“KORKMA” İFADESİNİN GEREĞİNİ YAPTIK..!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yapılacak ilk seçim için Çanakkale’den iddialı konuştu. İki günlük program kapsamında Çanakkale’de bulunan Davutoğlu; “Biz, seçime hazırız. Ne zaman olursa olsun bilinsin ki seçimin belirleyici, en büyük, en iddialı aktörü Gelecek Partisi olacaktır” dedi.
Davutoğlu, İstiklal Marşı’ndaki ‘korkma’ ifadesinin gereğini yaparak yeni kurulan partilerinde önünü açtıklarını ileri sürdü…

“KORKMA” İFADESİNİN GEREĞİNİ YAPTIK..!
Yayınlama: 12.03.2021
4.682
A+
A-

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yapılacak ilk seçim için Çanakkale’den iddialı konuştu. İki günlük program kapsamında Çanakkale’de bulunan Davutoğlu; “Biz, seçime hazırız. Ne zaman olursa olsun bilinsin ki seçimin belirleyici, en büyük, en iddialı aktörü Gelecek Partisi olacaktır” dedi.

Davutoğlu, İstiklal Marşı’ndaki ‘korkma’ ifadesinin gereğini yaparak yeni kurulan partilerinde önünü açtıklarını ileri sürdü.

 

Çanakkale’de bazı temaslarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ilk olarak basın mensuplarıyla bir araya geldi. Davutoğlu, daha sonra kentte kurulan cuma pazarında esnafı dolaşıp, alışveriş yaptı. Vatandaşlarla sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Çanakkale’nin ekonomik, sosyal ve siyasi faaliyetlerin merkezi haline getirilmesi gerektiğini vurgulayan Ahmet Davutoğlu, tarım ve sanayi anlamında güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizerek tarihi turizminin yanı sıra termal ve doğa turizminin de teşvik edilerek kentte köklü turizm seferberliği yapılmasının ihtiyaç olduğunu ifade etti.

 

ERKEN SEÇİM OLASILIĞINI DEĞERLENDİRDİ…

 

Gazetecilerden gelen bir soru üzerine erken seçim değerlendirmesinde bulunan Davutoğlu; “Normalde seçim gündeminin olmaması lazım ama eğer bu soru, bu kadar çok soruluyorsa Türkiye, seçim atmosferine girmiş demektir. Türkiye’de erken seçim konusunda hiç kimse, iddialı bir söz söyleyemez. ‘Erken seçim yapılmayacaktır.’ demek, Türkiye’nin siyasi geçmişine ve gerçeklere çok uygun değil. Şu anda normal olarak, hukuki bir süreç ve seçim tarihi bağlamında, erken seçim gündemi olmaması gerekmesine rağmen, erken seçim gündemdedir” dedi.

 

İSTİKLAL MARŞI’NDAKİ ‘KORKMA’ İFADESİNİN GEREĞİNİ YAPTIK…

 

Türkiye’de yeni partilerin kurulmasına öncü olduklarını ifade eden Genel Başkan Davutoğlu; “Parti kurmak için son bir yılda harekete geçenler, neyi bekliyordu? Birilerinin çıkıp İstiklal Marşı’ndaki ‘korkma’ ifadesinin gereğini yapmasını bekliyorlardı. Biz, o gereği yaptık. Dalga dalga partiler kurulmaya başlandı. Hala kuruluyor ve kurulacak. Biz, o hareketliliği getirdik. Son haftalarda Sayın Bahçeli’yi de rahatsız edecek şekilde, siyasi partiler arasında görüşme trafiğinin artmasının da temel sebebi budur. Önümüzdeki dönemde, ne zaman olursa olsun bilinsin ki seçimin belirleyici, en büyük, en iddialı aktörü Gelecek Partisi olacaktır. Biz, seçime hazırız. 1 Mayıs’tan itibaren yapılacak her seçime gireriz” şeklinde konuştu.

 

TEMİZ SİYASETİ SAVUNAN PARTİLERLE İŞBİRLİĞİ YAPARIZ…

 

Davutoğlu, 2023 seçimlerinde veya olası erken seçimde ittifakların süreceğini söyleyerek; “Mutlaka bu ittifaklar sürecek. 2023’te veya erken seçimlerde bu ittifaklar olacak da bu ittifakların içerisinde Gelecek Partisi yer alacak diye değerlendirmiyoruz açık söylemek gerekirse. Bizim anlayışımız ilkesel uzlaşılarımızın olması. Demokratik parlamenter sisteme geçiş konusunda anlaşan partilerle her zaman konuşuruz. Türkiye’de temiz siyaseti savunan partilerle her zaman konuşur, anlaşır, işbirliği yaparız. Zamanla ilkesel partiler pozisyonlarını tekrar gözden geçirecekler” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş