslan’ın üzerine kimse çamur yapıştıramaz. Bu kadar da net. Hiçbir yere de gitmiyorum, buradayım, bir dönem daha buradayım. Bunun sağlamasını da sandıkta hesaplaşırız arkadaşlar. Hem de sizi sandığı öyle bir gömeceğim ki, sizi öyle bir gömeceğim ki sandığa, bir daha böyle kamuoyuna toplum içine çıkamayacaksınız” dedi.

BEN BUGÜNE KADAR SANDIKTA YENİLMEDİM…

Kepez Belediye Başkanı Arslan sözlerini rakiplerine hodri meydan diyerek şu cümlelerle noktaladı; “Bu koltuk ömrümün sonuna kadar tahsis değil. Elbette ki günüm bitecek ve bittikten sonra Kepez Meydanına gidip yine dostlarımla, arkadaşlarımla, hemşerilerimle çay içeceğim, 81 kağıt oynamaya devam edeceğim. Çıkamayanlar, o masalarında oturduğu zamanlar insanlardan saygı duymadığı zamanlara ben düşmek istemiyorum. O yüzden kimsenin hakkını yiyemem. Hiç kimse de Allah bana yanlış bir işin altına imza atmayı nasip etmesin. Bilerek asla yanlış bir şey yapmam. Doğduğum toprağa Belediye başkanı olmuşum, bunun zenginliğini ve onurunu yaşıyorum. Ama bu kadar da kamuoyunu yanlış yönlendirip bilgi kirliliği ilke yalan yanlış açıklamalarıyla kandırmalarına da müsaade etmem. Bunun sağlamasını sandık verir. Sandıkta hakikaten halkım beni sandığa gömüyorsa sizler haklısınız o zaman. Boş boş konuşmaya devam edin. Ama sandıkta ben bu güne kadar yenilmedim. Bugün de halktaki, toplumdaki karşılığımı biliyorum. Bu kadar da açık ve net.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş